Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bytów Browar Kaszubski, [Rockmill] Maverick

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bytów Browar Kaszubski, [Rockmill] Maverick

    Piwo gotowe do oceny
    kooperacja z Chmielarnią na Marszałkowskiej
    Last edited by dyczkin; 22-03-2017, 09:21.
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • GSE
    Senior
    • 10-2002
    • 424

    #2
    Póki co Rockmill nadal dzierży palmę pierwszeństwa dla Debiutu Roku w kategorii Browar Bezwarzelny Coś czuję, że lato 2017 będzie stało pod znakiem ich piw.
    Najpierw Juicy Delight, teraz Maverick - świetna APA, a w zasadzie NEPA. Kolor złocistopomarańczowy, mlecznozamglony. Warka z datą do 16.06 powala aromatem, a w smaku jest lekka i, jak chwalą się na etykiecie, faktycznie wielowymiarowa. Przede wszystkim sok grejpfrutowy, brzoskwinia i iglaki. Laktoza wnosi skojarzenie z mleczkiem kokosowym, a cytryny nie zwiększyły szczególnie kwaśności, ale zapewniły posmak cytrusowej skórki. Po przełknięciu pozostaje długi aftertaste słodkiego pomelo/różowych grejpfrutów.
    3,9/5

    Comment

    • nietzschee
      Senior
      • 07-2016
      • 319

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: kolor bursztynowy, mętne, [4]
      Piana: Sroga piana, mieszana, nie najładniejsza, ale dosyć trwała [3]
      Zapach: Po otwarciu potężnie cytrusowo-tropikalny, z nutą żywiczną i naftową oraz mleczną, jeżeli takie będzie w smaku... [4]
      Smak: Lekkie, trochę wodniste, w smaku więcej owoców tropikalnych niż cytrusów (nie ma już ich tylu co w zapachu – warka do chyba 13.11 – zamazana data), sporo mango, owszem dominuje cytryna, ale zapewne z soku cytrynowego, gładkie, puszyste, lekko mleczne, chlebowe, jasny czerstwy chleb, lekka zbożowość. Goryczka nieznaczna, ale zaznaczona, spora kwaśność. Bardzo przyzwoite. [3.5]
      Wysycenie: Spore, ale nawet pasuje [3.5]
      Opakowanie: Lubię szatę graficzna Rock Milla [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.675]
      Attached Files
      Last edited by nietzschee; 06-09-2017, 21:30.

      Comment

      • GSE
        Senior
        • 10-2002
        • 424

        #4
        warka z datą do 18.10.17 – najlepsza jaką piłem. czerwone jabłko, mango, ananas, odpowiednio duże wysycenie, długa słodycz na początku i końcu, przerwana krótką goryczką 4,5/5

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, minimalnie zamglony. [4]
          Piana: Biała, drobna, dość wysoka i trwała. [3.5]
          Zapach: Słodowy i owocowy. Sosnowe tło. [3.5]
          Smak: Pewna trawiastość, słodowa nuta, lekka goryczka z jakimś absmakiem, w tej kolejności. [3]
          Wysycenie: Średniowysokie. [4]
          Opakowanie: Doceniam oryginalność stylistyczną, ale średnio mi się podoba. [4]
          Uwagi: Hm, w sumie to chyba trochę się zawiodłem...

          Moja ocena: [3.375]

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Zapach intensywny, tropikalny - najwyraźniej ananas, słodowy, leciutko cytrusowy i żywiczny.
            Smak wytrawno-słodowy, lekko kwaskowy, cytrusowy, mało ciała, ale wodniste nie jest, goryczka niewysoka, ale przyjemna.
            Wysycenie średnio-niskie - mogłoby odrobinę wyższe.

            Ogółem przyjemne, lekkie APA, fajnie nachmielone(głównie na aromat), w składzie widzę sok cytrynowy - stąd pewnie ten kwasek. Warka do 13.04.2019.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎