Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tempest, Double Shuck

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Tempest, Double Shuck

    Imperial stout na słodach jęczmiennym, pszenicznym, żytnim i owsianym, z dodatkiem dwustu ostryg i wędzonej papryki.
    Alkohol 11% obj.

    Piana dość niska, średnio długa, drobna. Kolor piękny - brąz wysycony wiśnią. Piwo czarne, nieprzejrzyste.
    Aromat gorzkiej czekolady, likieru czekoladowego, szczypty wędzonki, rumu i ... coli, a w zasadzie kofoli.
    W ustach pełne i jedwabiste, choć nie napisałbym treściwe. Czekolada, (s)palony słód, słodkie espresso, wędzona śliwka. Ostryg nie znalazłem. Autosugestia kazała wyczuć bardzo delikatną sól w końcówce, bardziej mineralność niż słoność. Goryczka średnia, zwłaszcza po ogrzaniu wspierana przez nieco gryzący alkohol.

    Małe piwo za 16,5 zł w sklepie lub 22 zł w wielokranie. Niby jest niemal wszystko co być powinno, jednak w tej formie mnie nie przekonało. Zaliczone na solidną czwórkę
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    Ja powiem tak: genialny double oyster stout, średni imperial stout. Jest sól, wędzoność i pikantność razem z gorzką kawą, natomiast jak na 11% piwo est niezwykle rześkie. To nie jest RIS kontrowany mocną słodyczą, piwo jest wytrawne, mogłoby być odrobinę pełniejsze i mocniej palone ale i tak zrobiło na mnie dobre wrażenie. Sporo się w nim dzieje.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Smaczny stout. Warto spróbować.
      Foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎