Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzisk Wielkopolski, Grodziska APA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Grodzisk Wielkopolski, Grodziska APA

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, lekko mętne. [4]
    Piana: Kremowa, średnio pęcherzykowa, trwała, zaznacza ślad na ściance. [4]
    Zapach: Karmelowy i słodowy, jednak słodu pszenicznego suszonego dymem dębowym nie czuć. Oprócz tego trochę cytrusów i ziół. [4]
    Smak: Trochę za wodniste, słodu mało, choć tu akurat można odczuć coś wędzonego. Goryczka bardziej ziołowa niż cytrusowa, całość psuje maślany posmak. [3.5]
    Wysycenie: Za niskie jak na APA. [3]
    Opakowanie: Pełny skład, ciekawa etykieta z ulicami i ładne wykonanie, kapsel firmowy. [4]
    Uwagi: Ziołowe APA z cytrusowym wtrętem, nic specjalnego, ale można przyjemnie wypić i orzeźwić się. Termin do 20.05.2018.

    Moja ocena: [3.75]

    Comment

    • wojtekfeduni
      Senior
      • 09-2010
      • 133

      #3
      Kupiłem w Žabce za 3.50zł.
      Za tą cenę bardzo dobre.
      Polecam

      Comment

      • nietzschee
        Senior
        • 07-2016
        • 319

        #4
        Wygląd: kolor ciemny bursztyn, mętne, śliczna piana, zapewne pszeniczna, bo taka jak w grodziszu, lacing też świetny, jak szron.
        Zapach: zapach naprawdę APA, są cytrusowe, w zasadzie grejpfrutowe nuty, trochę żywicznych, sporo ziołowości, lekki karmel, nie ma wędzoności, ale nie rozumiem ocen, w których pojawia się zarzut, że wali karmelem, a chmieli nie czuć, inna sprawa, że jestem po karmelowym „APA” z BRJ, które było karmelowe do potęgi.
        Smak: Bardziej melanoidynowe, jest wyraźnie melanoidynowe, trochę karmelu, jest pełne, ale chmieli czy goryczki to za bardzo nie czuć, lekka cytrusowość, żywiczność, ziołowość, ale naprawdę lekka, goryczka również delikatna grejpfrutowo-łodygowa, lekko zalegająca (bez tego można by jej nie zauważyć), jest lekka herbatnikowość, maślany tost, jakieś jasne owoce. Pijalne, bez wad, na tle pseudo single hop z Lwówka, to w ogóle super, ale naprawdę to średniackie. Dziwnie niskie wysycenie.
        Uwagi: z góry wiedziałem co się będzie święcić, więc APA kupiłem jedno, a White IPA dwie sztuki i tym samym wykupiłem cały zapas wszystkich Grodziskich w moim Freshmarkecie, więc dużo ich nie przyszło.
        Attached Files

        Comment

        • SteamPunker
          Member
          • 07-2015
          • 59

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny bursztyn, ledwie przejrzyste. Trochę za ciemne jak na APA'ę. [4]
          Piana: Całkiem intensywna po dość szybkim nalaniu. Niestety dość krótko się trzyma na szkle, niemniej jednak kożuszek zostaje do końca i ładnie się osadza na szkle, za co naciągam nieco ocenę. [4]
          Zapach: Nooo, tu jest naprawdę ciekawie. Zaraz po otwarciu, gdy "sztachnąłem się mgięłką" to uderzył ciekawy, kwiatowo-cytrusowy aromat. Zaraz po nim uderzyła mocna, dębowa wędzonka. Aż się wierzyć nie chce, że słód suszony dymem dębowym nie stanowi całego zasypu, bo wraz z ogrzewaniem daje o sobie znać. Po przelaniu do szkła i ogrzaniu z chmielu zostały tylko "zioła" i "ziemistość". [4]
          Smak: Pierwszy łyk zapowiada ciekawe doznania (cytrusy, zioła, ziemistość, trochę karmelu), niestety wraz z kolejnymi na pierwszy plan wychodzi typowa dla grodzisza, dębowa wędzoność. I ten smak pozostaje aż do ostatniego łyku ledwie kontrowany przez słodową pełnię i minimalną goryczkę. [3.5]
          Wysycenie: Wysokie, acz nieco niższe niż u klasycznego Grodzisza. Piwo dało się nalać z efektowną, średnio-trwałą pianą, a i sporo gazu zostało jeszcze podczas picia. Niemniej nie przeszkadzało. [5]
          Opakowanie: Zdecydowanie najgorsza część piwa. Etykieta wygląda jak sklecona na kolanie przez stażystę, nowe "logo" nijak ma się do kapsla, butelka też nijaka - nie to "stara" co nostalgicznie nawiązująca do tradycji, z wytłoczeniami. Ocenę naciąga komplet informacji na kontrze, fakt że butla jest zwrotna - no i to 100ml więcej. [3.5]
          Uwagi: Warka 20.05.18.
          Ogólnie ciekawe, niezłe piwo jak ktoś lubi zwykłego Grodzisza. To można uznaję za jego wariację, bo gdybym miał oceniać jak klasyczne APA, to ocena pewnie poszłaby o pół oczka w dół. Ameryki w tych polskich chmielach jakoś szczególnie nie wyczułem. Tym niemniej jedno z lepszych piw poniżej piątki. Na pewno lepsze niż ostatni wypusty BRJ-otu aspirujące do miana Single Hopów.

          Moja ocena: [3.825]
          Attached Files
          Last edited by SteamPunker; 19-06-2017, 22:57. Powód: Dodanie zdjęcia.

          Comment

          • Warzywo
            Senior
            • 08-2016
            • 955

            #6
            Dobra, porządna, może trochę przy ciężkawa APA. Przy tej cenie numer jeden na rynku i nie potrzeba kupować droższych.

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bursztynowy, lekko mętny. [4.5]
              Piana: średniowysoka, drobne i średnie pęcherzyki, niezbyt trwała, zostawia ślady na szkle. [3.5]
              Zapach: średnio intensywny, cytrusy zioła, słód, lekki karmel i lekkie nuty dymne. [4]
              Smak: ziołowy, lekki karmel i trochę cytrusów. Lekka wędzonka, dobrze wyczuwalna przy każdym łyku. Goryczka za niska nawet jak na APA. [3.5]
              Wysycenie: średnie. [4]
              Opakowanie: kiepska etykieta, plus za podany pełny skład, niezły kapsel. [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.75]

              Comment

              • mario123
                Senior
                • 01-2003
                • 250

                #8
                Ekstrakt i alkohol źle podane w nagłówku, jak i na stronie browaru. Powinno być podane na odwrót, tak jak na etykiecie.

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasny bursztyn, lekko przejrzysty. [4.5]
                  Piana: Biała, niewysoka, średnio trwała, słaby lacing. [3]
                  Zapach: Lekki, trochę słodu, nieco ziemisty, cytrusy. [3.5]
                  Smak: Słodowy, mało słodki, trochę ziemisty, niewysoka, ale wyraźna goryczka ziołowa z nutami cytrusowymi, minimalnie zalegająca, średnio-niska pełnia. [3.5]
                  Wysycenie: Średnie, dobrze pasuje. [4.5]
                  Opakowanie: Ładna etykieta, komplet informacji, dedykowany kapselek. [4.5]
                  Uwagi: Całkiem smaczne piwo, w adekwatnej cenie. Warka do 03.06.2018.

                  Moja ocena: [3.6]

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Nasycony złoty zmętniony. [4]
                    Piana: Kremowa, bardzo drobna, dość wysoka i trwała. Dwa milimetry utrzymują się długo... [4]
                    Zapach: Delikatna sosna, karmel i chyba owoce...? A może jednak kwiaty...? [4]
                    Smak: Podbita owocami i karmelem goryczka, nie do końca sosnowa, minimalny posmak cytrusowy. [4]
                    Wysycenie: Średniowysokie. [4]
                    Opakowanie: Oryginalna, zielona eta z dużą czerwoną kropą, krawatka też. Zabawny plan Grodziska, kapsel browaru. [4]
                    Uwagi: Fajnie, że taki znamienity browar warzy ciekawe piwa.

                    Moja ocena: [4]

                    Comment

                    • agarth1979
                      Senior
                      • 06-2013
                      • 119

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Barwa miedziana, mętne. [4]
                      Piana: Piana ładna, drobna, super oblepia szkło. Do końca się trzyma w kształcie pierścienia. [4]
                      Zapach: Cytrusowy [3.5]
                      Smak: Podobnie jak w zapachu plus lekkie mango czy brzoskiwnka. Troszkę ziołowo. Goryczka jest, czym dalej tym głębiej. Nie do końca treściwe ale dobre! [4]
                      Wysycenie: Średnie, jak dla mnie odpowiednie. [4]
                      Opakowanie: Nowe butelki, nowa etykieta, z mapką. [4]
                      Uwagi: Warka 3.06.18, zakupione w Carefour. White IPA dla mnie pełniejsza i fajnie się pije. Ogólnie dwa dobre, solidne piwa!

                      Moja ocena: [3.825]

                      Comment

                      • Admirador
                        Senior
                        • 03-2015
                        • 431

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: To chyba bursztyn, opalizujące. [4]
                        Piana: Pokaźna, ładnie się trzyma, lacing. [4.5]
                        Zapach: Jest chmiel, ale środkowoeuropejski (zioła, żywica może) a nie amerykański. Cytrusy daleko w tle. Poza tym manifestuje się słód, ale raczej w stronę karmelową niż wędzonka. Nieźle, w sumie przyjemnie, ale nic nadzwyczajnego. [3.5]
                        Smak: Goryczka niska, myślę, że za niska na APA. Piwo jest raczej wytrawne z taką ciasteczkowo-maślaną nutą. Nasuwa mi skojarzenia z "Anglikami", nie z Ameryką. Wiem, wiem, że to tylko na polskim chmielu. Nie jest złe, ale chyba za "mało grodziskie". Choć w smaku niewątpliwie ten charakterystyczny motyw od słodu suszonego dymem dębowym jest . [3.5]
                        Wysycenie: W pierwszej chwili wydawało się dość wysokie, ale piwo szybko się odgazowuje. Skoro to APA to ok, chyba nie mało gazu. [4.5]
                        Opakowanie: Etykieta "taka se". Jakiś pomysł był, ale wykonanie trochę zalatuje gimnazjum. Natomiast duży plus za stronę informacyjną. [4.5]
                        Uwagi: 20/05/2018.
                        Nie spodziewałem się cudów po "polskim APA", więc się też nie zawiodłem. Piwo niezłe. Tylko tyle i aż tyle. Sesyjne, nie degustacyjne. Jeśli w dobrej cenie, to w określonych okolicznościach na pewno ciekawa opcja.

                        Moja ocena: [3.725]

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemny pomarańcz [4.5]
                          Piana: ecru, obfita, drobna, dość gęsta, opada powolutku, oblepia szkło małymi krzaczkami [4]
                          Zapach: delikatny, miły [3.5]
                          Smak: dość pełne, w miarę treściwe, czuć też lekkość, owocowo-chmielowa goryczka, dość mocna, delikatne cytrusy, zbyt słabo wyczuwalna baza słodowa [4]
                          Wysycenie: odrobinkę za duże [4.5]
                          Opakowanie: prosta, klasyczna etykieta, firmowy kapsel, podoba mi się [4.5]
                          Uwagi: Dość dobre piwo z niewielkimi niedociągnięciami, można śmiało sięgnąć ponownie

                          Moja ocena: [3.9]
                          Attached Files
                          Last edited by becik; 12-09-2017, 19:34.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Brodzislaw
                            Senior
                            • 09-2013
                            • 1020

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemny, bursztynowy, lekko zmętniony [3.5]
                            Piana: écru z drobnych i średnich pęcherzyków, opadając dziurawiła. [3.5]
                            Zapach: słodów: karmelek, zbożowość i lekko dąb. Delikatnie czuć chmiele w nucie cytrusowej oraz ziołowej. [3]
                            Smak: karmelek i zbożowość nadają piwu słodycz. Kontrę daje niewysoka goryczka herbaciano-łodygowa, lekko zalegająca na języku. Wysycenie nieco powyżej średniego. Karmel zamula. [2.5]
                            Wysycenie: średnia. [4]
                            Opakowanie: Niezbyt ciekawa etykieta, zbyt długi i meczący w lekturze opis na kontrze. [3]
                            Uwagi: Piwo męczy, zdecydowanie nie wyszła goryczka. Wkurwia po prostu ten karmel.

                            Moja ocena: [2.925]

                            Comment

                            • kenny
                              Senior
                              • 04-2009
                              • 712

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złocisty, lekko zmętniony. [4.5]
                              Piana: Wysoka, bardzo trwała [5]
                              Zapach: Słabiutki, lekkie owocki, ślad cytrusa. [2.5]
                              Smak: Karmelowy, lekko cytrusowy, goryczka ziołowa, niska. [3]
                              Wysycenie: Średnie. [4]
                              Opakowanie: Może być, dopracowane, kapsel firmowy. [3.5]
                              Uwagi: Hmm, strasznie nijakie to piwo. Zapach ledwo wyczuwalny, smak też niezbyt intensywny, nachmielenie bardzo słabe, cytrusy ledwo czuć. Wypić można, ale to raczej strata czasu. Warka do 28.09.2018.

                              Moja ocena: [3.175]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎