Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [PBT] Starogdańskie Classic

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gościszewo, [PBT] Starogdańskie Classic

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • piotr64
    Junior
    • 11-2009
    • 14

    #2
    Piwo Starogdańskie Classic - ocena laika

    Piwo Starogdańskie Classic 6,1% alk.
    Bardzo dobrze się pije, super smak, mega motor rozmów do ranka .
    Mimo (o zgrozo) wypicia około 10 butelek - siedziałem za blisko skrzynki, ranek był bardzo rześki i bez żadnych komplikacji, tylko smak chmielu w ustach pozostał .
    Śniadanie zjedzone ze smakiem a około g. 13 alkomat wykazał zero !!!
    Normalnie już po 2 piwach ze sklepu mam dosyć i rano "boli głowa" i niekiedy dzień z głowy.

    Kolega wyjaśnił mi że to oznaka między innymi naturalnego składu piwa, braku chemii oraz długotrwałego procesu ważenia.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12201

      #3
      Pojawiło się w Aldi za prawie 8 zł!
      Jest jeszcze lżejsza wersja Starogdańskiego:



      14% więc spodziewałem się treściwego, słodowego piwa, takiego na chłodniejszy sezon.

      Uderzył chmielowy zapach (zielsko, trawa, ciut skunksowate ale nie od utlenienia, zapach który mi się kojarzy z zapachem niektórych plastrów). Taki podobny smaczek.
      na kontrze marketingowa informacja o p. Lucjanie od starego Heveliusa i jego uczniu Sebastianie....

      Sprawdziłem, że p. Lucjan skończył pierwszy rocznik Technikum Przemysłu Browarniczego w Tychach, które powstało w 1949. O którym wzmianka tu:



      Bez urazy, ale albo pan Lucjan wiele zapomniał (lub posłużył za "bro-celebrytę") albo pan Sebastian niewiele się nauczył, bo zajmuje się jak wyguglałem głównie promocją tzw. produktu regionalnego, co zapewne zajmuje wiele czasu. W związku z tym produkt należy do "Grupy Piw Pomorskich" i został wpisany na listę ministerialnych produktów itp, idt.

      Niestety nachmielenie chmielem lubelskim nie spowodowało, że to "pomorskie" piwo smakuje jak te z innych regionów. Ma natomiast coś wspólnego z Żuławami - mimo, że równe, to jednak niskie.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎