Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Schwechat, Steffl Märzen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    Schwechat, Steffl Märzen

    Click image for larger version

Name:	P3090190 Edited Browar.biz.jpg
Views:	1
Size:	93,4 KB
ID:	2095254

    Brau Union, Steffl Marzen [a.5%]

    Wypiłem ostatnio sporo ciekawych piw z polskiego craftu, ale w międzyczasie trafiło mi się takie coś. Dziwne, że nikt tego w zamierzchłych czasach nie dodał.

    Takie piwo, po którym nieczego się nie spodziewałem. Byłem w Austrii, kupiłem je z sentymentu po starym Stefflu z Van Pura, który był jednym z pierwszych piw pitych w plenerze z kumplem podczas rowerowych wypadów, a tu taka niespodziewajka. Całkiem dobre i bardzo orzeźwiające piwo. Takie coś powinno się nazywać jasne pełne. Co ciekawe, nie znajdziemy na stronie Brau Union o nim wzmianki. W ogóle Steffla na ich stronie nie ma.

    Aparycja: słomkowe, krystalicznie klarowne, marcowe powinno być niby ciemniejsze [4]

    Piana: wysoka, średnioziarnista, ale dosyć szybko opada [3]

    Zapach: piwo ma zaskakująco intensywny, świeży i przyjemny aromat ekstraktu słodowego, chleba, ziarna, orzechów i ziołowo-kwiatowego chmielu, a także odrobiny estrów kwiatowych; coś ostatnio zacząłem się zbytnio jarać takimi lagerkami [4]

    Smak: orzeźwiający, czysty, świeży, dosyć wodnisty, ale też lekko słodkawy z nutą ekstraktu i pełny słodu i chleba w podstawie; aromat chmielu leciutki, podobnie jak goryczka, pozostawia długi, zbożowy posmak; przypomina bardziej Kellerbiera, niż marcowe [4]

    Treściwość/Faktura: niby wodniste, a wydaje się jednocześnie dosyć treściwe;

    Nasycenie: nie za wysokie, ale perliste, musujące, czyni piwo jeszcze bardziej orzeźwiającym [5]

    Opakowanie: mała, niepozorna flaszka z ładnym, odkręcanym kapslem i biało-czerwoną etykietą podobną do tej z polskich Steffli, kontretykiety nie ma [4]

    Uwarzone przez: Brau Union Österreich AG Brauerei Schwechat, Mautner-Markhof-Straße 11, 2320 Schwechat, Austria;
    Zakupione w: gdzieś w Austrii
    Cena: ?
    Degustowane: 09.03.2017r. ok. godz. 13:30 w Sulejówku
    Data ważności: 03.2017
    Numer partii: L391G.4 14:43
    Soundtrack: "Garlands" by Cocteau Twins (1982)
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎