Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwnica Gawronów, Dark Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Piwnica Gawronów, Dark Lager

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4552

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pięknie ciemnorubinowy. Piwo klarowne choć niefiltrowane, sklarowało się samoistnie przy leżakowaniu (info od Daniela piwowara) [4.5]
    Piana: Piękna, beżowa, gęsta jak krem, bardzo trwała. Ze względu na temperaturę nalewania 3-4°C piwo zamówione sporo wcześniej by się ogrzało, pomimo to piana wciąż trwała utrzymując ponad 0,5 cm warstwę na powierzchni. Na ściankach kufla super gęsta, nieprzerwana firanka z zaznaczającymi się pogrubionymi kręgami po każdym łyku. [5]
    Zapach: Ciemne słody i karmel z lekką drożdżowością. [4]
    Smak: Przyjemna i wyraźna zbożowość ciemnych przypalonych słodów, kawa zbożowa, gorzka czekolada (taka na około 50% kakao). W tle dopełnia całości wyraźna kakaowa goryczka i nutka ciemnosłodowego kwasku. Bardzo fajny ciemniak, dobrze zbalansowany, świetnie pijalny. [4.5]
    Wysycenie: Nieduże, idealnie pasujące. [5]
    Opakowanie: Kufel 0,5 l, podkładka drewniana, logo nieobecne w obu przypadkach. [3.5]
    Uwagi: Piwo próbowane 21.04.2017 na miejscu w browarze za 5 zł/0,5 l w czasie happy hour (normalnie 8 zł).

    Moja ocena: [4.35]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4552

      #3
      Tak się prezentuje na barze przy butelkach:
      Attached Files

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
        Piana: Piękna, beżowa, gęsta jak krem, bardzo trwała. Ze względu na temperaturę nalewania 3-4°C piwo zamówione sporo wcześniej by się ogrzało, pomimo to piana wciąż trwała utrzymując ponad 0,5 cm warstwę na powierzchni. Na ściankach kufla super gęsta, nieprzerwana firanka z zaznaczającymi się pogrubionymi kręgami po każdym łyku. [5]
        Trzeba było wlepić fotę piwa po wypiciu
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • irasi2
          Member
          • 06-2009
          • 53

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
          Kolor: Pięknie ciemnorubinowy. Piwo klarowne choć niefiltrowane, sklarowało się samoistnie przy leżakowaniu (info od Daniela piwowara) [4.5]
          Piana: Piękna, beżowa, gęsta jak krem, bardzo trwała. Ze względu na temperaturę nalewania 3-4°C piwo zamówione sporo wcześniej by się ogrzało, pomimo to piana wciąż trwała utrzymując ponad 0,5 cm warstwę na powierzchni. Na ściankach kufla super gęsta, nieprzerwana firanka z zaznaczającymi się pogrubionymi kręgami po każdym łyku. [5]
          Zapach: Ciemne słody i karmel z lekką drożdżowością. [4]
          Smak: Przyjemna i wyraźna zbożowość ciemnych przypalonych słodów, kawa zbożowa, gorzka czekolada (taka na około 50% kakao). W tle dopełnia całości wyraźna kakaowa goryczka i nutka ciemnosłodowego kwasku. Bardzo fajny ciemniak, dobrze zbalansowany, świetnie pijalny. [4.5]
          Wysycenie: Nieduże, idealnie pasujące. [5]
          Opakowanie: Kufel 0,5 l, podkładka drewniana, logo nieobecne w obu przypadkach. [3.5]
          Uwagi: Piwo próbowane 21.04.2017 na miejscu w browarze za 5 zł/0,5 l w czasie happy hour (normalnie 8 zł).

          Moja ocena: [4.35]
          Wszystkie lane piwa sprzedawane są w szkle o pojemności 0,4 l, nie 0,5 l. Happy hour od 17 do 18 nie licząc weekendu. Butelki droższe o 1 zl od cen normalnych

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4552

            #6
            Pytałem o pojemność tak Damiana piwowara jak i barmanów i wszystkie piwa mają 0,5 l.

            Comment

            • irasi2
              Member
              • 06-2009
              • 53

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
              Pytałem o pojemność tak Damiana piwowara jak i barmanów i wszystkie piwa mają 0,5 l.
              Sprawdzę. Byłem na miejscu wiele razy i zawsze było 0,4l. Może coś się zmieniło

              Comment

              • jacekwerner
                Senior
                • 05-2004
                • 2837

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika irasi2 Wyświetlenie odpowiedzi
                Sprawdzę. Byłem na miejscu wiele razy i zawsze było 0,4l. Może coś się zmieniło
                Sprawdź to zdjęcie, niewierny Tomaszu https://www.browar.biz/forum/showpos...16&postcount=3
                Ochotnicza Straż Piwna
                BAZA = 7446

                Comment

                • irasi2
                  Member
                  • 06-2009
                  • 53

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
                  Sprawdź to zdjęcie, niewierny Tomaszu https://www.browar.biz/forum/showpos...16&postcount=3
                  Jestem pozytywnie zaskoczony. Zwracam honor

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎