Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Turystyka piwna - Niemcy - ciekawe miejsca

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grodek
    Senior
    • 06-2015
    • 527

    Turystyka piwna - Niemcy - ciekawe miejsca

    Na przyszły rok planuję weekendowy wyjazd piwno-turystyczny, z lekkim naciskiem na to pierwsze . Wprawdzie jest jeszcze sporo czasu, ale chcę wcześniej zaplanować sobie wszystko, zrobić jakąś rezerwację itp. Ponieważ będę jechał z żoną, więc chciałbym, aby było to jakieś miejsce ciekawe pod względem architektury, przyrody itp.
    Moja pierwsza myśl to oczywiście Bamberg, jednak gdy zacząłem czytać różne relacje to pojawiły się wątpliwości. Czy to aby nie trochę przereklamowane, zatłoczone w sezonie letnim miejsce ? Wrażenia po degustacjach niektórych piw z bamberskich browarów też nieco studzą mój zapał do podróży w to miejsce.
    Po głowie chodzi mi także Drezno lub Berlin. Co o tym sądzicie, doradźcie coś proszę. Interesuje mnie raczej wschodnia, południowo-wschodnia część Niemiec.
    604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10836

    #2
    Mimo, że bywałem kilkakrotnie we Frankonii, i tylko raz skusiłem się na Bamberg. Gorąco polecam tobie Górna Frankonię z przepięknymi miasteczkami, takimi jak: Pottenstein i Bad Staffelstein. Ponadto warto rozważyć Górny Palatynat. W obu przypadkach masz tam i browary warzące znakomite piwa a ponad to górki, zamki, zachwycające pejzaże oraz termalne źródła.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • grodek
      Senior
      • 06-2015
      • 527

      #3
      Dzięki abernacka. Po cichu liczyłem na odzew z Twojej strony, bo wiedzę na temat turystyki piwnej masz ogromną. Pottenstein które polecasz wygląda świetnie. Znalazłem tam dwa browary: Brauerei Mager i Brauerei Hufeisen.
      Jak oceniasz te miejsca ?
      604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10836

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grodek Wyświetlenie odpowiedzi
        Dzięki abernacka. Po cichu liczyłem na odzew z Twojej strony, bo wiedzę na temat turystyki piwnej masz ogromną. Pottenstein które polecasz wygląda świetnie. Znalazłem tam dwa browary: Brauerei Mager i Brauerei Hufeisen.
        Jak oceniasz te miejsca ?
        Brauerei Mager warzy obłędnie smaczne piwa.
        Pamiętaj proszę, że w tych okolicach aż się "roi' od browarów
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • Warzywo
          Senior
          • 08-2016
          • 955

          #5
          A jak tam wygląda sprawa z muzułmanami/imigrantami? Jest niebezpiecznie czy to jeszcze rejon gdzie nie dotarli?

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10836

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
            A jak tam wygląda sprawa z muzułmanami/imigrantami? Jest niebezpiecznie czy to jeszcze rejon gdzie nie dotarli?
            Napiszę tak, niemieckiej prowincji ten temat kompletnie nie dotyczy.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • piokl13
              Senior
              • 06-2003
              • 946

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
              Napiszę tak, niemieckiej prowincji ten temat kompletnie nie dotyczy.
              Jesteś pewien? Czytałeś ten wywiad?
              Niemcy są ostrożni, samozachowawczy. Bo mandat za mowę nienawiści wynosi 1200 euro. Głośno było o ukaranym facecie, który publicznie powiedział, że w swojej wsi nie chce azylantów. Teraz tam się wszyscy boją odezwać. Nie wolno im protestować, choć nie podoba się to, że ludzie w Niemczech muszą oszczędzać, że ogrzewanie jest drogie, a w domach azylanckich okna pootwierane na oścież, bałagan, a śmieci i jedzenie walają się po podwórku.

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10836

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
                Jesteś pewien? Czytałeś ten wywiad?
                http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie...rigamonti.html
                Jestem. Dwa razy do roku wizytuję niemiecką prowincję (omijam szerokim łukiem wielkie miasta) i nic do tej pory złego nie zaobserwowałem. Za sześć tygodni ponownie odwiedzę Bawarię, to po powrocie, napisze co i jak.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • rohozecky
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2008
                  • 1836

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jesteś pewien? Czytałeś ten wywiad?
                  http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie...rigamonti.html
                  Akurat ten wywiad doczekał się "drugiego życia" i wiele wskazuje, że ta Pani to jednak mitomanka. Nie bardzo mam teraz czas szukać linków, ale na pewno było coś jeszcze w Dzienniku.
                  ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12118

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                    Gorąco polecam tobie Górna Frankonię z przepięknymi miasteczkami, takimi jak: Pottenstein i Bad Staffelstein. Ponadto warto rozważyć Górny Palatynat. W obu przypadkach masz tam i browary warzące znakomite piwa a ponad to górki, zamki, zachwycające pejzaże oraz termalne źródła.
                    Górny Palatynat jest dodatkowo ciekawy, bo tam znajdują browary komunalne - tzn. w danym miasteczku w określonym czasie warzy zoigle dany mieszkaniec. Na necie można znaleźć terminy:



                    ----

                    Ja wybieram się niebawem w okolice gór Harzu i Turyngii.

                    W Quedlinburgu chciałbym spróbować specyficzny piwny napitek historyczny Pubarschknall z Brauhaus Lüdde (Pubarschknall), w Goslarze - Gose. Chcę jeszcze zwiedzić Hildeshaim i spróbować coś z: https://www.hildesheimer-braumanufaktur.de/

                    W drodze powrotnej może coś w Turyngii, znanej z dobrych ciemnych piw. Na południu tego landu (blisko Frankonii) jest parę ciekawych historycznych browarów.

                    Jeśli macie jakieś sugestie dot. w/w terenów, to chętnie się dowiem

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10836

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                      (...)
                      Ja wybieram się niebawem w okolice gór Harzu i Turyngii.

                      (...):
                      Ah, Turyngia.
                      Kraina doskonałego jedzenia i wyśmienitego Schwarza. Co roku staram się przez ten region przejechać i odwiedzić kilka browarów.
                      Jak na razie najlepsze wrażenie wywarły na mnie browary w: Schwarzbach, Friedrichroda (w tym wypadku nie piwo a jedzenie było dla mnie obłędne), Erfurt ("Waldhaus - genialny schwarz).

                      Każdy kto odwiedzi Góry Harzu KONIECZNIE musi odwiedzić browar Altenauer w Altenau. Z pewnością się nie zawiedzie.

                      Ot, takie moje na szybko przemyślenia
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • grodek
                        Senior
                        • 06-2015
                        • 527

                        #12
                        Mam jeszcze dwa pytania odnośnie Górnej Frankonii:
                        1. Jak wygląda sprawa z sezonowością piw ? Czy w okresie wakacyjnym można w ogóle liczyć na koźlaka, czy to dopiero jesienią ?
                        2. Czy w jakiś większych miasteczkach supermarkety mają w swojej ofercie piwa z okolicznych małych browarków, czy też królują ogólnodostępne koncerniaki ? Pytam ponieważ chciałbym coś przywieźć do domu, a podczas weekendowego wyjazdu zbyt wielu Brauerei to nie dam rady odwiedzić.
                        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10836

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grodek Wyświetlenie odpowiedzi
                          Mam jeszcze dwa pytania odnośnie Górnej Frankonii:
                          1. Jak wygląda sprawa z sezonowością piw ? Czy w okresie wakacyjnym można w ogóle liczyć na koźlaka, czy to dopiero jesienią ?
                          2. Czy w jakiś większych miasteczkach supermarkety mają w swojej ofercie piwa z okolicznych małych browarków, czy też królują ogólnodostępne koncerniaki ? Pytam ponieważ chciałbym coś przywieźć do domu, a podczas weekendowego wyjazdu zbyt wielu Brauerei to nie dam rady odwiedzić.
                          1. Oczywiście, że są do dostania koźlaki, aczkolwiek jest ich stosunkowo mało.
                          2. A po co ci markety? Od tego są getrankemarkty, w których znajdziesz znakomity wybór lokalnych piw (oczywiście zależy od sieci).
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                            2. A po co ci markety? Od tego są getrankemarkty, w których znajdziesz znakomity wybór lokalnych piw (oczywiście zależy od sieci).
                            Weekendowy wyjazd, pewnie myśli o zakupach w niedzielę.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12118

                              #15
                              Trzeba pamiętać, że we Frankonii i Górnym Palatynacie popularne są jasne koźlaki

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎