Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Palatum, Siren

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Palatum, Siren

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: przyciemniony mgłą bursztynowy kolor [4.5]
    Piana: biała, dość drobna, leciutka, opada zauważalnie [3.5]
    Zapach: owocowo-słodowy, leciutki [3.5]
    Smak: dość treściwe i pełne, mocna goryczka, momentami zbyt mocna, bo gasiła skutecznie posmak owocowo-cytrusowy próbujący się przebić, lekkie chwilami ziołowe akcenty, słodowy finisz [3.5]
    Wysycenie: trochę za dużo [3.5]
    Opakowanie: browar z Warszawy i zamiast nazwać piwo "Syrena", nazywa je "Siren", nie rozumiem tego ale nic nie poradzę na modę na angielszczyznę, osobiście jestem już nią zmęczony, a etykieta dość ładna, gładki kapsel [3]
    Uwagi: Poprawne piwo ale nie pokazało niczego nowego

    Moja ocena: [3.525]
    Attached Files
    Last edited by becik; 19-04-2017, 19:08.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pomarańczowy, nieprzejrzysty. [4.5]
      Piana: Średnio obfita, biała, duże pęcherzyki, średnio trwała, gęsto zdobi szkło. [4]
      Zapach: Głównie cytrusowy, ale i trochę tropików i słodu, dość intensywny, przyjemny. [4]
      Smak: Owocowo-cytrusowy, chyba ciut nafty, wytrawny lekko słodowy, minimalnie pszenicznie(to chyba płatki), treściwe, pełne, goryczka lekko ponad średnia. [4]
      Wysycenie: Średnio-niskie w porządku. [4]
      Opakowanie: Ładna i czytelna etykieta, podstawowe informacje są, brakuje tylko pełnego składu i dedykowanego kapselka. [4]
      Uwagi: Smaczne i dobrze zbalansowane APA, szybko znika ze szkła. Warka do 28.12.2017. Co do nazwy to Palatum(łac. podniebienie) używa łacińskich nazw dla prawie wszystkich swoich piw - stąd Siren, nie Syrena.

      Moja ocena: [4.025]
      Last edited by rafalek21; 11-11-2017, 18:13.

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Na półkach zauważyłem nową warkę - 03.10.2018, nowa etykieta, alkohol 5,1%.
        Notatek nie robiłem, bo piłem jako któreś z kolei, ogólne wrażenia to co najwyżej przeciętne APA z niejednoznaczną dziwną nutą, na początku miałem skojarzenia z DMS, ale to mogło być coś innego. Samo piwo bardzo ciężko mi szło, wypiłem z niesmakiem.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9730

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, mlecznomętny. [4]
          Piana: Biała, niezbyt drobna, dość wysoka i sztywna, trwała. [4]
          Zapach: Cytrusy, sosna, chmiel, bardzo wyważony. [4]
          Smak: Kwaskowate, limonkowe cytrusy, orzeźwiający. Dalekie tło słodowe, niewiele więcej z piwa... [3]
          Wysycenie: Dość wysokie. [4]
          Opakowanie: Ciekawa eta, oryginalna syrena z baaaardzo długim efektownym ogonem i z dość efektownym biustem [4]
          Uwagi: Strasznie przesunięty akcent na cytrusowość i orzeźwialność, piwa - znowu zapomnieli - jakby powiedział Maleńczuk .

          Moja ocena: [3.6]

          Comment

          • yavo
            Młóto w butach
            • 03-2009
            • 909

            #6
            Wysoce pijalne, mało piwne, znowu czuję tytoń, jak to chyba we wszystkich wypustach Palatum. Dobre, dobre. 9.50 u Pana Arka.
            Last edited by yavo; 13-05-2020, 18:09.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎