Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mazurski, Mazurskie Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Mazurski, Mazurskie Pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Żółty, niskie zmętnienie. [3.5]
    Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, wysoka i bardzo trwała. Na uwagę zasługują wspaniałe firanki, klasyka! [5]
    Zapach: Wyraźnie dominuje banan, czyli to co najbardziej lubię w pszenicy. Oprócz tego wyróżnić można wanilię ( zgodnie z opisem) i drożdżowo-brzoskwiniowy aromat. Goździków nie ma ( niezgodnie z opisem ). [4.5]
    Smak: Treściwe i pełne, ale mało słodkie piwo. Goryczka jest za duża i jakaś taka ciężka ( Magnum, Perle, Lubelski). W odczuciu zioła i przyprawy z odrobiną kwasku. [3.5]
    Wysycenie: Średnie, przydałoby się lekko wyższe. [4]
    Opakowanie: Ładna etykieta, ale nic odkrywczego. Podany jest pełny skład. [4]
    Uwagi: Po bardzo ładnym zapachu niestety smak trochę zawiódł. Piwo jest niepasteryzowane i niefiltrowane. Brak terminu ważności, jest za to data napełnienia: 06.03.2017 ze wskazówką aby spożyć w ciągu 30 dni.

    Moja ocena: [4.05]
    Attached Files
    Last edited by DariuszSawicki; 15-03-2017, 17:33.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4552

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Zdziwiłem się bo kolor złoty, a piwo klarowne. Na oko wykluczył bym, że to pszeniczne choć nie wygląda źle więc ocenę uśredniam. [3]
      Piana: Biała, równomierna, oczka drobne, lecz malutko jej. Po nalaniu na 1,5 cm, po chwili już tylko obrączka przy szkle bez śladów na nim. [2.5]
      Zapach: Pachnie przyjemnie, wyraźnie słodowo z nutą dojrzałych owoców. Ale nie poznał bym po zapachu, że to pszeniczne piwo. [4]
      Smak: Tu występuje brzoskwiniowo ananasowa ejlowa owocowość jednak trzeba przyznać, ze wyczuwa się również banany poparte goździkami. Baza słodowa wyraźna, zbożowa, dająca treściwość.
      Klasyczny weißbier to raczej nie jest, jednak piwo jest smaczne, treściwe, pełne w smaku. Takie przełamanie pszenicy z ALE co akurat może być ciekawym doświadczeniem. Lekki minus za pozastylowość. [4]
      Wysycenie: Niewysokie, jak dla mnie idealne. [4.5]
      Opakowanie: Szklanka firmowa, podkładki na stołach. [5]
      Uwagi: W pierwszej chwili miałem wątpliwości czy pani nie pomyliła piw przy nalewaniu, jednak zapewniała że nie. Więc pomyślałem, że może pomylono beczki w chłodni, co sprawdziła i również się wszystko zgadzało. Zadzwoniłem więc do Igora piwowara i wszystko się wyjaśniło. To warka pszenicy jeszcze z lata, piwo się samoistnie sklarowało na leżaku i takie też poszło w kegi, smakowo też się trochę zmieniło po długim leżakowaniu. Jednak pomimo braku pasteryzacji jest zupełnie dobre więc nic nie przeszkadza jego sprzedaży.
      Próbowane 6.03.2018 w firmowym pubie browaru w Ełku w promocyjnej cenie 6 zł.

      Moja ocena: [3.875]

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4552

        #4
        Fotka:
        Attached Files

        Comment

        • grodek
          Senior
          • 06-2015
          • 527

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnozłoty, zmętnione. [5]
          Piana: Biała, drobno i średniopęcherzykowa; jak na pszeniczne to raczej mało obfita, w miarę trwała. [3.5]
          Zapach: Piękny aromat, taki jak powinien być w piwie pszenicznym, czyli wyraźnie wyczuwalny banan, goździk i nuta zbożowa. [5]
          Smak: Pełne w smaku, treściwe. Posmak banana, goździka i lekka nuta gumy balonowej. Delikatna słodycz, goryczka minimalna. Zabrakło mi lekkiej kwaskowatości na finiszu. Ogólnie jednak całkiem smaczne. [4.5]
          Wysycenie: Średnie, zbyt niskie jak na pszenicę. [3]
          Opakowanie: Firmowy kapsel, niedokładny skład. Etykieta przypadła mi do gustu. [4]
          Uwagi: Przyzwoite piwo, jednak do poprawy niskie wysycenie i mało obfita piana. Butelka o pojemności 0,5L, termin do 19.01.2020.

          Moja ocena: [4.5]
          604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎