Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Wiedza o piwie i piwowarstwie jaka jest zawarta w BrowarBiz jest wiele więcej warta, niż te kilkadziesiąt złotych. Wstyd mi trochę, że dopiero teraz wsparłem te "kompendium wiedzy", ale czuję się też dumny, że mogłem jakoś pomoc w funkcjonowaniu tego portalu. Dziwi mnie trochę patrząc na listę obecności, że tak mało jest zielonych nicków, w gąszczu czerwonych. No, ale to jest wolny wybór użytkowników. Ja mam przynajmniej spokojne sumienie w tej kwestii, bo do tej pory czułem się jakbym podglądał przez dziurkę do klucza.
grochal122
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 23-01-2018, 17:29
Fotka Użytkownika: leona
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: chwilowo (!) Kraków
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
Rób ja ja robię. Im bardziej sieci handlowe są bezczelne również i ja im to odpłacam. Odklejam ety do zbioru z (m.in) butelek niezwrotnych a później naklejam "takie jakie lubią" czyli masowe koncerniaki typu Tatra, Harnaś i inne badziewie. Łykają jak Rydzyk koperty na urodzinach Radyja. Pewnie gdyby były automaty do skupu to te butelki by nie przeszły ale Grażynki biorą bo i tak je to mierzi pracując za takie grosze. Nie ich strata.
Jest jeden szkopuł. Skąd wziąć tyle etykiet z tartr i harnasi?
Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
Co robicie z "bezwzrotnymi" butelkami z Grodziska?
Oddajemy w Marii

Władza, która nie istnieje dla wolności, nie jest władzą, tylko przemocą - J. Acton

Robienie własnego piwa to fun, picie własnego to już lekka megalomania - Seta :D
Odpowiedz cytując
Stare 23-01-2018, 17:58
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Dolina Krzemowa UE
Standardowy

Ety z masowego korpobadziewia można spokojnie otrzymać/kupić/wymienić od innych kolekcjonerów np na giełdach ale jak chcesz to mogę Ci podesłać na dobry start "kilka milimetrów masówki". Sam potrzebuję a nie mam aż tak dużo. Podaj tylko na pw adres

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 23-01-2018, 20:46
Fotka Użytkownika: leona
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: chwilowo (!) Kraków
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
Ety z masowego korpobadziewia można spokojnie otrzymać/kupić/wymienić od innych kolekcjonerów np na giełdach ale jak chcesz to mogę Ci podesłać na dobry start "kilka milimetrów masówki". Sam potrzebuję a nie mam aż tak dużo. Podaj tylko na pw adres
Daję lajka, foloła, erte i co jeszcze chcesz

Władza, która nie istnieje dla wolności, nie jest władzą, tylko przemocą - J. Acton

Robienie własnego piwa to fun, picie własnego to już lekka megalomania - Seta :D
Odpowiedz cytując
Stare 23-01-2018, 21:22
Samoglow Samoglow is offline
Senior

Miejscowość: Gdynia
Standardowy

Także bym chętnie przytulił pewną ilość .

Co robię z "niezwrotnym" Grodziskim? To samo co z "niezwrotnym" Miłosławiem, Fortuną, Bytowem, Witnicą, czy inny dziwactwem - oddaję lub wymieniam.

To samo pytanie można zadać - co zrobić z Książęcym z Biedronki, Okocimem pszenicznym z Lidla, czy w reszcie Noteckim także z Lidla (ostatnio się pojawił w bączkach bez napisów na szkle)? ODDAĆ .
Akurat moje "zuchwalstwo" idzie o wiele dalej - oddaję także Kozla, bo i czemu niby nie? SABM to SABM, a czy był w nim Wojak, Żubr, Dębowe, Lech Pils, czy Kozel -co to niby za różnica?

Samoglow edytował/a post 23-01-2018 o godz. 21:25.
Odpowiedz cytując
Stare 24-01-2018, 01:39
Fotka Użytkownika: dadek
dadek dadek is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Oczywiste, skoro nikt nie potrafi w tym porąbanym kraju zmusić zagranicznych dyskontów do przyjmowania butelek zwrotnych, co oczywiście w sąsiednich krajach normalnie czynią, to wiadomo że kasę za kaucję odzyskuję w innych sklepach. Z jakiej racji ja mam płacić za ich lenistwo, przecież nikt mi tej butelki za darmo nie daje.
Odpowiedz cytując
Stare 24-01-2018, 07:42
Senior

Standardowy

Inna rzecz, ze takie ksiazece z "wliczona" butelka jest tansze w Biedrze niz w innych nawet bez kaucji. A jak wytlumaczyc kolejne anomalie? Seria "retro" okocimia - ciemne, chmielowe, eksportowe. Butelka jak kazdy Okocim, a nikt za nia kaucji nie bierze. Oczywiscie mozna ja oddac nieoficjalnie.
Albo kolejny kwiatek - Zatecky z Okocimia - oficjalnie zwrotny, a do sklepow dostarczany jest w kartonach (!).
Odpowiedz cytując
Stare 24-01-2018, 08:01
Senior

Standardowy

Co do Jablonowa i mojego pytania - poniekad sam sobie odpowiedzialem po wczorajszej wizycie w Auchan. A tam Belfast i Na gryczanym w butlach manufakturowych starszych i tych a'la ZGN z grawrka - oba typy oczywiscie z potwierdzemiem na kontrze BEZZWROTNA. A kawalek dalej co stoi? Znane od zarania dziejow Jablonowo Mocne 7,2% oczywiscie zwrotne w 5(!) rodzajach butelek: ZGB, Okocim, Amber, "stara manufaktura" i "nowa manufaktura". Czyli nawet jeden typ butelki nizszy od reszty
Odpowiedz cytując
Stare 24-01-2018, 16:41
Fotka Użytkownika: LESNICZYy
LESNICZYy LESNICZYy is offline
Senior

Miejscowość: Żory
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi

"niezwrotnym" Miłosławiem, Fortuną

To samo pytanie można zadać - co zrobić z Książęcym z Biedronki, Okocimem pszenicznym z Lidla, Kozel
Wymienione butelki łyka maszyna w Kauflandzie

LESNICZYy edytował/a post 24-01-2018 o godz. 16:41.
Odpowiedz cytując
Stare 24-01-2018, 18:24
Senior

Standardowy

Po pierwsze primo - nie znam w promieniu 30 km od domu Kaufa z maszyną do butelek
Po drugie primo - kasy do łapy w ten sposób nie dostaniesz, a ekwiwalent talonowy . W dodatku za X razy 0,3 zł, a nie X razy 0,5 zł. Inna sprawa, że Kaufland akurat konsekwentnie także pobiera najniższą kaucję ze wszystkich sklepów.

Ale tak zapytam z ciekawości, bo w Polsce nigdy nie oddawałem jeszcze butelek w automacie - ten automat rzeczywiście skanuje kształt butelki bez względu na etykietę lub jej całkowity brak?

Samoglow edytował/a post 24-01-2018 o godz. 18:25.
Odpowiedz cytując
Stare 24-01-2018, 21:31
Fotka Użytkownika: dadek
dadek dadek is offline
Senior

Standardowy

Jak jest w Kauflandzie nie wiem ale jedyny automat w Warszawie w Auchan Wola Park oprócz kształtu butelki skanuje też kod kreskowy więc bez etykiety ŻADNEJ butelki nie przyjmie. Jesteśmy 100 lat za Czechami, Niemcami itp. gdzie automaty przyjmują butelki nie etykiety nawet w małych sklepach, a jak automatu jakimś cudem nie ma to pracownik każdą zwrotną przyjmie bez wydziwiania. U nas problem jest nierozwiązywalny od zarania i pewnie tak pozostanie.

dadek edytował/a post 24-01-2018 o godz. 21:31.
Odpowiedz cytując
Stare 25-01-2018, 17:00
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
Po pierwsze primo - nie znam w promieniu 30 km od domu Kaufa z maszyną do butelek
Po drugie primo - kasy do łapy w ten sposób nie dostaniesz, a ekwiwalent talonowy . W dodatku za X razy 0,3 zł, a nie X razy 0,5 zł. Inna sprawa, że Kaufland akurat konsekwentnie także pobiera najniższą kaucję ze wszystkich sklepów.

Ale tak zapytam z ciekawości, bo w Polsce nigdy nie oddawałem jeszcze butelek w automacie - ten automat rzeczywiście skanuje kształt butelki bez względu na etykietę lub jej całkowity brak?
U mnie w Żorach w Kauflanzdie maszyna skanuje butelkę bez szczytywania kodu kreskowego
piwa z biedry spokojnie oddaje i takie Książęce wychodzi nawet 2.19 zł (2,89zł - 0.4 promocja za 3 szt -0.3 butelka)
W Auchan już skanuje kody ale można pocisnąć kit obsłudze że schładzało się w wodzie i dlatego nie ma etykiety , dobrze jak jest na szyjce mała etykieta wtedy gość wymieni ci te butelki na butelki z kodami i wkładasz do maszyny
Odpowiedz cytując
Stare 25-01-2018, 17:46
Brat_Piwny Brat_Piwny is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
U nas problem jest nierozwiązywalny od zarania i pewnie tak pozostanie.
Niestety masz rację
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2018, 10:19
Galu23 Galu23 is offline
Member

Standardowy

Ja skopiowałem na xero kontry z Królewskiego i nalepiłem na większość bezzwrotnych z grubszego szkła. Wrzuciłem do Automatu w Auchan i trzy razy podchodziłem do kasy po zwrot pokazując ten sam paragon za zakupione zwrotne. Tylko wybierałem inne kasy. 95% butelek przeszło. Jedynie po Łomży nie chciały ale grodzisk wszedł.
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2018, 10:25
Fotka Użytkownika: kosher
kosher kosher is offline
Senior

Miejscowość: wolna Wola
Standardowy

A nie jest tak, że aby otrzymać zwrot kaucji przy kasie w Auchan z butelek wrzuconych do automatu należy cokolwiek zakupić?
Odpowiedz cytując
Stare 03-02-2018, 08:55
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
A nie jest tak, że aby otrzymać zwrot kaucji przy kasie w Auchan z butelek wrzuconych do automatu należy cokolwiek zakupić?
Nie wiem ale i tak możesz zrobić zakupy podstawowych produktów spożywczych np. piwa
można masło kupić itd
W moim Kauflandzie kasy już nie zwracają i musisz coś kupić .
Odpowiedz cytując
Stare 03-02-2018, 09:27
Fotka Użytkownika: MLT
MLT MLT is offline
piwolub plamisty

Miejscowość: Kwidzyn
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Galu23 Wyświetlenie odpowiedzi
Ja skopiowałem na xero kontry z Królewskiego i nalepiłem na większość bezzwrotnych z grubszego szkła. Wrzuciłem do Automatu w Auchan i trzy razy podchodziłem do kasy po zwrot pokazując ten sam paragon za zakupione zwrotne. Tylko wybierałem inne kasy. 95% butelek przeszło. Jedynie po Łomży nie chciały ale grodzisk wszedł.
A ja myślałem, że ten wątek jest o zwracalności butelki zwrotnej a nie bezzwrotnej.
Odpowiedz cytując
Stare 03-02-2018, 12:43
Fotka Użytkownika: dyczkin
dyczkin dyczkin is offline
Serce w kolorze blaugrana

Miejscowość: Polkowice
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT Wyświetlenie odpowiedzi
A ja myślałem, że ten wątek jest o zwracalności butelki zwrotnej a nie bezzwrotnej.
Ale te bezzwrotne są de facto zwrotne. I to jest wkurzające.W jednym sklepie zwrotne a w drugim bezzwrotne.
P.S. Trzeba założyć zatem wątek o zwracalności butelki "bezzwrotnej"

Moje warzenie // Piwny Wojownik

Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
Odpowiedz cytując
Stare 03-02-2018, 13:49
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT Wyświetlenie odpowiedzi
Może faktycznie powinno się założyć wątek o Zwracalności Butelki Niezwrotnej
Taki kącik wsparcia i porad w obywatelskiej walce z brakiem poszanowania ekologii i portfeli szarych cebulaków

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 04-02-2018, 11:27
Fotka Użytkownika: dlugas
dlugas dlugas is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
Ale te bezzwrotne są de facto zwrotne. I to jest wkurzające.W jednym sklepie zwrotne a w drugim bezzwrotne.
P.S. Trzeba założyć zatem wątek o zwracalności butelki "bezzwrotnej"
ja myślę, że jemu chodziło o stwierdzenie
Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Galu23 Wyświetlenie odpowiedzi
Jedynie po Łomży nie chciały ale grodzisk wszedł.
łomża ma zwrotne duże butelki? ja już się w tym gubię

Najlepsze są akcje w Tesco czy Lidlu
Piwa z grodziska na etykiecie mają napis BUTELKA ZWROTNA, i słowo "zwrotna" jest przekreślona czarnym mazakiem
Dwie półki dalej w Tesco stoi biała IPA z Grodziska, gdzie na kontrze jest już napis "butelka bezzwrotna"
Wydaje się lżejsza, ale to tylko na odczucie z "ręki"
Zdurnieć można z nimi
Odpowiedz cytując
Stare 04-02-2018, 13:04
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Standardowy

Dokładnie. Niektóre ety (a dokładnie kontry) z Grodziska nie różnią się absolutnie niczym np mają takie same kody kreskowe (jak wynika z postów - przydatne dla automatów do zwrotu butelek) a część z nich ma markerem zamalowany tekst "Butelka zwrotna". Są też kontry które różnią się jedynie tekstem butelka zwrotna/butelka bezzwrotna i odpowiednimi numerami kodów kreskowych do nich. Pozatym niczym. Ot, podwójne standardy. Zależy jaki podmiot bierze od nich piwo. Wiadomo że chodzi o duże sieci handlowe które mogą mieć żądania i wpływ na ety.

Odpowiedz cytując
Stare 04-02-2018, 13:51

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
Dwie półki dalej w Tesco stoi biała IPA z Grodziska, gdzie na kontrze jest już napis "butelka bezzwrotna"
Wydaje się lżejsza, ale to tylko na odczucie z "ręki"
Zdurnieć można z nimi
Ja już nawet ważyłem te butelki, na wagę są zwrotne.

# Cooper, kody są różne.

Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
Odpowiedz cytując
Stare 05-02-2018, 20:10

Standardowy

Dziś w IM. Pokazuje pani butelkę z grodziskim APA, pisze, że butelka zwrotna, ale oni nie naliczają
Na cenówce, stoi jak byk, bz, WTF? Pani mówi, sprzeda pan winnym sklepie
Chyba tylko w Tesco, piwa zGrodziska, są zwrotne.

Odpowiedz cytując
Stare 05-02-2018, 20:22
Fotka Użytkownika: kosher
kosher kosher is offline
Senior

Miejscowość: wolna Wola
Standardowy

Jest więcej takich kwiatków. Np. piwa w klasycznych bączkach 0,33l.
90% z nich na rynku jest zwrotna, ale np. Biedronka dogadała się z Czarnkowem żeby etykietować i sprzedawać Noteckie u siebie jako bezzwroty.
Kolejny przykład to Grodzkie w Głubczyc klasyczny zwrotny bączek, ale w hiperach traktowany jako bezzwrot. Nic tylko przetykietowywać i wrzucać do automatu po zwrot kaucji

kosher edytował/a post 05-02-2018 o godz. 20:22.
Odpowiedz cytując
Stare 07-02-2018, 21:21
Galu23 Galu23 is offline
Member

Standardowy

Uważam że takiej Biedronce i Lidlowi nasi ustawodawcy powinni się trochę dobrać do pupci. Skoro prawie wszystkie inne sieci starają się lub przynajmniej udają że odbierają szkło którm handlują to dlaczego dwie święte krowy nie mogę tego robić ?
Krótkie wyliczenie : mamy około 3 tyś Biedronek - niech każda codziennie sprzedaje powiedzmy 100 piw dziennie (wiadomo w sezonie letnim i w turystycznych miejscowościach te dane idą w tysiące). To mamy 3000x100 x 365 dni to daje 109,5 mln butelek .Mnożąc to przez standardową kaucję 0,50 pln oznacza że kupując korposiki tylko w tej jednej sieci wywalamy do kosza około 50 milionów złotych
Odpowiedz cytując
Stare 07-02-2018, 21:47
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

Sporadycznie chodzę do tych sieci, ale z tego co pamiętam to tam nie ma butelek zwrotnych, a jedynie bezzwrotne, czyli niekaucjonowane, więc to wyliczenie jest o kant... Pokaż mi sklep, który przyjmuje bezzwrotne butelki?
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie