Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gloger, Sztos

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Gloger, Sztos

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny bursztyn, klarowne. [4]
    Piana: Kremowa, drobnopęcherzykowa, ale trwała, średniowysoka. Śladów na szkle jest mało. [3.5]
    Zapach: Zdecydowanie słodkie owoce tropikalne jak mango, marakuja i papaja bez pestek. Jest nawet trochę kiwi. Belgia obecna w postaci drożdży i suszonych ciemnych śliwek. [4.5]
    Smak: Słodowe i owocowe jak w zapachu, tu wyraźniej amerykańskie niż belgijskie. Goryczka niska, spodziewałem się większej, owoce słodkie, ale też cytrusy których nie było w zapachu. Piwo jest pełne i treściwe, niezbyt orzeźwia jednak smaczne w sumie. [4]
    Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [4]
    Opakowanie: Nowy srebrny kapsel, etykieta z klasą choć nie rozumiem rysunku. [4]
    Uwagi: Piwo w stylu Belgian India Pale Ale, niestety w składzie nie ma konkretnych nazw amerykańskich chmieli, tylko wzmianka o nich, a i podobnie jest z belgijskimi drożdżami. Warka 08.12.2017

    Moja ocena: [4.125]

    Comment

    • nietzschee
      Senior
      • 07-2016
      • 319

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny bursztyn [3.5]
      Piana: Drobna, ecru, ładny, gęsty lacing [3.5]
      Zapach: Zero Belgii, null, nic, jest sporo owoców, ale raczej swojskich, daleka nuta żywiczna i cytrynowa, po ociepleniu jeszcze jakaś perfumowa landryna wychodzi. [2]
      Smak: Bardzo wodniste, wytrawne, dominuje karmel, trochę spieczonej skórki chleba, od bidy jakieś albedo cytryny czuć (amerykańskie chmiele sypano łyżeczką, a Magnum łopatą do odśnieżania), goryczka pestkowa odrobinę zalegająca, Belgii w smaku nie ma również, wieje nudą okrutną. Okrutny średniak jako piwo, a jak na Belgian IPA to dowcip, bardziej smakuje jak te IPA regionalne, bo w sumie Gloger to taki regionalny browar – chyba do Krajana mu najbliżej, przy czym Krajan był przynajmniej pełny. [2]
      Wysycenie: Niskie [3]
      Opakowanie: Nie jestem miłośnikiem ich szaty graficznej na jedno kopyto [3]
      Uwagi: To piwo zadaje kłam twierdzeniu Kopyra. Sztosy nie muszą być drogie, nie muszą być nawet dobre

      Moja ocena: [2.325]

      Comment

      • nietzschee
        Senior
        • 07-2016
        • 319

        #4
        A tak się prezentuje
        Attached Files

        Comment

        • Admirador
          Senior
          • 03-2015
          • 431

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Głęboki, ciemny bursztyn, klarowne. [4]
          Piana: Dość ładna i w miarę trwała. [4]
          Zapach: Nie jest bardzo intensywny, ale za to dość złożony. Jest chmiel (żywica, ale też owoce z Nowego Świata), karmel, przypieczona skórka od chleba, przyprawy, ale też charakterystyczna nuta od słodu pszenicznego. Amerykańskim chmielem na pewno tu nie bucha, ale coś tam sypnęli jednak. [4]
          Smak: Lekko rozczarowujący, dość wyraźnie karmelowe, przyciężkie. Goryczka jest niemała (ziołowa, może grapefruitowa), ale obiecane 4.5/5 z etykiety to jakaś pomyłka. Belgii tu nie za wiele.
          Pije się nieźle, ale tylko tyle. [3.5]
          Wysycenie: Średnie, w zasadzie ok. [4.5]
          Opakowanie: Mnie się te ich etykiety podobają. Są dopracowane, rozpoznawalne z daleka. Brakuje mi tylko bardziej szczegółowych informacji. Trochę dziwi zapis "chmiele goryczkowe i aromatyczne, chmiele amerykańskie". Te ostatnie nie są aromatyczne? Czy nie są goryczkowe? [4]
          Uwagi: Warka 23/02/2018
          To nie jest najgorsze piwo. Ale za > 7 pln można znaleźć lepsze.

          Moja ocena: [3.825]

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy klarowny. [4]
            Piana: Kremowa, drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
            Zapach: Owoce, przyprawy lekkie, ślad minimalny karmelu. Niby OK, ale czegoś brak... [3.5]
            Smak: Lekka goryczka, ślad karmelowo-orzechowy, zioła wychodzą na przednią część języka . [3.5]
            Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego. [4]
            Opakowanie: Nazwa próbuje zdyskontować lansersko hipsterską "sztosowość". Dla mnie bez sensu. Bladobłękitna eta, na niej kolo stylizowany na bikiniarza (?) z kartami w ręku. [3.5]
            Uwagi: Piwo spokojnie do wypicia, zwłaszcza na początek długiego fikendu .
            Ale to kolejny napój z Glogera, potwierdzający moją teorię, że browar strzela na oślep... i czasem coś się trafi. Tak też można.

            Moja ocena: [3.55]

            Comment

            • grodek
              Senior
              • 06-2015
              • 527

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnozłoty, idealnie klarowne. [5]
              Piana: Kolor złamanej bieli, średniopęcherzykowa z większymi oczkami. Niezbyt obfita, średnio trwała. [3.5]
              Zapach: Całkiem przyjemny, owocowy (dojrzałe mango, banan), trochę cytrusów, przypraw i delikatny biszkopt. [4]
              Smak: Dużo gorzej w smaku, piwo jest raczej puste, wodniste. Brak belgijskich smaczków, czuć nieco cytrusów i posmaków żywicznych. Goryczka wyraźnie odczuwalna, dość zalegająca. Wyczuwalny lekki karmel. [3]
              Wysycenie: Średnio wysokie, jak na ten styl może być. [4.5]
              Opakowanie: Beznadziejna etykieta, krawatka może być (choć ten seledynek nie pasuje mi tu w ogóle). Brak dokładnego składu, firmowy kapsel. [3]
              Uwagi: Termin do 17.10.2018. Wypite jednak bez większych uniesień. Ani to Belgia, ani IPA.

              Moja ocena: [3.575]
              604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎