Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zapanbrat, [Raduga] Trapeze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zapanbrat, [Raduga] Trapeze

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnożółty, mocno zmętniony. [4]
    Piana: Średnia, niezbyt trwała, redukuje się niemal do zera. [3]
    Zapach: Marakuja, sok multiwitamina. [4]
    Smak: Kwaskowy, marakujowy, długa, kwaskowa końcówka. [4]
    Wysycenie: Niskie/średnie. [4]
    Opakowanie: Ok, duże etykiety są jakościowo lepsze od tych malutkich. Kapsel firmowy. [4]
    Uwagi: Ciężko mi oceniać piwo, które smakuje jak sok. Piwnego nic w nim nie ma, smakuje zupełnie jak świeży sok z marakui. Cel chyba spełniony, bo miało być owocowo, ale czy nie za bardzo? Mocno kwaskowe, o pół kroku do mocnego sour'a.

    Moja ocena: [3.9]

    Comment

    • GSE
      Senior
      • 10-2002
      • 424

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kenny Wyświetlenie odpowiedzi
      Ciężko mi oceniać piwo, które smakuje jak sok. Piwnego nic w nim nie ma, smakuje zupełnie jak świeży sok z marakui.
      Czyli powtórzyli historię z Last Summer tak się składa, że piłem je wcześniej i wtedy napisałem "trudno mi to nazwać piwem.. to raczej nektar z mango z niewielkim dodatkiem mocno nagazowanego piwa - nawet ciężko stwierdzić jakiego". Oczywiście technicznie rzecz biorąc jest ono piwem, ale klasyfikować je (np. na Ratebeer) jako German Hefeweizen to nieporozumienie..
      O Trapeze też można powiedzieć, że od soku różni je to, że zawiera alkohol, trochę CO2 i ma pianę. Jednak moim zdaniem to piwo jest znacznie lepsze od Last Summer, a wpływ na to ma głównie charakter soku z marakui. Przede wszystkim owoc passiflory ma inny miąższ, więc Trapez jest bardziej wodnisty (znaczy mniej mętny) i słodko-kwaśny (a dla nieobytych z sourami pewnie nawet mocno kwaskowaty). Całkiem dobry napój piwno-owocowy na lato, który oceniłbym w porywach na 3,9/5
      Last edited by GSE; 17-04-2017, 22:05.

      Comment

      • legart
        Senior
        • 06-2012
        • 913

        #4
        Dobry kwaskowaty soczek na lato , że to też wheat nigdy bym nie wpadł.

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Żółte jasne i całkiem mętne. Wygląda jak niefiltrowany sok, i chyba tak ma być. [4.5]
          Piana: Średnia, biała, drobna. Trwałość także średnia. Resztki trzymają się dość długo. [3.5]
          Zapach: Ładny, mocny, marakujowy. Kwaśny. Ja nie za bardzo
          kojarzę marakuję, wiec zapach dla mnie jest po prostu cytrusowy. [4]
          Smak: Chyba takie jak ma być. Kwaskowe, owocowe, dość wytrawne. Goryczka owocowa, posmak krótki. Wydaje mi się, że cały smak to marakuja, ale nie znam więc nie twierdzę, że czegoś tam jeszcze nie ma. [4]
          Wysycenie: W miarę ok. Nie zaszkodziło by jednak żeby było go więcej i trwalsze. [3]
          Opakowanie: Ładne całkiem, jak to u Radugi. Trochę monotonne kolorystycznie i nie w kolorze piwa, ale jest nieźle. Do tego parametry podane i kapsel firmowy. [4]
          Uwagi: Z lekkich owocowych orzeźwiających piw wolę kwasy, ale Trapeze jest całkiem niezłe. Najbardziej przeszkadza trochę za niskie wysycenie. Na upały może być.

          Moja ocena: [3.925]
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • tfur
            Senior
            • 05-2006
            • 1302

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
            Na upały może być.
            piszesz z ciepłych krajów czy bardziej wspomnieniowo?
            veni, emi, bibi

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎