Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Pewnego razu pomyślałem sobie, że skoro jestem gotów kupować książki, różne naczynia oraz narzędzia potrzebne przy warzeniu piwa, to czemu miałbym nie wesprzeć miejsca, skąd w sumie dowiedziałem się o tym wszystkim. Mimo, że raczej mało udzielam się na forum, co spowodowane jest moją nikłą jeszcze wiedzą, to przecież jestem jego jakąś cząstką. Gdyby wcześniej ktoś nie poświęcił własnych pieniędzy na organizację tego, to dalej piłbym Żubra, czasem tylko w chłodniejsze dni racząc się Porterem.
Najtron
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 18-06-2018, 14:12
Samoglow Samoglow is offline
Senior

Miejscowość: Gdynia
Standardowy

Hahaha, ten 5. punktowy post 3 razy sprawdzalem, czy to aby nie mojego autorstwa . Kolego, jestes moim alter ego . Takze pkt. 5. podoba mi sie bardzo, choc go unikam z obawy, aby tesc nie mial jakichs nieprzyjemnosci. Oczywiscie ruskie klony ZGB oddaje bez zastanowienia wkladajac do skrzynek na ZGB.
Odpowiedz cytując
Stare 18-06-2018, 14:17
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Galu23 Wyświetlenie odpowiedzi
Właśnie wróciłem z wieczornego wyrzucania śmieci (wiadomo żona ciśnie na porządek).
Wchodzę do dużego śmietnika przy bloku gdzie stoi 8 dużych kontenerówe na śmieci plus jeden na szkło. Patrzę i widzę że przy kontenerze stoją dwa kartony (takie po owocach) a w nich po 20 pustych butelek jedne Kozel a drugie Raciborzu. Wiadomo duże upały, długi weekend, grillowanie wna balkonach itp.
W sumie jakby to oddać to wychodzi 20 PLN można za to jakieś ciekawe piwko kupić. Tylko kto tego Kozla przyjmie?
Eh olałem temat , a szkło pewnie i tak w większości pójdzie w ziemie.
I blad popelniles, bo Kozel jest juz zwrotny wszedzie, o czym wspominalem wyzej. Raciborz tez. Mogles miec te 20 zl .
P.S. moi sasiedzi dalej noe proznuja i przez ostatnie 2 miesiace "podarowali" mi okolo 300 butelek...
Odpowiedz cytując
Stare 25-06-2018, 21:53
darekd darekd is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy butelka Euro

Chyba ostatnim polskim piwem jakie rozlewane jest w butelkę euro jest Kozackie Mockie z Namysłowa. Butelka ta jest zwrotna w Niemczech. Ja oddawałem niemieckie butelki tego typu we wrocławskiej "Drink Hali". Ostatnio jednak dowiedziałem się, że browar przestał odbierać już te butelki, ponieważ się z nich wycofuje Szkoda. Butelki wrócą do Niemiec.
Odpowiedz cytując
Stare 27-06-2018, 10:24
Senior

Standardowy

Skad takie okropne info? Szykowalem sie ze skrzynka Kozackiego na wymiane w wakacje...
Odpowiedz cytując
Stare 17-07-2018, 23:53
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika NaturalArti Wyświetlenie odpowiedzi
5) Butelki z Jabłonowa/Kormorana z tloczonym napisem - tutaj jest miejsce na moją mala zemste na koncernach - z premedytacją naklejam na nie etykiety z królewskiego czy z warki. Niech dziady stracą, chociazby za to że zniszczyli kiedyś browary w Warszawie i wiele innych.
Wracając do Twojego posta - czy stracą, co bym taki pewien nie był... Pół roku temu wrzuciłem na forum kupioną w markecie butelkę Harnasia w butelce BRJ. 2 miesiące temu trafiłem na Fortunę Miodową w BRJ, 2 tygodnie temu znalazłem w sklepie Okocima Radlera z butelce typu Amber, a niemal ukoronowaniem moich polowań był zakup sprzed 3 dni...
Tatra w "Piwo z manufaktury" . Zawsze dla śmiechu kupuję takie ciekawostki i mam dokumentację fotograficzną. Jak zgram, to wrzucę.

Może jestem dziwny, ale do końca dnia miałem radochę z tej Tatry
Odpowiedz cytując
Stare 25-04-2019, 12:31
Senior

Standardowy

Cześć,
mam pytanie w temacie (niby odpowiedź jest, ale chcę się upewnić na 1000%).
Czy Budweissery sprzedawane w Polsce (zielona, cieniutka butelka) są jednakowe jak w Czechach i można je tam oddać w maszynie?
Jadę za 1,5 miesiąca w tamte rejony, a kolega chce mi dać około 60 butelek i się zastanawiam, czy to targać, bo mam jeszcze z 80 swoich różnych czeskich i typu czeskiego

Samoglow edytował/a post 25-04-2019 o godz. 12:34.
Odpowiedz cytując
Stare 26-04-2019, 13:13
Fotka Użytkownika: dadek
dadek dadek is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Spoko możesz wszystkie brać, automaty w marketach normalnie przyjmują.Tak samo oczywiście po piwie Pilsner Urquell (u nas niby niezwrotne).
Odpowiedz cytując
Stare 26-04-2019, 16:00
dadek dadek is offline
Senior

Standardowy

A jeśli masz butelki 0,5 l po piwach Tenczynek, Cornelius, Połczyn, również są one zwrotne w Czechach (oprócz Kauflandu), ale w tym przypadku musisz sobie zadać trud odmoczenia etykiet.
Odpowiedz cytując
Stare 26-04-2019, 23:23
Senior

Standardowy

To mamy jakies rozne doswiadczenia
Oddawalem w czeskim Kauflandzie Staropolskie, Polczyny, Tenczynki i Corneliusy. Bez zajakniecia przyjmowal. Co mialo by zmienic odmoczenie etykiety? Nawet w polskich Kauflandach sprawdza tylko ksztalt. W Auchan natomiast tylko z kodem kreskowym bierze dziad

Samoglow edytował/a post 26-04-2019 o godz. 23:25.
Odpowiedz cytując
Stare 26-04-2019, 23:34
Senior

Standardowy

Przepraszam za post pod postem. Zauwaz, ze automat w Czechach ma tylko tryb sprawdzania ksztaltu. U nas z reszta tak samo jest w Kauflandzie. Tylko w Auchan kreci butelka do skutku, az znajdzie kod i go rozpozna. Oczywiscie dopiero po pomyslnej weryfikacji ksztaltu.
Odpowiedz cytując
Stare 28-04-2019, 14:53
Fotka Użytkownika: kiszot
kiszot kiszot is offline
Senior

Miejscowość: Piekary Wielkie
Standardowy

U mnie Kauflandy maja polikwidowane automaty.W Auchanie nigdy nie było

Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
Mein Schlesierland, mein Heimatland,
So von Natur, Natur in alter Weise,
Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

Żywiec.Prawie jak piwo
Odpowiedz cytując
Stare 28-04-2019, 15:17
Senior

Standardowy

Wierzę, bo u mnie też polikwidowali automaty. W Gdyni jest tylko w jednym z Kauflandów, a w drugim też był. Najbliższy w Tczewie .
Tym niemniej ten, co jest, sprawdza tylko typ butelki, nie musi mieć żadnych etykiet. Z tym, że Kaufland broni się przed nawałem zwracających kaucja 0,3 zł.
W Trójmieście tylko ten "rdzenny" Auchan w Gdańsku ma automat. Pozostałe, które powstały z dawnych Reali, nie mają automatów. No i jak wspominałem, automat jest kapryśny, bo po weryfikacji kształtu szuka kodu. Jego najmniejsze uszkodzenie, czy rozmazanie nie pozwala na przyjęcie butelki. Także trzeba kombinować z kodami .
Generalnie ja rozumiem obie strony batalii - klienci chcą zwracać, a sklepy nie chcą przyjmować. Gdyby takie automaty były wszędzie, a sklepy WSZYSTKIE chciały by przyjmować, to po pewnym czasie było by jak w Czechach - rozłożyło by się to równomiernie i każdy byłby zadowolony. Ale to trzeba zrobić odgórnie, inaczej się nie da.

P.S. nawiązując do tematu, przy okazji zakupów w Biedronce i ich promocji 3 piwa butelkowe + czwarte gratis kupiłem wczoraj 8 piw "bezzwrotnych"
- Książęce Czerwony Lager
- Książęce Ciemne Łagodne
- Na Miodzie Gryczanym
- Amber Naturalny
- Amber Chmielowy
- Staropramen

I co? Wszystkie można oddać . Książęce normalnie, Gryczane po lekkim zakombinowaniu (klon ŻGB bez napisów na szkle), Ambery teraz są w ruskim klonie Van Pur (bardzo wysoka, wąska i ciężka), a Staropramen pójdzie do Czech. Można? Można

Samoglow edytował/a post 28-04-2019 o godz. 15:19.
Odpowiedz cytując
Stare 28-04-2019, 15:30
Fotka Użytkownika: ARTHUR
ARTHUR ARTHUR is offline
Senior

Miejscowość: SZCZECIN
Standardowy

Wszystko fajnie ale gdzie w Szczecinie można normalnie oddać butelki bo mam bardzo dużo butelek od Bosmana Warki Zubra Zywca Tyskiego ponad 1000 sztuk. Chociaż żeby można było oddać z 50 bylo by dobrze ktoś wie?
Odpowiedz cytując
Stare 28-04-2019, 15:44
Senior

Standardowy

To po coś Pan tyle zgromadził, zamiast oddawać po trochu?
1000 to jeszcze nie tak strasznie. Dowiedz się, jak jest w Szczecinie z Kauflandami - biorąc pod uwagę niższą cenę za sztukę. Podobnie z Auchan o ile masz kody kreskowe. Teoretycznie można tylko 10 na 1 paragon oddać bez kupowania piwa, ale możesz zawsze zakupy podzielić .

A jeśli nie masz żadnego automatu w Szczecinie, to poumawiaj się ze sklepami, na pewno znajdzie się któryś, co weźmie od Ciebie stopniowo np po 10-20 szt. Ew. możesz poszukać jakiegoś skupu, a z uwagi na Bosmana w Twoim mieście, jest wielce prawdopodobne, że ktoś skupuje. Tylko w tym wypadku nie liczył bym na więcej niż 20-25 gr za szt.

Możliwości jest wiele, o ile nie chcesz oddać od razu tych 1000 szt. Jak wybierasz się do Trójmiasta, to sam bym od Ciebie je kupił po cenie skupowej
Odpowiedz cytując
Stare 28-04-2019, 16:49
dadek dadek is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
To mamy jakies rozne doswiadczenia
Oddawalem w czeskim Kauflandzie Staropolskie, Polczyny, Tenczynki i Corneliusy. Bez zajakniecia przyjmowal. Co mialo by zmienic odmoczenie etykiety? Nawet w polskich Kauflandach sprawdza tylko ksztalt. W Auchan natomiast tylko z kodem kreskowym bierze dziad
Ja tez oddawałem ale od 1.04.2019 czeskie Kauflandy zakończyły współpracę z browarami Zubr, Holba i nie przyjmują tych butelek, przy automatach były wywieszki. Ale w Tesco i Albercie nie było problemu z oddaniem.

dadek edytował/a post 28-04-2019 o godz. 16:50.
Odpowiedz cytując
Stare 28-04-2019, 17:02
Senior

Standardowy

No to masz świeższe informacje . Ja mam sprzed pół roku.
Ale teraz tak - Holba to te cienkie zielone butelki, Opat zdaje się także. Jak oni to zatem rozgraniczają? Zaczęli czytać kod kreskowy?
Odpowiedz cytując
Stare 28-04-2019, 17:18
dadek dadek is offline
Senior

Standardowy

Nie, kodu nie czyta, ja po polskich piwach oddaję bez etykiet. Było napisane, że tego typu (była podana nazwa butelki ale nie pamiętam) od 1.04.2019 w Kauflandzie nie przyjmują i rzeczywiście automat wypluwał. Holba, Zubr podałem dla przykładu.

dadek edytował/a post 28-04-2019 o godz. 17:20.
Odpowiedz cytując
Stare 28-04-2019, 17:26
Senior

Standardowy

Acha, to chyba rozumiem. Czyli nie przyjmuje takich jak ZUBR, Holba (pewnie tez Opat), a co za tym idzie Tenczynków i Corneliusów, ale to z powodu nieprzyjmowanie tego typu.

A etykiety odklejasz "dla przyzwoitości", ale konieczne to nie jest i np. polskie NRW grube weźmie jak leci, podobnie Połczyn, czy Staropolski (butelka typu Ceske Pivo).

Tak się dopytuję dokładnie, bo łącznie z podarowanymi Budvarami mam ju tego około 150 szt .
Do tego jeszcze 20 szt Kofoli szklanej i trochę Club Mate
Odpowiedz cytując
Stare 28-04-2019, 18:32
dadek dadek is offline
Senior

Standardowy

Tak, dokładnie dla przyzwoitości by Czesi nie złorzeczyli na Polaków, że im zwożą "niezwrotne" butelki. A w przypadku NRW jest to konieczne gdyż używające je u nas browarý (np.Jan Olbracht) stosują plastikowe a nie papierowe etykiety, które przy normalnym myciu w browarze nie zejdą.
Odpowiedz cytując
Stare 28-04-2019, 20:29
Galu23 Galu23 is offline
Member

Standardowy

Odnośnie Czech to polcam wybierać automaty w Kauflandy a omijać automaty w Billi . Ostatnio wrzuciłem parę "polkich" butelek w Billi automat przyjął wszystkie ale za te z polskim kodem nie naliczył kaucji - taka akcja - pierwszy raz Billa w Karlowych Warach. Na szczęście dalkeo do polskiej granicy.

Ps: Odnośnie Auchan to w Warszawie w Wola Park i na Modlińskiej do realizując w kasie kupon z automatu trzeba okazać paragon że włąśnie w tym sklepie kupiło się tyle butelek i nie ma zmiłuj. Jak w Misiu.
Odpowiedz cytując
Stare 28-04-2019, 21:14
Senior

Standardowy

Nie no, jasne, Olbrachta tez zdzierałem z poczucia przyzwoitości, natomiast Staropolekisgo, czy Tenczynka nie ruszałem, bo są normalnie rozpuszczalne w wodzie. Teraz z NRW mam Waszczukowe i Koźlaki (prod. Niemiecka), więc to też pójdzie bez kłopotu zmyć.

To co Kolega pisze jest ciekawe - czyli co? Logika odwrotna do naszej w Auchan? Jest kod czeski - ok, nie ma kodu - ok, jest kod obcy (nie ma go w bazie) już nie nalicza? Trochę skandal, bo obawiam się, że wprowadzane na rynek nowości mogą też nie być aktualizowane w Czechach niezwłocznie. No ale dobra, jeśli tak się sprawy mają, to zrobię test - zostawię powiedzmy z 10 szt butelek różnych typów z polskimi etykietami w celach naukowych, a resztę umyję. Nie jest to aż tak trudne .

W Auchan w Gdańsku jest zasada (niepisana), ale potwierdziły ją wszystkie kasjerki i ochroniarze, że do 10 szt biorą bez okazania paragonu. Powyżej na paragon/wymianę. Zdarzało mi się dzielić zakupy na 4 osobne paragony :P

Samoglow edytował/a post 28-04-2019 o godz. 21:17.
Odpowiedz cytując
Stare 10-06-2019, 12:29
Fotka Użytkownika: robox
robox robox is offline
= kapslarz =

Miejscowość: L U B I N
Standardowy

Zaskoczyła mnie ostatnio sieć PoloMarket, która ... zrezygnowała z piw w butelkach zwrotnych.

Wspieraj swój Browar! Stań się Premium Użytkownikiem!

robox edytował/a post 10-06-2019 o godz. 12:30.
Odpowiedz cytując
Stare 10-06-2019, 21:39
Senior

Standardowy

No to faktycznie "godne pochwały". Nie ma to jak nowoczesność i patrzenie w przód. Aż wstyd, że to polska sieć sklepów...
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie