Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Kwas Jota

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Browar na Jurze, [Pinta] Kwas Jota

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • yavo
    • 03-2009
    • 909

    #2
    Świetne piwo. Konkretnie kwaśne, bardzo mocno porzeczkowe, piękny porzeczkowy kolor. Doskonale smakuje w małych wysokich kieliszkach do likieru. Nie smakuje jak piwo, ale to produkt wysokiej klasy. Odkrycie weekendu, no dobra, kwartału (obok Express IPY Pinty) - zakupione za dyszkę u Pana Arka z Pejzażowej.

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor soku z buraków. Piwo całkowicie mętne. I chyba takie miało być. Wolał bym lekko przejrzyste. [4]
      Piana: Ciemna malina, czerwień buraczkowa. Duża, drobna. Robi wrażenie. Nie jakaś tam piana wpadająca w róż.... Ordynarnie, intensywnie malinowa/buraczkowa. Średnio trwała. [4.5]
      Zapach: Mocny/średnio mocny. Kwaśny, mieszanka czarnych kwaśnych owoców z zapachem "kwasów". Nie wiem czy porzeczki są tu takie "oczywiste" i jednoznaczne do odgadnięcia, ale zapach ładny. [4]
      Smak: Najpierw wykrzywia, później... chce się następnego łyka. Mocno kwaśne, kwas wyraźnie owoców (czerwonych porzeczek), a nie cytryny, wytrawne, z wyraźnymi nutami kwaśnej fermentacji. Posmak cierpki, kwaśny, wytrawny, dość długi. Piwo lekko zawiesiste. [4.5]
      Wysycenie: Początkowo bardzo fajne, średnie. Później trochę słabnie. [3.5]
      Opakowanie: Jak zwykle u Pinty rzetelnie (starannie, parametry podane, firmowy kapsel) i nieźle. Kolorystyka nie w moim guście, ale świetnie pod styl. [4]
      Uwagi: Spodziewałem się kolejnego owocowego kwasu. Delikatnego, z owocowym muśnięciem. Kiedy jednak dostałem w twarz porcją porzeczek, pojawiło się... łał. Tak jak pisałem, porzeczka może nie jest oczywista, ale ta mocna wytrawna owocowa kwaśność jest super. Kandydat na kwas roku.

      Moja ocena: [4.225]
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • Lhunbleidd
        Senior
        • 06-2014
        • 196

        #4
        Uuuu, dobre to. Kwaśne jak cholera z leciutkim posmakiem porzeczek (nie jest zbyt nachalny a wg etykiety sok stanowi 30% objętości piwa), bardzo orzeźwiające. Piwo jest lekkie, zwiewne, moim zdaniem nic by się nie stało jakby ciut więcej słodowego ciała w nim było. Zapach zwiastuje kwaśność i owocowość. Wysycenie idealne. W skali szkolnej ocena piwa to 4, bo 5 daję Epsilonowi, bo w mojej ocenie ten drugi jest lepszy.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎