Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

propozycja dot. plebiscytu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika misha22 Wyświetlenie odpowiedzi
    Od kilku lat widze- i tu zgadam sie z piszącymi- ze każdy wybrał jako najlepsze to jedno z 30 kandydatur, które akurat wpadło mu w rekę.... No to nie o to chodzi przy badaniu Piwa Roku.....!
    Naprawdę rzadko nie jestem w stanie zrozumieć, o co ludziom chodzi, ale twoje teorie przełamały tę barierę. Pozwól, że się upewnię:

    - czy dobrze rozumiem, że browary powinny produkować dobre piwa (konkursowe) tylko pod koniec roku i rozprowadzać je nie dalej niż 250 km od twojego miejsca zamieszkania?
    - czy dobrze rozumiem, że powinny obdarowywać tymi piwami jakąś wyselekcjonowaną grupę piwoszy celem dokonania oceny?
    - czy dobrze rozumiem, że to ty masz decydować, kto będzie w tej grupie?
    Last edited by Krzysiu; 11-05-2017, 08:00.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #17
      Zdając sobie sprawę z tego, że i tak nikt tego nie rozważy zgłaszam problem: moderator, który nie może edytować tego co wprowadził to KASTRAT, nie moderator.
      Wniosek: wszyscy powinni być moderatorami!
      Last edited by e-prezes; 11-05-2017, 14:31.

      Comment

      • misha22
        Senior
        • 12-2008
        • 128

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
        Naprawdę rzadko nie jestem w stanie zrozumieć, o co ludziom chodzi, ale twoje teorie przełamały tę barierę. Pozwól, że się upewnię:

        - czy dobrze rozumiem, że browary powinny produkować dobre piwa (konkursowe) tylko pod koniec roku i rozprowadzać je nie dalej niż 250 km od twojego miejsca zamieszkania?
        - czy dobrze rozumiem, że powinny obdarowywać tymi piwami jakąś wyselekcjonowaną grupę piwoszy celem dokonania oceny?
        - czy dobrze rozumiem, że to ty masz decydować, kto będzie w tej grupie?
        odpowiadam jak najbardziej jaśniej potrafię:
        1-Nigdy w spisie piw do konkursu na PiwoRoku nie pojawiła sie adnotacja "przygotowane do konkursu". wiec tegon nie musimy zmieniać - źle to napisałem ale nie moge edytować..post 180. Piszę o piwach do szerszego grona odbiorców niż 10 stolików w jakiejs knajpie (moze i robiacej dobre piwo ale np we Wrocławiu.) Napisałem że to piwa które znajduja się, w danym roku w ofercie hurtowej
        2- skoro w ofercie hurtowej to browary nie maja wpływu na to kto zostanie obdarowany- zapłacimy za nie sami... Jakos udaje mi sie pić piwo, mimo ze nikt mi go nie daje za frajer!
        3- a dlaczego ja? zebys psy na mnie wieszał? Od tego jest forum żeby na jakiejs podstawie to piwo do oceny wybrać...

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #19
          W takim razie wyjaśnij mi, jakich podanych przez ciebie warunków nie spełnia dotychczasowy sposób wybierania piwa roku?

          Na krótki czas edycji jest prosty sposób - zastanowić się PRZED napisaniem.
          Last edited by Krzysiu; 11-05-2017, 22:23.

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10737

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika misha22 Wyświetlenie odpowiedzi
            odpowiadam jak najbardziej jaśniej potrafię:
            1-Nigdy w spisie piw do konkursu na PiwoRoku nie pojawiła sie adnotacja "przygotowane do konkursu". wiec tegon nie musimy zmieniać - źle to napisałem ale nie moge edytować..post 180. Piszę o piwach do szerszego grona odbiorców niż 10 stolików w jakiejs knajpie (moze i robiacej dobre piwo ale np we Wrocławiu.) Napisałem że to piwa które znajduja się, w danym roku w ofercie hurtowej
            2- skoro w ofercie hurtowej to browary nie maja wpływu na to kto zostanie obdarowany- zapłacimy za nie sami... Jakos udaje mi sie pić piwo, mimo ze nikt mi go nie daje za frajer!
            3- a dlaczego ja? zebys psy na mnie wieszał? Od tego jest forum żeby na jakiejs podstawie to piwo do oceny wybrać...
            Znasz hurtownie która by chciała cos takiego zrobić?
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • misha22
              Senior
              • 12-2008
              • 128

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
              W takim razie wyjaśnij mi, jakich podanych przez ciebie warunków nie spełnia dotychczasowy sposób wybierania piwa roku?

              Na krótki czas edycji jest prosty sposób - zastanowić się PRZED napisaniem.
              Warunkiem oceniania czegos jest: 1czas, 2 produkt, 3 zebranie chętnych osób w jedna grupę, na okres ok 3 tygodni.
              łopatologicznie:
              Komisja sędziowska, która to bedziemy my, na takich "Chmielajkach krasnych" nie zbiera sie po to zeby sędziowie dawali punkty na piwo które pili w styczniu, w maju na grilu ze znajomymi albo podczas wycieczki nad jezioro- tylko na tych które komisja dostaje TU i TERAZ. Na zielony stolik, albo do nas do domu.
              i to głównie chciałem tu, w tych postach przekazać.
              Lepiej już tego nie potrafie...
              Pozdr
              M

              Comment

              • misha22
                Senior
                • 12-2008
                • 128

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                Znasz hurtownie która by chciała cos takiego zrobić?
                ogarniam to bez problemu, czasu jest b dużo.
                Bardziej mi chodzi o przedstawinie formy i sprawdzenie czy forumowo jestesmy w stanie dojsć do porozumienia że ma: być w zestawieniu np 5 jasnych GF, 5 jasnych DF 5 ciemnych, 5 Aipa itp

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #23
                  Co niby ogarniasz, jeśli nawet nie potrafisz się zrozumiale wypowiedzieć na forum? Nawet nie potrafisz umieścić tego we właściwym temacie?
                  Last edited by Krzysiu; 13-05-2017, 07:43.

                  Comment

                  • metalsrem
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 239

                    #24
                    A jaki jest sens konkursu na piwo powiedzmy 2017roku skoro mielibyśmy oceniać tylko piwa dostępne w jakiejś hurtowni w styczniu 2018?
                    Browar domowy SKOTAR

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10737

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika metalsrem Wyświetlenie odpowiedzi
                      A jaki jest sens konkursu na piwo powiedzmy 2017roku skoro mielibyśmy oceniać tylko piwa dostępne w jakiejś hurtowni w styczniu 2018?
                      Bo to konkurs na piwo miesiąca uwarzone przez browary w wokół komina
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • Petitpierre
                        Senior
                        • 01-2014
                        • 2560

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba Wyświetlenie odpowiedzi
                        NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE.
                        Na konkursy browary też PRZYGOTOWUJĄ piwo, które nie ma nic wspólnego z tym,które można kupić w sklepie.
                        Dodatkowo niektóre browary biorą udział w tych konkursach jako sędziowie i usiłują wmówić, że swojego nie oceniali, ani nie wpływali na ocenę swojego przez innych. Jeżeli jestem sędzią, to nie wystawiam swojego trunku w danym konkursie, ewentualnie wystawiam, ale mój wynik jest poza kwalifikacją-tylko dla mojej wiedzy.
                        Last edited by Petitpierre; 13-05-2017, 09:43.
                        Mały porterek-przyjaciel nerek

                        Comment

                        • misha22
                          Senior
                          • 12-2008
                          • 128

                          #27
                          Dzieki za zrobienie porządku.
                          Moze bedzie w niedalekiej przyszłości okazja zeby spotkać się i pogadać o konkursie. Jak ktos ma jakies pomysły - proszę o podzelenie się.
                          I chętnych do pomocy proszę o zgłaszanie się - tych co mają doswiadczenie w przeprowadzaniu głosowania w latach poprzednich.

                          Comment

                          • misha22
                            Senior
                            • 12-2008
                            • 128

                            #28
                            W skrócie: idea jest taka:
                            Wyobrażmy sobie przykład: pięciu kumpli szykuje sie do rocznego wyjazdu do kraju w którym nie robi się piwa

                            Mają ograniczony bagaz i muszą zadbać o piwo na wyjazd wspólnie. Nie wiedza które piwo wybrać tym bardziej że mieszkają od siebie daleko i trudno się spotkać.
                            Żeby wybrać najlepsze z dostepnych na rynku, kierownik wyprawy szykuje 5 identycznych paczek zawierajacych 5 piw.
                            Wysyła te paczki uczestnikom wyprawy do testowania. Głosuja. wybierają, podliczają głosy i wiedza które piwa należy zabrać na wyjazd.

                            To by było lekkie odswierzenie" PiwaRoku"

                            W czasach kiedy nawet najlepiej zaopatrzone sklepy, przestają widzieć sens posiadania na swojej półce wszystkich "premier" danego tygodnia -powrócmy może to wyboru piwa którego mozemy się napić po konkursie...
                            czyli dla mnie jednym z kryteriów dołączenia do puli, powinna być dostępność danego piwa w stałej sprzedazy PL

                            Mysle że u nas pula 40 do wyboru i paczka 20butelek wystarczyła by na nasze skromne możiwosci..
                            Last edited by misha22; 18-05-2017, 13:50.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              #29
                              Ale się nakręciłeś...
                              Nie wyobrażam sobie jak reprezentatywny może być zestaw 20 piw z 1000 obecnych w roku na rynku. To jest 2 % piw!! I to jeszcze tylko dostępnych w butelce. Można powiedzieć w granicach błędu statystycznego. No chyba, że 20 z każdej grupy stylów i jurry (kilka grup) ma piwa z innej grupy stylów. To jeszcze
                              Nawet nie wnikam w kwestie logistyczne i finansowe tego przedsięwzięcia...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎