Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nepomucen, Road

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Nepomucen, Road

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Brodzislaw
    Senior
    • 09-2013
    • 1020

    #2
    Kolor odbiegający od stylu: klarowny, złocisty. Piana jasna obfita, z drobnych pęcherzy, opadając pozostawiła ślad na szkle.
    Aromat z butelki soczysty – owocowy. W szkle znów dominują nuty owocowe (tropikalne) i cytrusowe oraz nieco leśnych, w tle zaś słodowa baza.
    W smaku piwo nie jest zbyt słodkie, jest sporo wytrawności. Goryczka chmielowa wyraźna, poziom poniżej średniego, grejpfrutowo-ziołowa. Wysycenie ponad średnie, alkohol niewyczuwalny.
    O ile piwo w aromacie się broni to w smaku zupełnie nie przystaje do stylu New England IPA. Piwo owszem, jest pijalne ale nazwa stylu to pomyłka.

    Comment

    • nietzschee
      Senior
      • 07-2016
      • 319

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor ciemny bursztyn, bardzo nieprzejrzyste [3.5]
      Piana: Piana kremowa, puszek, lacing jak szron [4.5]
      Zapach: Cytrusowy, żywiczny, owoce tropikalne, trochę swojskich owoców, jakaś kwiatowość, trochę miodu [3.5]
      Smak: To już jest bardziej owocowe, powiedziałbym, że dominują swojskie owoce i tropikalne, odrobina cytrusów i żywiczność, jakiś melon, lekki karmel, fajnie ułożone, pełne, treściwe, nie jest tak puszyste jak Piwojada, ale w nim tekstura maskowała, a przynajmniej próbowała sporą wodnistość, goryczka lekka, łodygowa, delikatnie ściągająca. Na tle Piwojada to przynajmniej są jakieś owoce, ale czy to NEIPA? Smakuje jak mniej goryczkowa AIPA, ale jako piwo jest ok. [3]
      Wysycenie: Ponad średnie, pasuje. [4]
      Opakowanie: Ok, są wszystkie informacje [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.45]
      Attached Files
      Last edited by nietzschee; 29-08-2017, 22:29.

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: mętny, jasnobrązowy [4.5]
        Piana: niewielka, ale trwała [4]
        Zapach: marakuja/papaja, raczej łagodny [3.5]
        Smak: łagodny, owocowy, wręcz aksamisty, czuć słodycz, goryczka niewielka, zalegająca.
        Zbyt mało gorzkie, żeby mówić o harmonii, ciut lepkie w smaku - ideał to nie jest. [3]
        Wysycenie: umiarkowany [4]
        Opakowanie: ładne i pełne info, ale za ten paskudny greps z pustynnym wiatrem niższa nota [3]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.4]
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9730

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Mlecznożółty mętny. [3.5]
          Piana: Biała, bardzo drobna, wysoka i trwała. [4]
          Zapach: Dość subtelna sosna, tło słodkich cytrusów. [4]
          Smak: Lekko tępa, dość intensywna goryczka, kojarzy mi się z jednoczesnym rozgryzieniem wielu pestek grejpfruta. Na szczęście jest łagodząca nieco owocowość... [3.5]
          Wysycenie: Dość wysokie. [4]
          Opakowanie: W stylu browaru, dość proste, mnóstwo info, kapsel browaru. [4]
          Uwagi: Piwo smaczne, choć mnie taka dawka goryczki nieco męczy i nudzi...

          Moja ocena: [3.775]

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Żółty, trochę mętne. [4]
            Piana: Biała, drobna, trwała, znaczy szkło. [4.5]
            Zapach: Bardzo dużo iglaków, tak jak lubię z ciekawym połączeniem słodkich tropików. [4.5]
            Smak: Goryczka zalegająca, ale w sumie niezbyt wysoka, brakuje trochę słodu. Końcówka bliższa liczi niż grejpfruta. [3.5]
            Wysycenie: Za duże. [2.5]
            Opakowanie: Wysokiej jakości wykonanie, pełny skład. [4.5]
            Uwagi: Zdziwiłem się, że to piwo można kupić w Lidlu. Smakuje mi to piwo z datą do 14.05.2018.

            Moja ocena: [3.975]

            Comment

            • grodek
              Senior
              • 06-2015
              • 527

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, lekko zmętnione. [5]
              Piana: Obfita, puszysta, bardzo ładnie pozostająca na szkle. [4.5]
              Zapach: Przede wszystkim bardzo owocowy (winogron, liczi, mango) z nutą żywicznego aromatu. [4.5]
              Smak: Wytrawne w smaku przez dodatek cukru, ale przez to lekkie, bardzo pijalne. Podobnie jak w aromacie owocowe, z sosnowymi smakami. Goryczka dość niska, bardziej w kierunku dobrze nachmielonego APA. [4]
              Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego. [5]
              Opakowanie: Etykieta utrzymana w konwencji innych z Nepomucena. Firmowy kapsel, skład bez podania użytych odmian chmielu i drożdży. [3.5]
              Uwagi: Warka do 14.05.2018. Bardzo smaczne piwo, goryczka mogłaby być nieco większa.

              Moja ocena: [4.3]
              604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12148

                #8
                Aromat - na początku żywicznie z cytrusami, potem już tylko lekkie cytrusy z drożdżami
                Piana - dość niska, niespecjalnie trwała, prawie nic nie zostawia
                Barwa - mętny wyciśnięty jasny sok pomarańczowy
                Wysycenie - umiarkowane, musujące
                Smak - lekka owocowa słodycz, średnia goryczka. Choć chmiel trochę parzy to nie daje też jakiś mega soczysto-owocowych efektów (trochę cytrusa). Czuć drożdżowość i nieco goryczki pozostaje w ustach.
                Treściwość - jak na ekstrakt to łagodna

                Nowa eta. Na szosie stoi gołąb. Żywy. Nie lubię gołębi. Tego piwa też raczej nie polubię. Takie sobie.

                Comment

                • LESNICZYy
                  Senior
                  • 01-2018
                  • 950

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Mętny żółty . [4.5]
                  Piana: Drobne pęcherzyki , średnia trwałość i średni lacing . [4]
                  Zapach: Cytrusy . [4]
                  Smak: Przyjemna goryczka średniej mocy i cytrusowa . Piwo jest gładkie i pijalne . [4.5]
                  Wysycenie: Góra średnie sprzyjające degustacji . [4.5]
                  Opakowanie: Dość ładne , niepełny skład i kapsel firmowy . [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.25]

                  Comment

                  • LESNICZYy
                    Senior
                    • 01-2018
                    • 950

                    #10
                    Nepomucen, Road
                    Attached Files

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎