Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Rosanke 2016

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Kormoran, Rosanke 2016

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Lekko przymglony bursztyn. [4.5]
    Piana: Średnio obfita, ale mało trwała ,beżowa, drobne pęcherzyki, przyzwoity lacing. [3.5]
    Zapach: Lekko słodowy i karmelowy, chyba trochę mokrego kartonu, lekko kwiatowy - może być, ale spodziewałem się więcej - tu słabiej od poprzednich edycji. [3]
    Smak: Gładki, lekko słodowo-zbożowy, stosunkowo niedużo słodyczy jak na te parametry, może dlatego że jest kontrowana przez lekki kwasek, wyraźny jałowiec, trochę ziół/kwiatów, niedużo ciała, goryczki praktycznie brak [3.5]
    Wysycenie: Średnie - dobrze pasuje [4.5]
    Opakowanie: Typowa dla Kormorana, ładna, pełny skład. [4]
    Uwagi: Lekkie piwo na lato, nie smakowało mi tak jak pierwsza edycja rosanke, chyba nawet słabsze od zeszłorocznego. Ogółem przeciętne, ale można wypić na spróbowanie. Warka do 12.07.2017.

    Moja ocena: [3.45]

    Comment

    • von_scheisse
      Senior
      • 02-2012
      • 488

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnobursztynowe, herbaciane. Umiarkowanie zmętnione. [4.5]
      Piana: Coś ostatnio nie mam szczęścia do ładnej piany. Postarałem się jednak za wszelką cenę ją wymusić, co jako tako mi się udało. Piana złożona była jednak ze sporej ilości dużych pęcherzyków, co piękne nie było. [3.5]
      Zapach: Słodowy, lekko karmelowy i miodowy. Wraz z ogrzewaniem wychodzi kwiatowość. [4]
      Smak: Rosanke 2017 jest przyjemnie słodowe, baza słodowa dość ciemna w smaku - mamy całkiem sporo karmelu, ale także przyjemną zbożowość. Jest też trochę nut miodowych, pochodzących jednak zapewne z utlenienia - w dniu degustacji Rosanke 2017 najświeższe już niestety nie było. Mimo stosunkowo niskiego ekstraktu trunek sprawia wrażenie pełnego. Po ogrzaniu wychodzą na wierzch nuty sosnowe (nasuwające mi na myśl syrop z pędów sosny - taki na miodzie) oraz delikatne, na granicy sugestii, kwiaty i jałowiec. Goryczki chmielowej brak. [3.5]
      Wysycenie: Niskie, no może delikatnie idące w kierunku umiarkowanego. [4.5]
      Opakowanie: Etykieta ładna, klimatyczna. Podoba mi się. Kontra niestety zapaćkana, co mi się nie podoba. [4]
      Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 12.07.2017

      Moja ocena: [3.8]
      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎