Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Pinta] Express IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Pinta] Express IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, mętny. [4]
    Piana: Niska/średnia, średnio trwała, oblepia szkło. [4]
    Zapach: Owocowy, głównie grejpfrut, nuty białych owoców. [4]
    Smak: Słodowy, cytrusowa chmielowość, goryczka grejpfrutowa, średnia/wysoka, długa. [4.5]
    Wysycenie: Średnie/niskie. [4]
    Opakowanie: W stylu Pinty, ok. [4]
    Uwagi: Dość gęste, aksamitne solidnie nachmielone. Goryczka mocna, ale przyjemna, nie zalega, nie jest ściągająca. Dobre IPA.

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny, żółto pomarańczowy. Piwo mocno mętne, nieprzejrzyste. [4]
      Piana: Bardzo drobna, biała, średniej wielkości. Trwała i pozostawia ślady na ściankach kufla. [4]
      Zapach: Intensywny chmielowy. Owoce tropikalne (grejpfrut), ale takie jakby zielone, lekko trawiasta nuta. Ładny zapach. [4.5]
      Smak: Piwo delikatne, lekko oleiste, puszyste w odbiorze. Delikatność przełamana dość mocną owocową goryczką. Posmak dług, owocowa goryczka, troszkę zalegający. Dzięki owsowi powstał efekt oleistości, co bardzo fajnie wpłynęło na gładkość. Smaczne i bardzo pijalne piwo. [4.5]
      Wysycenie: Średnie / mocne, trwałe. Odpowiednie, powoduje, że nawet po połowie piwo pije się prawie jakby się zaczynało dopiero. [4.5]
      Opakowanie: Ładne, w stylu Pinty. Skromna kolorystyka, ale świetnie skomponowana, na półce w sklepie wyróżnia się. Jak to u Pinty, parametry podane, kapsel firmowy, wszystko solidnie wykonane. [4.5]
      Uwagi: Pięknie pachnie, dobrze smakuje, ładnie wygląda. Orzeźwiające o niezwykłej oleisto puszystej konsystencji. Aż się dziwię, że owies jest tak rzadkim składnikiem w piwowarstwie.

      Moja ocena: [4.425]
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Blado-pomarańczowy, mocno zamglony. [4]
        Piana: Średnio obfita, średniej wielkości pęcherzyki, jasnobeżowa, średnio trwała, gęsto zdobi szkło. [4]
        Zapach: Przyjemna mieszanka owoców(głównie tropików), cytrusów i odrobiny żywicy, do tego trochę słodu, nuta nafty - przyjemny i całkiem intensywny. [4.5]
        Smak: Gładkie, oleiste, treściwe, zdecydowanie owocowe, ale i też nieco zestowe, trochę słodu i słodyczy, goryczka średnia, minimalnie zalegająca, ale przyjemna. [4]
        Wysycenie: Średnio-niskie - dobrze pasuje, jeszcze odrobina wyżej i byłoby idealne. [4.5]
        Opakowanie: Etykieta całkiem ładna, w stylu Pintowym, komplet informacji. [4.5]
        Uwagi: Nawet sprawia lekkie wrażenie ciężkiego, choć to może być spowodowane tym, że pije je na pełny żołądek, ale i tak wypiłem je na kilka łyków. Choć od Modern Drinking nie jest lepsze, to jest to kolejne smaczne IPA od Pinty, które śmiało może wejść do regularnej produkcji.
        Ocenę chciałem wystawić po 4,25 za smak i aromat więc uśredniłem.
        Warka 27.03.2018.

        Moja ocena: [4.225]

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #5
          Warka: 27/03/2018 pite 10/08/2017

          IPA z płatkami owsianymi i laktozą.
          W aromacie Słodkie owoce plus lekka ziołowość i nafta.
          W smaku gładziutkie, pełne lecz nie słodkie.
          Goryczka dość spora, krótka w typie grapefruitowo-ziołowym.
          Pite było jako pierwsze. A że na zewnątrz (i wewnątrz) było nawet ciepło to poszło przeraźliwie szybko. Dobre piwo

          fotka
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Żółto pomarańczowy, zbyt mętne. [3.5]
            Piana: Kremowa, drobna, przeciętnie znaczy szkło, średnio trwała. [3.5]
            Zapach: Intensywnie chmielony i pod różnymi postaciami. Słodkie owoce tropikalne, dużo ziół, lekka trawa, a także najmniej wyczuwalne cytrusy i trochę nafty. Do całości dochodzi zbożowy aromat. [4.5]
            Smak: Słodowy, wysoka pełnia, goryczka lekko schowana, choć można wyczuć bez problemu grejpfruty i ziołowe nuty. Gładkie w odczuciu, końcówka lepka i oleista, goryczka zaczyna trochę zalegać. [4]
            Wysycenie: Średnie, odpowiednie tu. [4]
            Opakowanie: Kolorystyka etykiety jak najbardziej pasująca, pełny skład, tradycyjnie wysokiej jakości wykonanie. [5]
            Uwagi: Jeśli miałbym się czegoś czepiać to jest to balans, który przesunięty jest za bardzo w stronę słodu. Warka do 23.05.2018.

            Moja ocena: [4.15]

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: zmętniona ciemna żółć [3.5]
              Piana: ecru, drobna, dość zwarta po nalaniu, osiada powoli ale zauważalnie ciągnąc się po szkle [4.5]
              Zapach: lekki, zbozowo-cytrusowy [3.5]
              Smak: dość pełne i treściwe, goryczka mocna ale przygaszona cytrusowymi i lekko przyprawowo-ziołowymi akcentami, finisz mocniej słodowy, bardziej wytrawny niż słodki [3.5]
              Wysycenie: moim zdaniem troszkę za mało nawet [4.5]
              Opakowanie: w tonacji "pintowskiej" charakterystyczne ale na dłuższą mętę przestaję już z daleko odróżniać co jest co [4.5]
              Uwagi: Piwo ok, jako ciekawostka, na jeden raz wystarczy

              Moja ocena: [3.7]
              Attached Files
              Last edited by becik; 03-12-2017, 16:10.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty zamglony. [4]
                Piana: Biała, drobna, niewysoka, nietrwała. [3]
                Zapach: Delikatny, zbilansowany, sosnowo-ziołowy z nutą owoców i akcentem cytrusowym. [4]
                Smak: Dominanta słodowo-owocowa (słodkie cytrusy), lekki posmak goryczkowo-grejpfrutowy, również sensownie zbilansowany. [4]
                Wysycenie: Dość wysokie. [4]
                Opakowanie: W pintowym stylu, trochę monotonna kolorystycznie, jedynie biało-zielona. Kapsel browaru i info są. [4]
                Uwagi: Smaczna IPA, chociaż nigdzie nie zarejestrowałem owsa. Ale mogę nie wyczuwać, bo nie jestem... kopytny .

                Moja ocena: [3.9]

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #9
                  Warka 10.07.2018

                  W zapachu ziołowe, miód, cytrusy.
                  W smaku miód, cytrusy, trochę jakby żywiczne, słód, goryczka średnia.
                  Niewysokie wysycenie.

                  Co najwyżej przeciętne, nie przypomina wcześniejszej warki, zastanawia mnie też ten wyraźnie wyczuwalny miód. Trochę ciężko się pije, ale chyba dam radę skończyć. 3/5

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6130

                    #10
                    Dorzucam swój głos

                    Piana - średnia na starcie potem opada do cienkiej warstewki.
                    Lacing - nie za dużo.
                    Gaz - średni.
                    Barwa - zamglony żółto pomarańczowy.
                    Aromat - egzotyka z ziołowością.
                    Smak - słodkawe, cytrusy z mocniejszą ziołowością.

                    Zioła są "specyficzne" i dominują... ogólnie ciekawa ta owsiana IPkA

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎