Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wlasny chmielnik - jakie odmiany

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • seca
    Junior
    • 04-2010
    • 25

    Wlasny chmielnik - jakie odmiany

    Witam,
    Planuję w następnym roku założyć własny chmielnik. Mam miejsce na dwie odmiany. Jakie byście polecali odnośnie podanych upodobań?
    Głównie warzę pale Ale, planuję więcej typu stout. Z belgijskich tylko wit. Czasem na zimę planuję lagera i sporadycznie cos w stylu IPA.
    Wedlug tych planów najbardziej pasowowałyby brytyjskie odmiany. Zastanawiałem się nad kent goldings i fuggles. Podobno dobrze się komponują ze sobą. Uniwersalnym chmielem ktory mi smakuje jest znowu saaz.

    Moze macie jeszcze jakies inne propozycje?
    Last edited by seca; 15-03-2017, 00:05.
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10737

    #2
    Pytanie tylko jak te odmiany zachowają sie w naszych warunkach klimatycznych
    Zasadź Marynkę i Lubelski
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      East Kent Goldings radzi sobie u nas na kiepskiej glebie, mamy go 3 sezon. Fuggles w ogóle nie wyszedł z ziemi.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10737

        #4
        Ja mam Cascade, co prawda DE ale rośnie jak szalony. Niestety nie jest to to samo co amerykański
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • seca
          Junior
          • 04-2010
          • 25

          #5
          Ziemia jakosciowo u mnie najlepsza nie jest. Jednak na super plonach tez mi nie zalezy.
          W lubuskim od kilku lat panuje pogoda brytyjska - duzo wilgoci i prawie brak zimy.
          Nie planuję uprawy polskich chmieli. Są one pospolite i ogólnodostępne w niskich cenach. Prędzej posadzilbym saaz.
          Trochę zmartwila mnie informacja z fuggles. Jednak chyba zaryzykuję z brytyjskimi chmielami. Jeżeli nic z tego nie wyjdzie , skupię się na niemieckich odmianach. Dam znać za jakieś dwa lata.

          Comment

          • Joosto
            Senior
            • 12-2015
            • 263

            #6
            U mnie posadzone rok temu Lubelski, Magnum, Perle i Sybilla wzeszły i mają się dobrze.
            Przedwczoraj dotarły nowe sztobry Shinsu Wase, Cascade, Fuggle, Limbus, Tomyskiego, Rohatyńskiego, Klon Cz/C6, PCU 280, więc szykuje się sadzenie.
            Attached Files

            Comment

            • sznooora
              Junior
              • 12-2014
              • 1

              #7
              U mnie chmiel zebrany obrodził jak przed rokiem. Sporo tego więc nadwyżki chętnie
              wymienię na dobre domowe piwo / sprzedam tanio.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎