Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Porter z Wiśnią

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Kormoran, Porter z Wiśnią

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobrunatny, nic nie widać pod żarówkę. [5]
    Piana: Jasnobrązowa, drobnopęcherzykowa, niezbyt wysoka, ale trwała i ładnie zdobi szkło. [4.5]
    Zapach: Sporo kawy i czekolady, chmielu oczywiście właściwie nie ma, ale gdzie jest wiśnia ??? Oczywiście coś tam jest, ale tak samo jak w niektórych porterach bałtyckich, ale tu przecież jest dodany naturalny sok wiśniowy 5,2% [3.5]
    Smak: Zero alkoholu w odczuciu, piwo jest zwodnicze. Sporo słodu, lekki kwasek i palone nuty. W przeciwieństwie do zapachu jest tu sporo wiśni, ale bez ulepka, cały czas mamy do czynienia z porterem bałtyckim. Goryczka niska, piwo jest wysoce pijalne. [4.5]
    Wysycenie: Niskie. [4.5]
    Opakowanie: Bardzo mało różni się od ich zwykłego portera. [3]
    Uwagi: Piwo nazywa się Porter Warmiński z Wiśnią. Ekstrakt 23,5% wagi, alkohol 8,5% objętości. Już same parametry wskazują na to, że piwo jest słodkie. Mi akurat dziwnie smakowało, termin do 07.07.2018.

    Moja ocena: [4.1]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Widział ktoś to piwo w Warszawie po wschodniej stronie Wisły?

      Comment

      • concerto
        Senior
        • 09-2003
        • 859

        #4
        We Wrocławiu jest chyba we wszystkich specjalistykach- cenowo od 9,70 do 11,20 widziałem.

        Mi akurat takie przełamanie smaków bardzo podchodzi, ale już na FDP mi smakował. Fajnie że jest w normalnej cenie i dostępny, a nie jak np. Zawisza na maxa premiumizowany.
        "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ciemny, być może czarny, nieprzejrzysty. [5]
          Piana: Marna: niska i nietrwała - zostawia jedynie cienki pierścień z kilkoma plamkami na tafli, chyba minimalnie złapała wiśnię w kolorze, słaby lacing. [2.5]
          Zapach: Wyraźna, choć średnio intensywna wiśnia, trochę kawy zbożowej i czekolady - może być, choć spodziewałem się więcej od strony porterowej/słodowej. [3.5]
          Smak: Z pierwszym łykiem potężne uderzenie żelaza(myślałem że zaraz wyleję to piwo, z kolejnym łykiem już znacznie słabiej - ciekawe skąd się wzięło), dalej czekolada i kakao, sporo wiśni, słodko(wiśnie ratują tu sytuację), łagodnie, pełne, goryczka niska. [3.5]
          Wysycenie: Niskie - pasuje, choć w tym konkretnym przypadku mogłoby być trochę wyższe. [4]
          Opakowanie: Ładna graficznie etykieta i kapselek - podobna do tej z Porteru Warmińskiego(wilk w sadzie wiśniowym), nie do końca dokładny skład(nie podano jaki chmiel i drożdże). [4]
          Uwagi: Bazowy porter jest tu przeciętny, dlatego to piwo też smakuje jak przeciętna warka Warmińskiego z znacznym dodatkiem wiśni, tyle że mniej wodnista. Ogółem może być, ale wielbicielom porterów raczej bym go nie polecił. Mam jeszcze butelkę w piwnicy, ale nie będę polował na następne. Warka do 07.07.2018.

          Moja ocena: [3.525]

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
            Piana: Beżowa, niska, szybko opada, zostaje mały kożuch. [4]
            Zapach: Czekolada, kawa, ciasto czekoladowe, skórka od chleba. [4.5]
            Smak: Czekolada mleczna, karmel, syrop wiśniowy, kawa z mlekiem. Końcówka lekko kwaskowa. Słodkawe. [4]
            Wysycenie: Niskie. [4]
            Opakowanie: Jakieś takie blade i niewyraźne, wilk mi się z Warmią nie kojarzy. Właściwie nic mi się z Warmią nie kojarzy, ale ta etykieta tego nie zmieniła [3]
            Uwagi: Ładnie pachnie. Smak już gorszy, słodkawy porter z dodatkiem słodkiego soku wiśniowego. Deserowy, ale nie zaklejający. Taki porter dla małych dziewczynek

            Moja ocena: [4.15]

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Znalazłem w sklepie warkę z datą 04.08.2018 - jest to to samo albo bardzo podobne piwo, pokrywa się z moją wcześniejszą oceną, więc nie będę się powtarzał.

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: czarno-brązowy z rubinowymi (ledwie widocznymi) refleksami pod światło [4.5]
                Piana: beżowa, początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła do krążka na powierzchni dziurawiąc i zostawiając ślad na szkle. [4]
                Zapach: kawy i czekolady, do tego nuty tostowe i pralin plus kwaskowe nuty wiśni. Czuć cierpkość owocu i – choć za to głowy nie dam – likieru w czekoladzie. Dzieje się sporo, choć intensywnie nie jest. [4]
                Smak: nuty porteru: kawowe i czekoladowe, trochę razowego chleba, zakryte są słodko-kwaskowym dodatkiem soku wiśniowego. Jest sporo słodyczy ale jednocześnie kwasek od-owocowy na finiszu. Piwo jest bardzo pijalne, lekkie jak na styl. Z czasem wychodzi goryczka alkoholowo-palona. [3]
                Wysycenie: Średnie - poprawia pijalność. [4]
                Opakowanie: Ładna etykieta i b.dobre info. [4.5]
                Uwagi: Owszem, pije się to przyjemnie, ale w smaku porteru tu niewiele. Za to aromat – bardzo fajny!

                Moja ocena: [3.65]

                Comment

                • Brandis
                  Junior
                  • 01-2018
                  • 12

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarno-brązowa [4.5]
                  Piana: Jak to w porterze, przez chwile jest nawet ładna , drobnopechezykowa, ale szybko znikająca [4]
                  Zapach: Zniewalający, Czekolada , Wisnie [4.5]
                  Smak: Czekolada , wisnie , karmel , sporo słodyczy i nieco kwasowosci , zero alkoholu w smaku [4.5]
                  Wysycenie: Jakby było nieco niższe , [4]
                  Opakowanie: Elegancka etykieta , kapsel firmowy [4.5]
                  Uwagi: Bardzo zwodnicze , przy takich odczuciach smakowych można by wypić 3- 4 i wcale nie pamiętać ze to Porter

                  Moja ocena: [4.425]

                  Comment

                  • Admirador
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 431

                    #10
                    07/07/2018
                    W aromacie nic zaskakującego, trochę kawowo-czekoladowy z nutą wiśniową, czego się należało spodziewać. Niezły, ale nic ponadto.
                    Alkohol dobrze ukryty, piwo „wchodzi” bardzo gładko. Jest słodko, ale bez przesady.
                    Nuta kwaskowa, wiśniowa jakoś mi tu jednak średnio pasuje do całości. Za mało porterowy ten porter, jak dla mnie.
                    Wypiłem bez skrzywienia, ale się nie zachwyciłem.

                    Comment

                    • KlossJ23
                      Senior
                      • 08-2013
                      • 136

                      #11
                      Kupiłem jedną butelkę (niestety tylko) we wrocławskim Makro za cenę poniżej 9 złociszy. To za mało aby oceniać piwo z Artomatu ale ogólnie było dobrze. Pierwsze wrażenie takie że się Kriek z Bałtykiem spotkali wpół drogi, wiśnie wyraźne wyczuwalne i bałtycka czekoladowość "Warmińskiego" też, na podobnym co wiśnie poziomie. Degustowany chwilę później Porter Podbity Śliwką umożliwił porównanie efektu śliwka /wiśnia w obrębie jednego stylu i choć Śliwka wypadła w tej konfrontacji nieco lepiej (była bardziej ułożona i nieco wytrawniejsza) to jednak cenę miała też dużo "lepszą" (o ok. 7 złociszy).
                      Last edited by KlossJ23; 04-03-2018, 21:55.

                      Comment

                      • KlossJ23
                        Senior
                        • 08-2013
                        • 136

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Rdzawobrązowy, lekko zmętniony [4]
                        Piana: średnio- i drobnopęcherzykowa, dość szybko znikająca, lacing raczej słaby [3.5]
                        Zapach: Owocowo-mlecznoczekoladowy z nutą słodkawo-waniliową, dość ciężki ale zdecydowanie przyjemny [4]
                        Smak: Kawowo-czekoladowy, słodkawy z wyraźnie wyczuwalną kwasowością i posmakiem suszonej wiśni oraz nutą karmelu. Alkohol niewyczuwalny, na finiszu lekka popiołowa goryczka [4]
                        Wysycenie: Najwyżej umiarkowane, mogłoby być ciut wyższe [3.5]
                        Opakowanie: Brązowa szklana butelka z charakterystyczną firmową etykietą i kontrą, zamknięta firmowym kapslem. Najistotniejsze informacje o piwie podane[4]
                        Uwagi: Ocena byłaby wyższa gdyby piwo było odrobinę bardziej wytrawne.

                        Moja ocena: [3.925]
                        Last edited by KlossJ23; 10-03-2018, 16:21.

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2294

                          #13
                          Piłem sztukę pod koniec terminu ważności (12.08.18).
                          Nie układa się to piwo w dobry sposób, całość idzie w kierunku przytłaczającej pestkowej wiśni, dopiero w połowie butelki wyczuwalne lepiej porterowe nuty, ale ogólnie za dużo w tym wszystkim wiśniowego soku, za mało porteru.
                          Mam jeszcze warkę do stycznia 2019, nie będę z nią długo czekał.
                          6.99 zł. Leclerc Ursynów.

                          Comment

                          • Pivotal
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 671

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Niemal czarny z wiśniowym refleksem. [4.5]
                            Piana: Niska, nietrwała, drobnoziarnista, pozostawia kilka smug, widoczna do końca. [1.5]
                            Zapach: Kawowy, czekoladowy, karmelowy z nutami palonymi, orzechowy z wyraźnie zaznaczonymi wiśniami. [3.5]
                            Smak: Kwaskowo-słodki od wiśni, po przełknięciu wyczuwalna kawa, czarna czekolada, kakao, karmel z przypalanką. W bardziej schłodzonym porterze, kwaskowo-słodkie nuty nie były tak mocne, a piwo bardziej przypominało tradycyjnego portera. [3.5]
                            Wysycenie: Mogłoby być nieco wyższe. [4]
                            Opakowanie: Firmowe butelki, etykiety podobne do ich tradycyjnego porteru, kapsel również porterowy. [4]
                            Uwagi: Warka do 7.07.2018 /A10, wypite 17.07'18. Smakowało mi gdy było bardziej schłodzone, im piwo cieplejsze, kwaskowo-słodki smak stawał się intensywniejszy i męczący. **297**

                            Moja ocena: [3.4]

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              #15
                              Obecnie kosztuje 9,34 PLN (z 15% rabatem) za butelkę o,33 litra.
                              Lubię wytrawne portery, a ten jest winny. Im cieplejsze tym bardziej ta wiśnia daje znać o sobie. Nie przekonało mnie to piwo. Ale pewnie znajdzie nabywców...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎