Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Foksal 16, Po Drugiej Stronie Lustra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Warzywo
    Senior
    • 08-2016
    • 955

    Foksal 16, Po Drugiej Stronie Lustra

    Niby wszyscy wiedzą, a tematu nie ma. Lokal wzoruje się na PDSL z Jagiellońskiej i jest jego przedłużeniem Lubię ten wystrój, prosty, ciemny, kapsle na ścianach, wiele stolików, niektóre ukryte tak, że tworzą oddzielne "gabinety", labirynty. Pod tym względem jest super.
    Następny plus to duży ekran/projektor z którego lecą mecze (te które są na NC+ bo niestety nie ma chyba TVP Sport (Puchar Niemiec i Francji) i chyba nie ma Polsatów (liga holenderska, puchar Polski) - z GŁOSEm co dla mnie jest mega ważne bo oglądanie transmisji bez głosu jest tragedią. W salce z barem jest mniejszy TV i tu bez głosu za to z dobrą muzyką tez można obejrzeć mecz. I tu kolejna zaleta - muzyka, żadne tam pitololo z playlisty tylko z reguły rockowy konkret. trochę zależy od osoby za barem. I tu następny plus - obsługa, super kontaktowa i bez problemowa.
    Piwo - tu mogę opisać tylko pierwsze środy miesiąca i czwartki z Bazyliszkiem ponieważ w innych dniach nie bywam (przytłaczają mnie ceny na wyżej położonym Beer Heaven Piw Paw i sądzę, że na dole są podobnie wysokie). Jednak w pierwszą środę miesiąca jest piwna fiesta - piwa za 6 zł. super akcja, niestety nie ma tej atmosfery co na Pradze, ludzie wygląda, że wolą pić drogo przychodzi też nieco inne, spokojniejsze, ubrane w garnitury (także młodzież jest tak ubrana) towarzystwo - jedno piwo i do domu. Nie ma szaleństwa praskiego. Za to jest świetne piwo - wczoraj była Śmietanka z Olbrachta, RiS z Fortuny, Atak Chmielu, Stout mleczny z Markowego, Irish i Rewolucje z Kormorana i Łowickie Amber Ale z Bednar. Zacny zestaw i to ZA 6 ZETA. Grzech nie bywać.
    Z kolei w czwartki jest akcja z Baliszkiem - jest zestaw różnych Bazyliszków za 8 (więc też dobra okazja) - piwa są bardzo dobre a cena OK.
    Ogólnie - świetny lokal, z wieloma plusami, trochę mniej szalony niż za czasów praskich ale nadal trzymający atmosferkę (którą narzuca ciemna piwnica). Nie wiem tylko czy ma stałe godziny otwarcia - w środy i czwartki od 18.00 ale bywa, że otwiera się później i to jest jedyny malutki minusik - jak od 18.00 to od 18.00, a w ogóle powinien być od 16.00
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Ile kranów?

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Warzywo
      Senior
      • 08-2016
      • 955

      #3
      Jest ich 8

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎