Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Turystyka piwna - Niemcy - ciekawe miejsca

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    #16
    Trzeba pamiętać, że we Frankonii i Górnym Palatynacie popularne są jasne koźlaki

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Weekendowy wyjazd, pewnie myśli o zakupach w niedzielę.
      To zrobi zakupy w sobotę (podobno ten dzień również zalicza się do weekendów).
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • grodek
        Senior
        • 06-2015
        • 527

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        Weekendowy wyjazd, pewnie myśli o zakupach w niedzielę.
        Zdaję sobie sprawę, że na myśleniu by się to skończyło, a do domu wróciłbym z niczym.
        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

        Comment

        • rohozecky
          PremiumUżytkownik
          • 11-2008
          • 1837

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grodek Wyświetlenie odpowiedzi
          2. Czy w jakiś większych miasteczkach supermarkety mają w swojej ofercie piwa z okolicznych małych browarków, czy też królują ogólnodostępne koncerniaki .
          W marketach typu Rewe czy Tengelmann możesz liczyć na ofertę z szerokiej okolicy. Co innego dyskonty.
          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
            W marketach typu Rewe czy Tengelmann możesz liczyć na ofertę z szerokiej okolicy. Co innego dyskonty.
            Tyle tylko, że Tengelmanna nie ma we Frankonii i Górnym Palatynacie.

            Poszukaj proszę getranków z sieci: Sagasser, Fristo, Logo, Markgrafen. Tam znajdziesz tego czego oczekujesz. Warto również odwiedzić market Globus, który oferuje najszerszy asortyment piwa i spożywki ze wszystkich marketów działających w Niemczech.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #21
              Sezonowość we Frankonii ma ogromne znaczenie, piwa tak samo jak i w Bawarii zmieniają się wraz z kalendarzem. Latem we Frankonii z koźlaków udało mi się w ubiegłych latach otrzymać zawsze Bocka z Kundmullera, reszta browarów nie miała go już w ofercie. W jakimś markecie jest jeszcze Pikantus a tak to zostają sklepy stricto specjalistyczne z klasykami pokroju Celebratora i Aventinusa, ale to Monachium.

              Bamberg nie jest ai trochę przereklamowany to miasto z wieloma browarami, świetnym klimatem przybrowarnianych knajp i dobrym piwem. Do tego to niezła baza wypadowa do okolicznych browarów wiejskich. Nie wiem co próbowałeś ale w mojej opnii Schlenkerla i Spezial warzą wyśmienite piwa ogółem, do tego "a U" z Mahrsa, pils z Keesmana, Zwergla z Fassli - dla mnie czołówka.

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #22
                A co do zatłoczenia to turyści zawsze gnieżdżą się w ścisłym starym mieście, w browarach poza starówką praktycznie 100% stanowią lokalsi w podeszłym wieku

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #23
                  Jako, że nie mogę edytować już a coś mi się jeszcze przypomniało :

                  We Frankonii lokalne piwo to wartość najwyższa, więc nawet w podstawowych getrankach Rewe nie ma problemu by nabyć ze 30-40 różnych piw regionalnych i to czasem bardziej koncerniaków trzeba się doszukiwać niż na odwrót.

                  Co do pozostałych twoich propozycji to Berlin jest alternatywą, sporo ciekawych piwnie miejsc, ale zatłoczenie nieporównywalnie większe od Bambergu. Drezno nie ma startu, już lepsze wrażenie robią frankońskie mieściny pokroju Forchheim, Erlangen lub Schesslitz.

                  Comment

                  • grodek
                    Senior
                    • 06-2015
                    • 527

                    #24
                    Świetny moim zdaniem pomysł na całodniową pieszą wycieczkę po okolicach Gräfenberg (Górna Frankonia) i spróbowanie specjałów z 5 okolicznych browarów:
                    604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #25
                      No to jest jedna z opcji. Podczas planowania podróży koniecznie sprawdź na stronie browaru/ratebeer godziny otwarcia knajpy przybrowarnianej, bo te są bardzo różne, szczególnie w weekend: jedni są zamknięci w niedziele, drudzy czynni np. do 13.00, inni zamknieci w sobote itd. - dostosowanie godzin otwarcia do terminu wycieczki to podstawa. I tu sporą przewagę ma Bamberg, bo nie dość, że z wyszynkiem na miejscu masz 9 browarów, kilka dobrze zaopatrzonych getranków to jeszcze 2 sklepy specjalistyczne (Bierotheka i Fan Shop Weyermana z różnymi piwami z całych Niemiec, także craftami) to jeszcze linie autobusowe do pobliskich wiosek (Mammelsdorf, Merkendorf, Drosendorf...) gdyby Ci opcji zabrakło.

                      Comment

                      • grodek
                        Senior
                        • 06-2015
                        • 527

                        #26
                        Kurczę kusi mnie ten Bamberg niesamowicie , tym bardziej że to ma być wspólny z małżonką, urodzinowy wyjazd. Z drugiej strony te małe, frankońskie miasteczka też mają swój niesamowity urok.
                        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #27
                          Jak dobrze pokombinujesz, zaplanujesz odpowiednio wcześniej, to masz szansę ponapawać się atmosferą Bambergu i znaleźć czas na (krótki) wypad na frankońskie "zadupie".
                          Weź pod uwagę, że na południu Niemiec degustację piwa zaczyna się w zasadzie przy śniadaniu, więc piwny dzień jest dość długi...
                          A wiesz, Bamberg to jednak takie trochę piwne Lourdes i Watykan w jednym (przy całym szacunku, rzecz jasna...).

                          Comment

                          • Adasko74
                            Senior
                            • 06-2007
                            • 156

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grodek Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kurczę kusi mnie ten Bamberg niesamowicie , tym bardziej że to ma być wspólny z małżonką, urodzinowy wyjazd. Z drugiej strony te małe, frankońskie miasteczka też mają swój niesamowity urok.
                            Witam , polecam Bamberg , byłem w zeszłym roku .
                            Polecam ze względu na ilość browarów w jednym mieście .
                            Parkowałem przy Würzburger Str. obok był REWE Getrankemarket , całej oferty nie pamiętam bo kupowałem tylko piwa z Bamberga .
                            Bardzo ładne miasto , turystów sporo , można odwiedzić muzeum browarnictwa .
                            No i nie jest zbyt drogo .W tym roku też jadę + dodatkowo odwiedzę okoliczne miejscowości
                            między innymi Viereth-Trunstadt. W okolicy Bamberga jest tego dużo ciężko wybrać .
                            Najbardziej mi smakowało piwo z Mahrs Brau i Schwarzla z Klosterbrau . Ogólnie wszystkie były dobre .Nie odwiedziłem tylko Ambrausianum było zamknięte.
                            Attached Files

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10837

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                              (..)Podczas planowania podróży koniecznie sprawdź na stronie browaru/ratebeer godziny otwarcia knajpy (...).
                              Co wy z tym ratebeerem? Serwis ten faktycznie jest dobry jeżeli ktoś się wybiera m.in. do krajów anglosaskich plus do krajów, które zachłysnęły się nowomodą piwowarską (m.in. Polska, Portugalia, Włochy, Hiszpania). Niemcy z pewnością nie należą do tej grupy (na całe szczęście ). Jeżeli ktokolwiek z was chciałby zerknąć na sensowną stronę dotyczącą piwowarstwa bawarskiego powinien wejść na stronę www.bier.by
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • Piwowar
                                Senior
                                • 05-2001
                                • 2543

                                #30
                                Bedąc w sobotę w Bambergu należy wziąć pod uwagę, że browar Special zamyka o 14, a Keesmann o 15.
                                Archiwum piwne

                                Poznaj
                                http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                                Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                                Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎