Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Lulu] Sour - Czarna porzeczka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Wąsosz, [Lulu] Sour - Czarna porzeczka

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brzoskwiniowy, zbyt mętne. [3]
    Piana: Prawie biała, gruba, krótka, ale trwała na finiszu i na dodatek zaznacza się na ściance szkła. [3.5]
    Zapach: Za dużo tej czarnej porzeczki choć wydaje się naturalna. Po minucie na szczęście owoc jakby odchodzi, a pojawia się coś co zapowiada kwasek w smaku... [3.5]
    Smak: ... i rzeczywiście jest to kwaskowate piwo, bardzo orzeźwiające. Goryczka niska, słodu trochę więcej, piwo jest gładkie( płatki owsiane). Czarnej porzeczki właściwie nie wyczułem w smaku. Błyskawicznie znika ze szklanki. [4]
    Wysycenie: Duże, choć wolałbym jeszcze wyższe. [4]
    Opakowanie: Pełny skład, a w nim drożdże Belle Saison i bakterie Lactobacillus Helveticus. Ładna etykieta, biały i goły kapsel. [4.5]
    Uwagi: Bardzo dobry sour, po nalaniu należy odczekać minutę i porzeczka jest znośna, a co do smaku to nie mam prawie krytycznych uwag ( prawie gdyż lekko więcej goryczki i ciut czegoś delikatnie słodkiego na finiszu by się przydało) . Warka 29.03.2018.

    Moja ocena: [3.75]

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Kolor zmętniony, "przybrudzonego" soku pomarańczowego/bursztynu. Piana écru początkowo obfita z drobnych, minimalnych wręcz pęcherzyków, opadając zostawiła ślad na szkle.
      Aromat zdominowany przez owoc czarnej porzeczki. Jest słodko wbrew pozorom, przypomina mi to serek homogenizowany o smaku czarnej porzeczki.
      W smaku dzieje się więcej. Kwaskowe z cierpkością porzeczki. Ale są słodkie nuty od-słodowe i owoców. Gładkość i pełnia od płatków owsianych na granicy wyczuwalności. Z czasem dochodzi gryczka chmielowa w nucie ziołowej. Poziom - symboliczny.
      Bardzo pijalny, solidny owocowy kwach.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎