Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

AleBrowar, Crazy Mike

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    AleBrowar, Crazy Mike

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Herbaciany, zamglony. [3.5]
    Piana: Średnio-nisko obfita, wystarczająco trwała, średnie pęcherzyki, jasnokremowa, przyzwoicie zdobi szkło. [3.5]
    Zapach: Słodko, wyraźny, całkiem świeży grejpfrut, słodkie owoce tropikalne, karmel, lekka landrynka - w porządku. [3.5]
    Smak: Dość słodkie, karmelowe, cytrusowe, też trochę landrynki, lekko ponad średnia goryczka trochę zalegająca łodygą, średnia pełnia - no może ciut powyżej, trochę alkoholu(nie gryzie). [3]
    Wysycenie: Średnie - ciut za wysokie. [3.5]
    Opakowanie: Grafika taka jak zawsze, a etykieta równa, gładka, czytelna, do tego komplet informacji. [4.5]
    Uwagi: Przeciętne IIPA, złe nie było, ale piłem lepsze. Warzone w Gościszewie bardziej mi smakowało. W tym stylu świeże Hard Bride(również z Gościszewa) wypada lepiej. Warka do 28.08.2017.

    Moja ocena: [3.35]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Warka do 28.05.2018

      Piana: obfita, jednolicie drobnopęcherzykowa, średnio trwała, jasnobeżowa, ładnie zdobi szkło.
      Zapach: Świeży, leśny, iglasty - przyjemny
      Smak: Troszkę jakby melona, średnio iglasto-przyprawowy, trochę karmelu, lekko po stronie wytrawnej, goryczka wysoka, całkiem gładkie i treściwe, ponad średnia pełnia.
      Wysycenie niewysokie - dobrze pasuje.

      Udana, pijalna warka. Fajnie nachmielone, świeże, wyraźnie tu czuć Chinook(szczególnie w smaku), ale inne chmiele też są obecne. Polecam. 4/5
      Last edited by rafalek21; 14-12-2017, 20:18.

      Comment

      • grodek
        Senior
        • 06-2015
        • 527

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobusztynowy, niestety bardzo duża ilość osadu drożdżowego. Z piwa zrobiła się zupa. [2.5]
        Piana: Przybrudzona biel, drobnopęcherzykowa i dość obfita. Trwała i pozostająca na szkle. [4.5]
        Zapach: Jak na ten styl i dość wysoką temperaturę degustacji nie był szczególnie intensywny. Czuć aromat melona, grapefruita, inne cytrusy, trochę iglaków i karmelu. [3.5]
        Smak: W smaku treściwe i słodkie. Czuć owocowość podobną jak w aromacie i nuty żywiczne. Goryczka nie jest niska, jednak nie równoważy słodowości, przez co piwo jest dość słodkie, wyklejające. Na pewno nie jest wytrawne jak napisano to na etykiecie. [3.5]
        Wysycenie: Średnio niskie, dobrze dobrane. [5]
        Opakowanie: Pełen skład, firmowy kapsel i grafiki z tekstem na etykiecie, które zawsze wywołują u mnie uśmiech na twarzy. [5]
        Uwagi: Termin do 15.07.2018. Wcześniejsze warki warzone w Gościszewie bardziej mi smakowały. Piwo dość słodkie, brak balansu z goryczką.

        Moja ocena: [3.7]
        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

        Comment

        • Admirador
          Senior
          • 03-2015
          • 431

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Herbaciany, zamglone. [4]
          Piana: Bardzo ładna, drobna, w miarę trwała, oblepia szkło. [4.5]
          Zapach: Chmielowo(nowofalowo)-słodowy. Nic, co by mogło zaskoczyć, ale bardzo przyjemnie. Zawodnik wagi ciężkiej się zapowiada, ale przy tych parametrach to oczywistość. [4]
          Smak: Nie wiem, może to jest akurat dzień na takie piwo (ochłodziło się po burzy...), ale wszystko mi tu pasuje. Konkretna podbudowa słodowa, owocowo (ale różnorodnie, to nie tylko cytrusy), goryczkowo (ale żeby aż 100 IBU? No chyba nie). Alkohol dobrze ukryty. Co prawda piwo trochę rozgrzewa, ale w ciemno nie obstawiłbym, że 9 %.
          Bardzo pijalne. [4.5]
          Wysycenie: Średnie. Możliwe, że ciut za wysokie, a może i nie. [4.5]
          Opakowanie: W stylu browaru, komplet informacji. [5]
          Uwagi: 23/01/20.
          Postanowiłem odświeżyć sobie wspomnienia związane z jednym z legendarnych polskich piw. Zaskakująco dobrze smakowało.

          Moja ocena: [4.325]
          Last edited by Admirador; 29-07-2019, 21:21.

          Comment

          • LESNICZYy
            Senior
            • 01-2018
            • 950

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Herbaciano-miedziany . [4.5]
            Piana: Głównie drobne pęcherzyki , wysoka , trwała i z gigantycznym lacingiem . [5]
            Zapach: Cytrusowy . [4.5]
            Smak: Cyrtusy , duża i przyjemna goryczka typu grejpfrutowego skontrowana słodyczą . Alkohol dość dorze ukryty . [5]
            Wysycenie: Średnie --->wysokie [4.5]
            Opakowanie: Dość ładne , pełny skład i firmowy kapsel . [4.5]
            Uwagi: Nie ma jak to wypić sprawdzonego klasyka . Jest konkretnie gorzko a nie jakieś ugładzone i babskie wyroby .

            Moja ocena: [4.75]

            Comment

            • LESNICZYy
              Senior
              • 01-2018
              • 950

              #7
              AleBrowar, Crazy Mike
              Attached Files

              Comment

              • LESNICZYy
                Senior
                • 01-2018
                • 950

                #8
                Obecnie piwo ma 8% alko i 20% blg . Mimo zdziadzienia całkiem dobrze smakuje . Pozostała w miarę mocna i męska gorycz , alko głęboko ukryty . Owe piwo to na szczęście przeciwieństwo niuinglanda . Ogólnie polecam fanom goryczy .

                Comment

                • czesiek_w_berecie
                  Junior
                  • 01-2013
                  • 4

                  #9
                  Piłem w ostatnia sobotę, karmel, ochydna goryczka , nie dałem rady wypić całego poszło w zlew. Ochyda. Kiedyś AleBrowar robił naprawdę dobre piwo, teraz chyba bym zamiast tego wolał Żywiec APA choć to tez kicha..
                  Last edited by czesiek_w_berecie; 08-07-2021, 23:50.

                  Comment

                  • LESNICZYy
                    Senior
                    • 01-2018
                    • 950

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika czesiek_w_berecie Wyświetlenie odpowiedzi
                    Piłem w ostatnia sobotę, karmel, ochydna goryczka , nie dałem rady wypić całego poszło w zlew. Ochyda. Kiedyś AleBrowar robił naprawdę dobre piwo, teraz chyba bym zamiast tego wolał Żywiec APA choć to tez kicha..
                    Jaka data warki i gdzie kupiłeś ?

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      #11
                      Takie co się dało wypić to był King of Hop, ale Crazy Mike sto lat temu był prosty-jak rzeczony Michał, ale dawał radę, chyba że aż tak zjechali w dół z jakością. W Lidl'u niestety Michasiów nie zastałem, wyszli.
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • LESNICZYy
                        Senior
                        • 01-2018
                        • 950

                        #12
                        Mam warki z dwóch zakupów , śmieszne bo ta sama data przydatności a dwie moce 8% i 9% . Wersje 8% piłem co widać wyżej a 9% czeka na bardziej sprzyjającą pogodę . Może producent ety coś pochrzanił i piwo ma jeden poziom % , zawsze było 9 % .

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6079

                          #13
                          po dzisiejszym Makłowiczu wiadomo nie ważne piwo... tylko okowita!

                          Comment

                          • LESNICZYy
                            Senior
                            • 01-2018
                            • 950

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                            po dzisiejszym Makłowiczu wiadomo nie ważne piwo... tylko okowita!
                            Jakoś mnie to nie interesuje , film zobaczę oczywiście ale jakoś ta moda do mnie nie przemawia . Jak śpiewali "Wóda zryje banie " . Ciekawie jak im pójdzie sprzedaż i Januszowi .

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6079

                              #15
                              ja bym spróbował ale ... ale widzę że strategia to dobry ... konkretny zacier...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎