Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

AleBrowar, RIS In Peace - Spring

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    AleBrowar, RIS In Peace - Spring

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty [5]
    Piana: Średnio obfita, syczy jak cola, mało trwała, nieduże pęcherzyki [3]
    Zapach: Wyraźny zapach kwiatów czarnego bzu, mniej kawy i gorzkiej czekolady, średnio intensywny, przyjemny, choć trochę mało RIS-owy. [3.5]
    Smak: Kawa, sporo czarnego bzu, gorzka czekolada, wyraźna paloność, całkiem wytrawne, średnia goryczka z akcentem alkoholowym, dość gładkie, lekko ponad średnia pełnia - tu spodziewałem się więcej po 24° blg, trochę wcześniej wspomnianego alkoholu, na szczęście nie drapie, ale znacznie rozgrzewa. [3.5]
    Wysycenie: Trochę ponad niskie - nie do końca mi pasuje, ale może być. [3.5]
    Opakowanie: Ładna etykieta z kompletem informacji. [4.5]
    Uwagi: Całkiem smaczne piwo, choć stylowo lekko trąca o FES'a. Co do kwiatów czarnego bzu, to jest ich tu sporo jak na dodatek, ale mi osobiście to nie przeszkadza. Do tego powinno jeszcze chwilę poleżeć. Ogółem jest lekko na plus, ale raczej nie warte tych ~15zł. Warka do 22.12.2017.

    Moja ocena: [3.575]

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: brunatno-ciemny wpadający w czerń. [4]
      Piana: beżowa z drobnych pęcherzyków opadła do krążka na powierzchni. [3]
      Zapach: kwiatowy, na pierwszym panie. Do tego nuty kawowo-czekoladowe oraz chmiele cytrusowo-sosnowe. Po ogrzaniu nuty likierowe od alkoholu oraz kwiatowe; czarnego bzu i czarnej porzeczki. [4]
      Smak: w pierwszym łyku wyczuwalne są kwasek i nuty winne. Następnie dochodzi baza słodowa z palonymi akcentami: kawowymi i czekoladowymi. Goryczka pomiędzy średnią a niską: palona i cytrusowa (nieco), lekko zalega w formie popiołu na języku. Alkohol lekko wyczuwalny. [4]
      Wysycenie: Powyżej średniej - mogłoby być mniej. [3.5]
      Opakowanie: Poprawna eta, dobre info na kontrze. [3.5]
      Uwagi: Zdecydowanie jest to RIS po wytrawnej stronie mocy z akcentami kwasowymi od dodatku. Takie trunki trzeba lubić, a ja je lubię bardzo.

      Moja ocena: [3.85]

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19163

        #4
        Interesujące piwo. Aromat wyraźny kwiatowy, bzu. W smaku dość łagodny RIS z dużą porcją %. Prawie 14 zł, ale dobre piwo.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎