Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

AleBrowar, Rowing Jack

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    AleBrowar, Rowing Jack

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnozłoty, klarowny. [5]
    Piana: Średnio obfita, jasna, średnie i drobne pęcherzyki, średnio trwała, dość słaby lacing. [3.5]
    Zapach: Wyraźnie grejpfrutowy, w tle trochę ziół i owoców tropikalnych, naprawdę przyjemny aromat, szczególnie po lekkim ogrzaniu. [4.5]
    Smak: Lekko słodowy, karmel, wyraźne cytrusy, średnie ciało, lekka słodycz szybko kontrowana całkiem wysoką grejpfrutową goryczką, z lekko zalegającym ziołowym posmakiem. [3.5]
    Wysycenie: Średnie - pasuje. [4]
    Opakowanie: Ładna etykieta, lepsza od 2 ostatnich wzorów, komplet informacji, powrót do nowego-starego kapsla(tego z logo AleBrowaru) [4.5]
    Uwagi: W zapachu bardzo przyjemne, smakowo trochę gorzej, ale mimo wszystko całkiem smaczne i poprawne AIPA. Na pewno lepsze niż ostatnie wypusty z Gościszewa. Ciekaw jestem jakie wyjdą inne piwa z AleBrowaru. Warka do 21.09.2017.

    Moja ocena: [4]

    Comment

    • Admirador
      Senior
      • 03-2015
      • 431

      #3
      Warka 24/10/17
      Zgodzę się, że to piwo nie cieszy tak jak kiedyś. Cokolwiek spowszedniało.
      Ale (przynajmniej ten egzemplarz, który piję) jest naprawdę dobre. Przyjemny, intensywny (choć oczywiście spodziewany) "amerykański" aromat. I naprawdę wysoka (no może średnia w kierunku wysokiej), szlachetna grapefruitowo-ziołowa goryczka.
      Last edited by Admirador; 25-05-2017, 22:10.

      Comment

      • Marianowar_pl
        Member
        • 03-2017
        • 39

        #4
        Piłem go jakieś 3 miesiące temu i było naprawdę świetne. Świerze z bardzo dobrą goryczką i aromatem. Nie piłem wcześniejszych warek ale ta wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marianowar_pl Wyświetlenie odpowiedzi
          Piłem go jakieś 3 miesiące temu
          Czyli nie piłeś tego piwa, tylko z Gościszewa.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • qbaseq
            Senior
            • 07-2010
            • 100

            #6
            Warka 20.12.2017
            Męczę je już godzinę, dopiję ale nie tego oczekiwałem. Żadna konkurencja dla kilku-kilkunastu naprawdę dobrych AIPA polskiej produkcji.
            Jest ciężkie, wręcz przymulające i chociaż ma cechy charakterystyczne dla stylu ( który bardzo lubię ) ale niewiele to daje bo efekt końcowy jest rozczarowujący.
            Może to pojedyncza nieudana warka ale chyba nie będę tego testował, na razie odpuszczam - a pamiętam że Rowing Jack obok Ataku Chmielu
            to był kilka lat wstecz jeden z najlepszych "kraftów" w tym stylu piwnym ...

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #7
              A ta warka z Lidla zbiera pozytywne recenzje
              czyli norma, raz udane piwo, raz nie dopilnowane. Jednemu smakuje a innemu wręcz przeciwnie. Po staremu :]
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • Lhunbleidd
                Senior
                • 06-2014
                • 196

                #8
                Wczoraj kupiłem Lidlowego Krafta i faktycznie nie jest źle. Jest sporo cytrusów i w aromacie i w smaku i zaskakująco niewiele karmelu. Wypity tydzień temu Atak Karmelu niegodzien jest Jackowi czyścić kapsla...

                Comment

                • SteamPunker
                  Member
                  • 07-2015
                  • 59

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Miedziano-karmelowa. Raczej nieprzejrzyste, ale nie nie jakoś przesadnie mętne. [4.5]
                  Piana: Kiepsko jak na pszenicę w zasypie. "Wymuszona", dość duże pęcherze i raczej szybko opada. Najsłabsza strona piwa. [3.5]
                  Zapach: "Mgiełka" zaoferowała spodziewanego grejpfruta, potem nieco multiwitaminy. Żywiczność na granicy autosugestii. [4]
                  Smak: Pierwszy łyk i zdziwienie – autentyczna truskawka w smaku. Później pojawia się lekko zalegająca ziołowa goryczka.
                  Podczas picia wyłaniają się kolejne czerwono-pomarańczowe owoce: cierpki granat, czy kwaskowata żurawina. Ciemniejsze słody i sporo gatunków amerykańskiego chmielu zrobiły niezłą robotę w tym (East Coast American) IPA. [4.5]
                  Wysycenie: Średnie, nieco za niskie – przez co piwo wydaje się ciężkawe. [3.5]
                  Opakowanie: Klasyka AleBrowaru z kompletem informacji Plus za powrót do poprzedniego kapsla. [5]
                  Uwagi: Zakupione w sieci niemieckich marketów po 6,99 i nie żałuję. Naprawdę solidna IPA, może nieco przyciężkawa ale ma wszystkie cechy stylu. Warka 07.02.2018.
                  Mam nadzieję, że to jednorazowa akcja i piwa ze stałej oferty browarów będą odwiedzały dyskonty wbrew protestom "znafcuf".

                  Moja ocena: [4.2]

                  Comment

                  • SteamPunker
                    Member
                    • 07-2015
                    • 59

                    #10
                    Dorzucam zdjęcie, bo nie zmieściłem się w 5 minutach:
                    Attached Files

                    Comment

                    • grodek
                      Senior
                      • 06-2015
                      • 527

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnozłoty, z dużą ilością zawiesiny (drożdże lub drobinki chmielu po chmieleniu na zimno). [3.5]
                      Piana: Średnio i drobnopęcherzykowa, początkowo obfita, jednak bardzo szybko zredukowała się do niewielkiej ilości. [3]
                      Zapach: Zaskakująco mało intensywny, choć piwo miało prawie pokojową temperaturę. Pojawiła się też jakaś "dziwna" nuta, której nie potrafiłem zidentyfikować. Poza tym aromat żywiczno-sosnowy z nutami grejpfruta. [3.5]
                      Smak: Wyraźna podbudowa słodowa, ale bez narzucającego się karmelu. Czuć posmaki żywiczne, a do tego owoce (grejpfrut, mango) i multiwitaminę. Goryczka dość solidna, ale przyjemna, ziołowa, dobrze kontruje słodowość. [4]
                      Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [5]
                      Opakowanie: Styl AleBrowaru. Ta etykieta to moja ulubiona z tego browaru. Do tego firmowy kapsel i pełen skład. [5]
                      Uwagi: Warka do 18.06.2018. Mizerna piana i słaby aromat, więc przeżyłem rozczarowanie. Mój sentyment do tego piwa (to jedno z pierwszych piw w stylu IPA jakie próbowałem), został wystawiony na ciężką próbę.

                      Moja ocena: [3.8]
                      604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                      Comment

                      • Lhunbleidd
                        Senior
                        • 06-2014
                        • 196

                        #12
                        Czyżbyś kupił ostatnią warkę Lidlowską? Też rozczarowałem się aromatem.

                        Comment

                        • grodek
                          Senior
                          • 06-2015
                          • 527

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lhunbleidd Wyświetlenie odpowiedzi
                          Czyżbyś kupił ostatnią warkę Lidlowską? Też rozczarowałem się aromatem.
                          Tak, to było piwo kupione w Lidlu.
                          604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4312

                            #14
                            Rowing Jack, ale też inne piwa z AleBrowaru, moim zdaniem, wyraźnie od jakiegoś czasu dołują i to już tylko cień dawnych wypustów.

                            Comment

                            • kosher
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 2292

                              #15
                              Warka 25.05.19 okrutnie przegazowana, omijajcie. Wypust do Lidla. Połasiłem się na promocję (5.19) i nie było warto.
                              Przelewałem piwo do szklanki ponad 20 minut, po odgazowaniu bardzo płytkie, jakby wyprute ze smaku.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎