Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Browar Wiślany] Wiślane No.2

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nietzschee
    Senior
    • 07-2016
    • 319

    Wąsosz, [Browar Wiślany] Wiślane No.2

    Piwo Wiślane No. 2, Browar Wiślany, robione w Wąsoszu. Nr 2 nawiązuje do tego, że pierwsze Wiślane było z Grybowa? Poza ilością alko 5,7% nie podano żadnych informacji
    Wygląd: kolor słomka, klarowne, piana wąsoszańska, czyli drobna, z niezłym lacingiem
    Zapach: nie stwierdzono
    Smak: Smakuje jak pusty wodnisty lager, z tymi typowymi dla Wąsosza nutami melanoidynowymi i landrynkowymi. Nie wiem, czy miał to być pilzner, ale pitolenie o czeskich chmielach by na to wskazywało. No sorry, nie czuć ich, jest tylko czeska maślaność. Goryczka minimalna, metaliczna. „Swój niepowtarzalny smak zawdzięcza chmielom jak i światłu, które przenika przez zieloną butelkę” – to tylko debil mógł wymyślić. „Smakuje jak skradziony, niepowtarzalny pierwszy pocałunek” – na szczęście pocałunek tak podle i nijak nie smakuje. Mam tyle przyjemności z jego picia, co z picia dowolnego koncerniaka.
  • qbaseq
    Senior
    • 07-2010
    • 100

    #2
    Wąsosz albo Połczyn ?

    Nie wiem naprawdę czy to piwo powstało w browarze Wąsosz czy Połczyn ... Nazwa się zgadza, tylko że zmniejszył się poziom alko. do 5,1% .
    Kupiłem 2 butelki na próbę , skusiła mnie promocja po 3 zł / szt do tego pomyślałem : dam szanse niewielkiemu browarowi ... teraz żałuję
    Niestety piwo jest marne, po prostu nijakie, tak jak jego stylowo nijaka etykieta - w roli głównej czyjeś nogi, no co za wena artystyczna, wow !
    Niby to pils ale jakiś taki nienachmielony, w zapachu nic, w smaku prawie nic, goryczki brak, piany prawie że brak, emocji też brak ...
    Wypiję ale więcej nie kupię, jak dla mnie niedoróba, nadaje się tylko w upalne dni jak dzisiaj - wypić, zapomnieć, następnym razem kupić inne lepsze
    Zamieszczam fotkę bo chyba takiej nie widziałem na forum ( była z alko 5,7% i w zielonej butelce )

    Pozwolę sobie na "wujka Dobrą Radę" - omijać, chyba że upał jak w sierpniu 2017 i zimne nawinęło się pod rękę
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎