Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zapanbrat, [Raduga] Circus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Zapanbrat, [Raduga] Circus

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnopomarańczowy, bardzo mętny, po nalaniu na dnie szkła ze 2cm fafołów na dnie. Średnio to wygląda. [2.5]
    Piana: Średnia, szybko opada właściwie do zera. [3]
    Zapach: Cytrusowo-słodowy, niezbyt silny. [3.5]
    Smak: Cytrusowy, głównie grejpfrutowy, lekka nutka miodowa, wysoka goryczka grejpfrutowa, bardzo długa. [3.5]
    Wysycenie: Niskie. [4]
    Opakowanie: Ładne, duże etykiety wyglądają o wiele lepiej. Kapsel firmowy. [4.5]
    Uwagi: Piwo całkowicie zdominowane przez grejpfruta. Goryczka silna i długa, moim zdaniem przesadzona. Nie jest ani łodygowa, ani piołunowa, ale brakuje jej zupełnie balansu. Ciężko się to pije, pijalność niska. Wygląd po nalaniu ma niezbyt estetyczny. Dla miłośników mocnej goryczki.

    Moja ocena: [3.475]

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Żółty, całkowicie mętny. Niby to IPA z sokiem, ale chyba trochę za bardzo odbiega. [3]
      Piana: Średniej wielkości, biała, drobna i niewielka. Przeciętna jednym słowem. [3]
      Zapach: Ładny mocny zapach grapefruita i cytrusów oraz coś z chmielu. Ubogi, ale ładny. [4]
      Smak: Monotonny mocny kwaskowo gorzki grapefruit / cytrusy. Lekki chmiel, niewielka goryczka chmielowa a mocna grapefruitowa. Posmak średni, grapefruitowy. Piwo bez ciała, wydaje się puste i wodniste. Na dnie butelki był potężny osad. Dolałem go w połowie piwa. Smak się nie zmienił, pełnia wzrosła, ale niestety w osadzie były jeszcze drobinki chmielu, które później paliły po przełyku. [3]
      Wysycenie: W miarę ok, początkowo średnie. Trochę mało trwałe tylko. [3.5]
      Opakowanie: Ładne, starannie wykonane, parametry podane, kapsel firmowy. Jest ok, ale jak na Radugę to nic specjalnego. [4]
      Uwagi: Największym mankamentem jest mocny brak ciała oraz mało chmielu. Jak na piwo o Blg. 15% to jest strasznie wodniste. Na szczęście smak (IPA grapefruitowa) jest w miarę dobry.

      Moja ocena: [3.425]
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • nietzschee
        Senior
        • 07-2016
        • 319

        #4
        Wygląd: Kolor słomka, bardzo mętne, wręcz mlecznie, ładna drobna piana, ładny lacing.
        Zapach: leśny, ziołowy, trawiasty, żywiczny i słodko owocowy, lekko zbożowy, cytrusów za dużo to nie ma, zaczynam się obawiać.
        Smak: No to w smaku już jest mega cytrusowe, mega grejpfrutowe oczywiście, prawdopodobnie od tego soku, piwo jest bardzo puszyste, zawiesiste, więc wręcz sprawia wrażenie nektaru z grejpfruta, żywica w smaku też mocna, lekka cebula i nafta, winogrono, jest lekko chlebowe też. Goryczka 3,5 w 10 stopniowej skali, wg etykiety, ale ile to maks? Goryczkę owszem czuć, ale szałowa nie jest, na szczęście delikatnie zalega, jest pestkowa, grejpfrutowa, ale piwo też jest mocno słodkie, więc ona w nim ginie.
        Bardzo pijalna schweppesowa AIPA, choć raczej APA, patrzę na parametry i nie wierzę, nie ma ciała na AIPA, serio to ma 15 Plato ekstraktu i 6,3 alko? mocno wysycona, aż piecze od CO2
        Attached Files
        Last edited by nietzschee; 06-07-2017, 22:16. Powód: bold

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Mocno mętny, żółty - jak sok pomarańczowy. [3]
          Piana: Biała, niska i nietrwała. [2.5]
          Zapach: Grejpfrut, inne cytrusy, lekko słodowy, słodkie owoce, ciut kwiatowy, średnio intensywny, w porządku. [3.5]
          Smak: Smakuje tak jak się spodziewałem - Sok grejpfrutowy, ogólnie jest grejpfrutowo, średnia goryczka albedowo-pestkowa, odrobinę zalegająca, coś tam piecze w przełyku, ciało co najwyżej średnie. [2.5]
          Wysycenie: Średnie - za wysokie, po kilku minutach już lepiej, bo szybko się redukuje. [3]
          Opakowanie: Etykieta w porządku, w stylu Radugowym, komplet informacji. [4]
          Uwagi: Da się wypić, ale jako piwo jest dość marne, nieco pustawe, piecze w przełyku,co prawda sok grejpfrutowy(który uwielbiam) ratuje sprawę, ale to już kolejne piwo, które mnie przekonuje, że piwa z sokiem mi nie smakują. Warka 01.2018 Z2

          Moja ocena: [2.975]

          Comment

          • yoda79
            Senior
            • 01-2013
            • 861

            #6
            Piwo zdominowane przez sok z grapefruita, żadna tam wyraźna goryczka w smaku, tylko gorzki smak ww. owocu. Jak dla mnie jednorazowy zakup, nie powtórzę, dodatek przytłoczył piwo.

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemna żółć. Bardzo mętny [4]
              Piana: Całkiem spora, sztywna, nieźle z trwałością [4]
              Zapach: Cytrusowy z przewagą oczywiście grejpfruta. Sok czuć wyraźnie w aromacie, ale odchmielne nuty cytrusowe też są wyraźne. Czuć też akcenty pszeniczne. Nieźle z intensywnością [4]
              Smak: Sok grejpfrutowy czuć wyraźnie, dominuje, ale mi nawet to piwo smakuje, może dlatego, że wspomnianego grejpfruta zawsze bardzo lubiłem (ulubiona popitka :P). Piwo zaskakuje dość małą treściwością jak na parametry. Może to właśnie zasługa tego soku. Goryczka lekko-średnia, grejpfrutowa, ale poza dominującym owocem czuć też chmiel. Tak jak w aromacie odzywają się też nieśmiało akcenty pszeniczne [4]
              Wysycenie: Dość niskie, pasuje [4.5]
              Opakowanie: Grafika z cyrkowym błaznem, kolorystyka różowo-pomarańczowa, grejpfrutowa. Bardzo dokładny skład i inne info. Minus za charakterystyczną dla Radugi marna jakość papieru [3.5]
              Uwagi: Nie podzielam krytycznych opinii. Mi to piwo nawet podeszło. Radlerów nie cierpię, ale ta radleropodobna kombinacja trafiła w moje kubki smakowe dość dobrze. Choć - jak wspomniałem - może to dlatego, że sok grejpfrutowy i ogólnie grejpfrut zawsze mi smakował bardzo

              Moja ocena: [4]
              Last edited by chechaouen; 10-04-2018, 12:23.

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: słomkowy, mętny. [3.5]
                Piana: średnio wysoka, drobna, średnio trwała. [3.5]
                Zapach: średnio intensywny, grejpfrutowy, i lekko słodowy. [3.5]
                Smak: średnio gorzki, mocno grejpfrutowy, lekko kwaskowy. Piwo jest mało treściwe. [3]
                Wysycenie: średnie. [3.5]
                Opakowanie: niezła etykieta, ładny firmowy kapsel, brak pełnego składu i brak miejsca warzenia. [3.5]
                Uwagi: Kolejny produkt z dodatkiem soku lub owoców, który jest bardziej sokiem niż piwem.

                Moja ocena: [3.3]

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  #9
                  Kolor zmętniony soku pomarańczowego. Piana jasna szybko opadła (z sykiem) praktycznie do zera.
                  Aromat zdominowany przez owoce tropiku w tym grejpfrut. Potem jest trochę bazy słodowej i nutka chmielowa.
                  W smaku znów dominują owoce w tym grejpfrut. Niestety, on zdominował piwo. Jest ciutek słodów i narastająca z każdym łykiem goryczka do poziomi pomiędzy średnią a niską. Do tego cierpkość owocu grejpfruta. Gdyby nie to, pomyślałbym, że to nie jest piwo!
                  Ciało średnie czyli spore jak na styl i do tego wysokie nagazowanie. Bardzo pijalne.
                  No nie stwierdzę, że mi ten napój mi nie smakuje. Ale co to ma wspólnego z piwem? To raczej sok grejpfrutowy z dodatkiem piwa.

                  Comment

                  • Lhunbleidd
                    Senior
                    • 06-2014
                    • 196

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brodzislaw Wyświetlenie odpowiedzi
                    To raczej sok grejpfrutowy z dodatkiem piwa.
                    Mogę się pod tym podpisać. Ja osobiście oczekuję czegoś innego w piwie, więc Circus nie trafi więcej do mojego koszyka.

                    Comment

                    • kaczka116
                      Senior
                      • 10-2015
                      • 1350

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brodzislaw Wyświetlenie odpowiedzi
                      Kolor zmętniony soku pomarańczowego. Piana jasna szybko opadła (z sykiem) praktycznie do zera.
                      Aromat zdominowany przez owoce tropiku w tym grejpfrut. Potem jest trochę bazy słodowej i nutka chmielowa.
                      W smaku znów dominują owoce w tym grejpfrut. Niestety, on zdominował piwo. Jest ciutek słodów i narastająca z każdym łykiem goryczka do poziomi pomiędzy średnią a niską. Do tego cierpkość owocu grejpfruta. Gdyby nie to, pomyślałbym, że to nie jest piwo!
                      Ciało średnie czyli spore jak na styl i do tego wysokie nagazowanie. Bardzo pijalne.
                      No nie stwierdzę, że mi ten napój mi nie smakuje. Ale co to ma wspólnego z piwem? To raczej sok grejpfrutowy z dodatkiem piwa.
                      Obecne warki są z Błonia a nie Zapanbratu. Oni tam od dawna nie Warzą. W Zapanbracie został tylko Trzech Kumpli

                      Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
                      Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                      Untappd

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #12
                        Z całym szacunkiem, ale zwykły piwosz skąd ma o tym wiedzieć? Tego typu informacje są dostępne gdzieś publicznie czy jesteś w jakiś sposób wybrany. Pytam niekoniecznie zaczepnie, ale sam zgłębiam tajemnice polskiego kraftu.

                        Comment

                        • kaczka116
                          Senior
                          • 10-2015
                          • 1350

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                          Z całym szacunkiem, ale zwykły piwosz skąd ma o tym wiedzieć? Tego typu informacje są dostępne gdzieś publicznie czy jesteś w jakiś sposób wybrany. Pytam niekoniecznie zaczepnie, ale sam zgłębiam tajemnice polskiego kraftu.
                          Gdzieś napisali jak odróżnić warke, zreszta pisali także osobno o tym piwie, że już tylko w Błoniu. Ostatnie warki z Wąsosza to Trapeze i Last Summer

                          Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
                          Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                          Untappd

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎