Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Miłosław Warzy Śmiało - Żytnie Session I

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Fortuna, Miłosław Warzy Śmiało - Żytnie Session I

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • SteamPunker
    Member
    • 07-2015
    • 59

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny, lekko bursztynowy. Dość klarowne. [4]
    Piana: Całkiem obfita, z czasem jak ubywało trunku w szkle, to elegancko oblepiała ścianki pokala. [4]
    Zapach: Na początku pojawia się ciekawa, dość trudna do scharakteryzowania nuta chmielowa. Coś pomiędzy trawą cytrynową, a miętą. Później lekki karmel od słodu. Po ogrzaniu wychodzi coś jakby szampon zmieszany z perfumami. Generalnie jest ciekawie. [4]
    Smak: Choć jest nieco wodniste i brakuje pełni, to czuć goryczkę. Nie jest garbnikowo-taninowa, ale trochę ściągą. Ze względu na dość niski ekstrakt te 42 IBU robi robotę. Na finiszu wyczuwalny jest korzenno-ziemiste smaczek. Szkoda, że nie pokusili się na Single Hopa, bo ta Izabellka jest całkiem interesująca. [3.5]
    Wysycenie: Przyzwoite. [4]
    Opakowanie: Schludna etykieta z serii "Miłosław warzy śmiało", jest firmowy kapsel i komplet informacji. Zawiera również krótką historyjka oraz logo PolishHops. Butelka zwrotna. [5]
    Uwagi: Jak na żytnie piwo, mało w nim tej specyficznej "kisielowatości". Jak napisałem, szkoda że to nie single hop, albo standardowe IPA. Wtedy mogłoby być naprawdę ciekawie, a tak jest "tylko" interesująco. Niezłe piwo. Osobiście nie znalazłem go jak pozostałych z serii w Żabie (brak w dwóch najbliższych), a w prezencie.

    Moja ocena: [3.85]
    Attached Files
    Last edited by SteamPunker; 23-05-2017, 22:25. Powód: Dodanie zdjęcia.

    Comment

    • Admirador
      Senior
      • 03-2015
      • 431

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, spodziewałem się, że będzie trochę ciemniejsze, w zasadzie klarowne [4]
      Piana: Dość obfita, ale za szybko się dziurawi i opada. Coś jednak na szkle pozostaje. [3.5]
      Zapach: Owocowo-kwiatowy, raczej słodki (dojrzałe, żółte gruszki?), trochę ciasteczkowy. Przysiągłbym, że jest też nuta cytrusowa w tle. I to wszystko na polskim chmielu? Obiecująco. [4]
      Smak: Gładkie, wyraźnie słodkawe z subtelną, ale przyjemną (krótką) goryczką. Lekkie, ale jak na swoje parametry robi wrażenie zaskakująco treściwego. Więcej niż niezłe. [4]
      Wysycenie: Średni, ok. [5]
      Opakowanie: Wszelkie potrzebne informacje (nawet EBC podali!), ciekawa, rzucająca się w oczy etykieta. [5]
      Uwagi: 05/04/2018
      Bardzo pozytywne zaskoczenie.
      Czy to ten chmiel Izabella dał taki efekt? Jeśli tak, to jest potencjał.
      Warte spróbowania.

      Moja ocena: [4.05]

      Comment

      • nietzschee
        Senior
        • 07-2016
        • 319

        #4
        Wygląd: kolor bursztynowy, spora piana, mieszana, ładny lacing.
        Zapach: intrygujący, bo bardzo chmielowy i tak nietypowo jak na polskie chmiele, bo i trochę żywiczny i czuć trochę bazylii, jakichś białych owoców, spod tego wyziera jakieś słodkie ciasto/drożdżówka z nutą kwiatową i miodu.
        Smak: Jest lekkie i wodniste, a przy tych parametrach to jednak powinno być pełniejsze i/lub żyto powinno oszukiwać (z drugiej strony nie jest taką wodą jak niektóre sesyjne IPA, np. z browaru Jana czy Zakładowego), też czuć taki słodkawy, ciastkowy posmak, goryczka dosyć średnia, fajna chmielowość, trochę ziołowa, a trochę jakby cebulowa/bazyliowa, a trochę jak albedo cytryny, żywiczna, może to ta Izabella, której nie znam. Co prawda APA z Żywca nie piłem z rok i różnie warki smakowały, to nie wiem czy z takich ogólnodostępnych APA (markety, Żabka), bo to przecież APA, nie wybrałbym jednak tej żywieckiej. Niczym nie zachwyca to piwo, ale z drugiej strony nie jest porażką, jak to pseudowędzone Dymione Brown Ale. Jak na razie z tych wynalazków Fortuny/Miłosławia to jednak najlepsze Sosnowe APA, choć też z butów nie wyrywa.
        Attached Files

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Kolor złocisty, klarowny. Piana jasna, początkowo obfita, z drobnych pęcherzyków.
          Aromat intensywnie średni, złożony z owoców cytrusowych i słodkich (brzoskwinia, ananas) oraz nut słodowych: zbożowo-chlebowych.
          W smaku podobnie, owocowość i słodowość z karmelkiem i zbożowością kontrowana jest sporą goryczką w nucie ziołowo-żywicznej. Piwo jest lekko wytrawne, nieco wodniste, akuratnie na poziomie sesyjnym. Ciała dodaje z pewnością zasyp żytnich słodów. Wysycenie pomiędzy średnim a wysokim, z czasem opada.
          Chyba najlepsze ze stajni Miłosław.

          Comment

          • umbra
            Member
            • 07-2012
            • 90

            #6
            Warka 05.04.2018 barwa morelowa.
            Zdecydowanie zbyt duże wysycenie.
            Bardzo ciekawa goryczka.
            Zaskakująco pijalne i przyjemne.
            NORD EXPRESS

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bursztynowa [4.5]
              Piana: jasny bez, drobna, dość zwarta, opada w zauważalnym ale powolnym tempie [3.5]
              Zapach: słaby ale miły, owocowo-leśno-kwiatowo-słodowy [3.5]
              Smak: treściwość średnio umiarkowana, goryczka średnia, trochę zbyt trawiasto-iglasta, zero smaku słodu żytniego oraz brak typowo żytniej treściwości, trochę owocowych smaków, dopiero na finiszu słodowy posmak ale też bez tej mojej ulubionej żytniej nuty [3]
              Wysycenie: odrobinę za dużo [4.5]
              Opakowanie: seria etykiet "Miłosław warzy śmiało" podoba mi się choć wysokie loty to nie są [4]
              Uwagi: Wypić da się ale bez atrakcji

              Moja ocena: [3.425]
              Attached Files
              Last edited by becik; 19-07-2017, 20:41.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Puszek_72
                Senior
                • 02-2012
                • 269

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty [4.5]
                Piana: Drobna ładna, średnio trwała ale trochę zostaje na szkle [4]
                Zapach: Delikatny , iglaki, kwiaty, zioła coś cytrynowego też [3.5]
                Smak: Umiarkowana goryczka raczej trawiasta, raczej lekkie, mało ciała, mało żyta
                Ale całość się komponuję przyjemnie [4]
                Wysycenie: OK [4]
                Opakowanie: Plusy pełny skaład, firmowy kapsel, schodnie estetycznie ale brak troszkę brak pomysłu [4]
                Uwagi: Fajne piwko ale troszkę mało żytnie

                Moja ocena: [3.85]

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, bardzo klarowny. [4]
                  Piana: Biała, drobna, niezbyt wysoka i nietrwała. [3]
                  Zapach: Chmiel, cytrusy lekkie, generalnie sympatyczny. [3.5]
                  Smak: Goryczka z lekkim oleistym akcentem (żyto?), minimalny posmak grejpfruta. [3.5]
                  Wysycenie: Dość wysokie. [4]
                  Opakowanie: Eta w serii, tym razem żółta. Najbardziej związana z żytem z tego piwa... . [4]
                  Uwagi: Piwo spokojnie do wypicia, choć nazwa stylu budzi nieco przesadzone nadzieje...

                  Moja ocena: [3.525]

                  Comment

                  • grodek
                    Senior
                    • 06-2015
                    • 527

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, lekko opalizujące. [5]
                    Piana: Drobnopęcherzykowa, średnio obfita, dość trwała. [4]
                    Zapach: Przyjemny, owocowo - kwiatowy, delikatnie żywiczny, jednak mało intensywny. [3.5]
                    Smak: Jak na deklarowane 11,5 ekstraktu piwo ma treściwość od słodu żytniego, jednak nie jest gęste, a przez to sesyjne, pijalne. Smak jakoś szczególnie nie oszałamia, czuć trochę owocowości, delikatne cytrusy. Goryczka przyjemna, wyraźna, lecz stonowana. Miałem obawy, że Magnum może zepsuć całość, lecz nie jest źle. [3.5]
                    Wysycenie: Podszczypujące, w sam raz. [5]
                    Opakowanie: Nawet niezła etykieta, ale niechlujnie przyklejona. Kapsel jak inne z serii, podany pełen skład. [4]
                    Uwagi: Lekkie, sesyjne piwo, które jednak niczym szczególnym nie zachwyca.

                    Moja ocena: [3.725]
                    604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎