Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stary Browar Kościerzyna, India Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Stary Browar Kościerzyna, India Pale Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • Warzywo
    Senior
    • 08-2016
    • 955

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mętne błoto (czyli pewnie jak ma być bo niefiltrowane), chociaż wydaje mi się, że błoto jest zbyt duże. [3.5]
    Piana: nieduży kożuch utrzymujący się przez cały czas picia [3.5]
    Zapach: Gdyby było można dałbym zero - kwas, siarkowodór, smród. Byłem pewien, że piwo będzie do wylania. [1]
    Smak: Na szczęście daje się zmęczyć. Chociaż to co oferuje zapach pojawia się w smaku - jest kwasik (ale malutki w porównaniu z zapachem), jest jeszcze jedynie trochę karmelu. Ciężko to idzie ale z szacunku do alkoholu dokończyłem. [2]
    Wysycenie: Nigdy nie rozumiałem o co chodzi w tym kryterium. [5]
    Opakowanie: Pasuje mi kolorystyka i wzornictwo ale nie wiem po co jest we ocenie piwa? [4]
    Uwagi: Albo to piwo jest koszmarnie złe albo zakażone, chore?

    Moja ocena: [2.125]

    Comment

    • beaviso
      Senior
      • 02-2010
      • 215

      #3
      Z radością odkryłem w przydomowym markecie Piotr i Paweł nową ofertę piw z Kościerzyny! Tego jeszcze nie było. Do wyboru 4 gatunki, nie było Kellerbier, wziąłem ciemniaka, pszenicę i IPA. Pszenica rozczarowała, ciemniak nie trafił w gust, ale to co przeżyłem pijąc IPA z Kościerzyny (jako ostatnie z 5 piw tego dnia), zaliczało się do najgorszych doświadczeń ostatnich lat. Kompletnie nie rozumiem dlaczego to właśnie piwo przeznaczono do debiutu w markecie w Gdańsku? Czy od razu chcą zamknąć sobie rynek? A może pojawienie się tego piwa to forma jego szybkiego "upłynnienia"? Tak jak ucieszyłem się odnajdując Kościerzynę w sklepowej lodówce (!), tak szybko zjechałem na ziemię. Szybko się nie odważę ponownie.
      Piwo fatalne.

      M.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy zmętniony. [4]
        Piana: Kremowa, bardzo drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
        Zapach: Nietypowy, zaskakująco winno-rodzynkowy, choć nawet przyjemny. [3.5]
        Smak: Ostra, wytrawna goryczka w stylu orzechów włoskich, tło karmelu i suszonych owoców, no i te rodzynki... Bardzo dziwne, jak na IPĘ... . [3]
        Wysycenie: Średnie, na pograniczu dolnym. [4]
        Opakowanie: Wysoka klasa i wzornictwa, i wykonania, typowa dla nowej serii browaru. Ładny kapsel. [4]
        Uwagi: Zdecydowanie nietypowa IPA, nie mogę jednak zgodzić się z przedmówcami, że piwo zepsute/skażone/do d...

        Moja ocena: [3.375]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemny bursztyn [4.5]
          Piana: jasny beż, zwarta, drobna, utrzymywała się na piwie do samego końca [4.5]
          Zapach: lekki, miły, klasyczny dla IPY, cytrusy, owoce, trochę lasu [3.5]
          Smak: pełne, treściwe, goryczka mocna ale nie dominująca, lekko iglasta, można bardzo dobrze wyczuć owoce smaki, cytrusy w postaci pomarańczy, bardzo dobra baza słodowa, całość bardzo dobrze skomponowana [4.5]
          Wysycenie: bez zarzutu [5]
          Opakowanie: fajna eta, firmowy kapsel, jestem dopieszczony [5]
          Uwagi: Bardzo smaczna IPA

          Moja ocena: [4.2]
          Attached Files
          Last edited by becik; 20-03-2018, 20:32.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎