Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perun, Jasny Grom

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Perun, Jasny Grom

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny bursztyn, klarowny. [5]
    Piana: Jasnobeżowa, obfita, choć niespecjalnie trwała, drobne pęcherzyki, ładnie zdobi szkło. [4]
    Zapach: Owoce tropikalne, całkiem sporo karmelu wpadającego w masło (może toffi byłoby tu trafniejsze), mniej cytrusy. Jest jakby nie do końca świeży, ogółem ujdzie, ale osobiście jestem wolę czysty zapach chmielowy, a mniej karmelowo-pochodnych. [3]
    Smak: Owoce tropikalne i karmel, mniej cytrusów, goryczka średnia, jakby herbaciana - niezbyt dobra jakościowo, minimalnie ściąga, ciało góra średnie, odrobina słodyczy. Niezbyt przyjemna goryczka psuje to piwo. [3]
    Wysycenie: Średnie - dobrze pasuje. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta ładna, niestety po za ekstraktem i alkoholem niewiele się można z niej dowiedzieć [3.5]
    Uwagi: Da się wypić, ale jest to dość słabe APA. Warzone w Wąsoszu smakowało mi bardziej. Warka do 21.02.2018.

    Moja ocena: [3.3]

    Comment

    • michael50
      Senior
      • 06-2013
      • 325

      #3
      Ciekawy wynalazek - połączenie lekkiej nuty cytrusowej z intensywną ziołową goryczką. Wypiłem z przyjemnością, choć goryczka lekko hamowała chęć zbyt szybkiego wypicia. Może przez tą składność i ładne ułożenie piwo równie lekko, jak weszło, wylatuje z pamięci. Nie ma w nim nic szczególnego i jest po prostu zwyczajne... ale w zalewie najdziwniejszych kraftowych wyrobów to chyba nie jest wada
      Można pić.

      Comment

      • michael50
        Senior
        • 06-2013
        • 325

        #4
        Na butelce nie było nic wspomniane ani o Zodiaku, ani o Wąsoszu, dlatego wrzucam w ten wątek.
        Attached Files
        Last edited by michael50; 19-08-2018, 19:09.

        Comment

        • kaczka116
          Senior
          • 10-2015
          • 1350

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika michael50 Wyświetlenie odpowiedzi
          Na butelce nie było nic wspomniane ani o Zodiaku, ani o Wąsoszu, dlatego wrzucam w ten wątek.
          W zodiaku nie warzą już od dawien dawna a w Wąsoszu od prawie roku jak nie z rok już nie warzą. Tylko u siebie.

          Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
          Nie mów hop zanim nie nachmielisz
          Untappd

          Comment

          • michael50
            Senior
            • 06-2013
            • 325

            #6
            Rzeczywiście, doczytałem. Znalazłem nawet ciekawy artykuł o wycieczce do browaru Perun. Wynika z tego, że założyciele od początku mieli taki plan i w końcu wybili się na niezależność
            Last edited by michael50; 20-08-2018, 03:14.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎