Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browars, Limanowskie Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browars, Limanowskie Pils

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    #2
    Zdaje się, że będę jednak omijał szerokim łukiem piwa z tego browaru. Uwarzenie klasyka to zawsze sprawdzian.
    Dawno nie piłem słodkiego pilsa. Nie słodowego, ale słodkiego. Panowie z Limanowej dokonali swojego rodzaju wyczynu. Chmieląc (a przynajmniej tak informują) Iungą, Sybillą i Lubelskim uwarzyli słodkiego pilsa. Aż mi gębę wykręcało. Pomyłka.
    Ostrzeżenie: data do 30.08.2017.
    Paradoksalnie, ich Lager jest lepszy, bo ta słodyczka nie tak inwazyjna i jakoś bardziej mieści się w granicach stylu.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty, lekko zmętniony. [4]
      Piana: Biała, bardzo drobna, dość wysoka i trwała. [4]
      Zapach: Delikatny słodowy z akcentem chmielu. Troszkę mało pilsowy, choć mi odpowiada. [3.5]
      Smak: Delikatna goryczka chmielowa, ot, taka akcentująca "że jest", tło słodowe. [3.5]
      Wysycenie: Średniowysokie. [4]
      Opakowanie: Prosta, starannie wykonana, charakterystyczna eta, czytelna informacja. Zero przekombinowania. [4]
      Uwagi: Smaczny pils, trochę mało pilsowo-goryczkowy, ale ja lubię takie piwa .

      Moja ocena: [3.625]

      Comment

      • nietzschee
        Senior
        • 07-2016
        • 319

        #4
        Wygląd: Kolor złocisty, lekko nieklarowne, śliczna drobna piana, trwała, ładny obrączkowy lacing.
        Zapach: mączny, chlebowy, lekko maślankowy, owocowy, ze skórką cytryny nawet, daje też trochę starą szmatą, ok., gdyby tu był Żatecki lub jakiś Hallertau, ale go nie ma, więc susz nienajświeższy.
        Smak: Ja wiedziałem, że tak będzie, popatrzyłem na alko 4,7, ok., ale dopiero przed otwarciem zerknąłem na ekstrakt: 12,5, piwo jest pełne, słodowe, chlebowe, ciastkowe nawet, mączne, więc to trochę nie profil pilsa, który powinien być piwem lekkim, owszem goryczka jest, w porównaniu z każdym lagerem nawet wysoka, ale co ona może w tak pełnym piwie, dobrze, że jest ciut zalegająca, to wydaje się mocniejsza. Trochę leży chmielowość w tym piwie, daje starą szmatą, nie bardzo tu czuć Lubelski i Sybillę, jest za to bardzo fajnie rześko owocowe, nawet z jakimś albedo cytryny, może to Iunga – w ogóle ta owocowość robi tu największą robotę. To piwo wpisuje się w typowego polskiego pilsa, czyli ciężkiego, słodowego (tu na szczęście nie ma żadnych nut melanoidynowych), mdłego, choć ma od niego większą goryczkę (od jakiegoś Pilsa powiedzmy z Raciborza, Jabłonowa, Miłosławia etc.), ale mdłe jest bardzo, bo wysycenie jest bardzo niskie, tak pełne piwo (jako pils) wymaga wysycenia wysokiego/ponad średniego, tu nie ma nawet średniego, ale jako lager jest całkiem niezłe. Paradoksalnie bardziej mi smakuje niż ich nowofalowe piwa, bo z tych tylko White IPA i Saison mi przypadło do gustu
        Attached Files

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasne złoto, mętne bez przesady. [4]
          Piana: Biała, drobna, wygląda na naturalną, lepi się do szkła jak maślanka. [4.5]
          Zapach: Zielona trawa i mąka. Trudno to ocenić...
          Pojawiły się też warzywka. [2.5]
          Smak: Pełne, słodowe, sporo zboża. Goryczka średnia, owocowa i ziołowa. Taki wzmocniony słodem pils. Finisz ziołowy. [3.5]
          Wysycenie: Za niskie. [2.5]
          Opakowanie: Sympatyczna, prosta etykieta bardzo dobrej jakości. [4]
          Uwagi: Piwo ma wady i nie jest zgodne ze stylem. Nie otrułem się jednak, a ostatni łyk był nawet przyjemny. Termin do 27.10.2017.

          Moja ocena: [3.25]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎