Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwszy Brewkit

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarkowyBrowar
    Junior
    • 02-2017
    • 10

    Pierwszy Brewkit

    Siemanko , tydzien temu zrobilem swoje pierwsze "piwo" . Brewkit europen lager . zrobilem pare bledow ale chyba jest wporzo a wiec drozdze zadalem raczej za wysokiej temp jak na drozdze niby lagererowe jak wyczytalem na forach , ktore sa w zestawie z tym kitem , temp była 27 , przetrzymalem w temp 18 przez jakies 20h i przenioslem do temp 10 stopni .
    "bulgotanie" zaczeło sie po 10h trwa do dzisiaj , temperatura ktorej stoi fermentator 9 stopni.
    Jakie beda skutki tego ze zadalem drozdze w tak wysokiej temperaturze ??
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10737

    #2
    Będziesz Pan zadowolony
    ps nie dawaj do spróbowania znanemu blogerowi to będzie OK
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • MarkowyBrowar
      Junior
      • 02-2017
      • 10

      #3
      hmm a mozesz powiedziec co bezie nie tak zebym na przyszlosc wiedzial lub wyczul ?

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10737

        #4
        Czy ja napisałem że będzie złe?
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • Krokiet
          Junior
          • 12-2016
          • 17

          #5
          Ciężko tak powiedzieć jakie mogą wystąpić wady. Będziesz wiedział po degustacji co i czy w ogóle będzie nie tak. Nie wiem jaki jest ten brewkit, ale po dwóch piwach z puchy powiem tylko, że polecam zakupić drożdże osobno, a te z zestawu trzymać tylko na wszelki wypadek. Słyszałem, że dolniaki z brewkitu są często górniakami i katowanie ich niskimi temperaturami może być kiepskim pomysłem, ale nie ma co gdybać. Ja bym raczej zostawił już tak jak jest.

          Comment

          • MarkowyBrowar
            Junior
            • 02-2017
            • 10

            #6
            Anteks: napisales ze bym nie dawał do sprobowania komus kto sie zna wiec samo przez sie .
            krotkiet: ja sie nie znam wiec chyba tez tak zrobie , zostawie i zobaczymy przy degustacji :P

            Comment

            • MarkowyBrowar
              Junior
              • 02-2017
              • 10

              #7
              jesli zakonczy sie fermentacja , zlewam brzeczke do drugiego fermentora i zostawic na tzw "cicha" ile ma trwać ta cicha fermentacja ??
              przeczytalem o przerwie diacetylowej ile powinna trwac i czy robic ??

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎