Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzisk Wielkopolski, Grodziska White IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Grodzisk Wielkopolski, Grodziska White IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasne złoto, umiarkowane zmętnienie. [4.5]
    Piana: Śnieżna, złożona raczej z grubych pęcherzyków, ale jest trwała i zostawiła po sobie sporo krzaczków na szkle. [4]
    Zapach: Bardzo złożony, czyli już mi się podoba . Trudno wyróżnić któryś składnik, są tu i cytrusy ( te bardziej kwaskowate) jak i trawa cytrynowa oraz zielona herbata. Owoców tropikalnych i kwiatów z łąki też nie brakuje. [5]
    Smak: Goryczka cytrusowa i herbaciana, nawet zalegająca choć przyjemnie, słody robią tu za pełnię i gładkość, ale nie balansują goryczki. [4]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Jak w Grodziska APA, tylko inne kolory. Tutaj akurat firmowy kapsel nie pasuje ze względu na opis na nim: Oryginalny Polski Styl. Kapsel pewnie jeszcze od grodziszów, a to jest akurat polski styl. [3.5]
    Uwagi: Bardzo dobre i tanie IPA, ciekawe połączenie trzech różniących się chmieli ( to według słusznego opisu tylko że w składzie jest jeszcze czwarty Magnum). Warka do 20.05.2018.

    Moja ocena: [4.35]

    Comment

    • Lhunbleidd
      Senior
      • 06-2014
      • 196

      #3
      To znowu jakaś limitowana wersja czy piwo ogólnie dostępne? Gdzie w ogóle je kupiłeś?

      Comment

      • KobiNalewka
        Senior
        • 05-2012
        • 286

        #4
        Żabka 2 za 7 zł
        Freshmarket 2 za 8 zł

        Comment

        • golden_boy
          Member
          • 10-2010
          • 50

          #5
          Bardzo dobre piwo w świetnej cenie,do opisu przez DariuszSawicki nie muszę nic więcej dodawać. Mam nadzieję piwo zostanie w żabkach na stałe bo w tej cenie trudno będzie znaleźć coś lepszego.

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KobiNalewka Wyświetlenie odpowiedzi
            Żabka 2 za 7 zł
            Freshmarket 2 za 8 zł
            Plus kaucja?
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • majeure
              Senior
              • 03-2011
              • 315

              #7
              Tak, oba piwa (to i APA) są w typowych, 0,5 l kaucjonowanych butelkach (jak piwa z Fortuny).

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Żółto-złoty. Wyraźnie zamglony [4]
                Piana: Całkiem spora, gęsta. Opada powoli. Ładnie oblepia ściany grubą warstwą [4]
                Zapach: Na pierwszym planie cytrusy wśród których czuć wyraźnie cytrynę. Czuć też nuty herbaciane, słodkawy earl grey. Poza tym akcenty pszeniczne i żyto. Zapach słodkawo-kwaskowy, przyjemny, ale nieco za mało intensywny [4]
                Smak: Początkowo, tak jak w zapachu, uderzają cytrusy i herbata earl grey. Potem włącza się grejpfrutowa goryczka, która jest lekka, nieco za lekka. Finisz z subtelną słodkawą nutą kwiatową [3.5]
                Wysycenie: Ja wiem, że taki jest urok piw grodziskich, ale dla mnie to piwo jest przegazowane. Do tego stylu nie pasuje, przynajmniej moim odczuciu [3.5]
                Opakowanie: Dość minimalistyczna eta. Rysunek przedstawiający mapkę browaru. Kolorystyka mało ciekawa. Plus za b. dokładne info odnośnie składu itp. [3.5]
                Uwagi: Piwo z datą 20.05.2018
                Nieźle, ale dla mnie bez szału

                Moja ocena: [3.75]

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika golden_boy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Mam nadzieję piwo zostanie w żabkach na stałe bo w tej cenie trudno będzie znaleźć coś lepszego.
                  Te piwa mają być w stałej ofercie. Nie tylko w ŻaboFreshach.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                    Te piwa mają być w stałej ofercie. Nie tylko w ŻaboFreshach.
                    I o to chodzi, i o to chodzi
                    Wypiłem po pracy, dobre na zgaszenie pragnienia.
                    Last edited by dyczkin; 16-06-2017, 22:02.
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2294

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                      I o to chodzi, i o to chodzi
                      Wypiłem po pracy, dobre na zgaszenie pragnienia.
                      I pozwala szybko osiągnąć stan relaksacji
                      Attached Files

                      Comment

                      • hewlett
                        Junior
                        • 03-2008
                        • 8

                        #12
                        W ramce u góry wątku jest błąd. Piwo ma 14% ekstraktu a 6% alko. Z góry dzięki za poprawienie

                        Comment

                        • nietzschee
                          Senior
                          • 07-2016
                          • 319

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KobiNalewka Wyświetlenie odpowiedzi
                          Żabka 2 za 7 zł
                          Freshmarket 2 za 8 zł
                          Freshmarket po prostu 4 zeta za sztukę

                          Comment

                          • nietzschee
                            Senior
                            • 07-2016
                            • 319

                            #14
                            Zapach: koper, kokos, skórka cytryny albo raczej limonki, grejpfrut, lekkie geranium, no i herbata, bardzo herbaciane, bardzo też zbożowe i pszeniczne, białe wino, jakieś niemieckie, Riesling, jak się ogrzeje to wychodzą owoce tropikalne i to głównie marakuja – ślicznie, do tego pojawia się wędzoność i coś tu jest nie tak. APA miała w zasypie słód wędzony – tam nie było czuć, tu rzekomo go nie ma – może się coś komuś pomyliło.
                            Smak: Bardzo puszyste, aksamitne, ale z drugiej strony naprawdę lekkie, nie powiedziałbym, że to 6% z 14 ekstraktu, dużo kopru w smaku, chleb pszeniczny, jak się ogrzeje to naprawdę daje taką pszeniczną kajzerką z mąką, fajnie zbożowe, kokos, albedo cytryny, grejpfrut, trochę owoców tropikalnych, banany, zielona herbata, ale czy Earl Grey? Nie powiedziałbym, bergamoty nie czuję, ale jest mocno herbaciane, mocno ściągające, garbnikowe. Goryczka średnia, grejpfrutowa, 40 IBU przy tych parametrach rzeczywiście może nie być czuć, mogłaby być większa, z drugiej strony white IPA chyba nigdy nie grzeszyły wysoką goryczką, to takie pełniejsze American Wheat, ale o dziwo z belgijskim posmakiem jak z jakiegoś saison, siano, białe owoce, przyprawowość, ciekawe, czy to drożdże grodziskie robią takie cuda. Naprawdę można się rozpisywać. Super jest je mocno schłodzić, bo w miarę ocieplania się kilka razy zmienia profil. APA z Grodziska była cienizną straszną, a to jest piwo, które warto powtarzać. Strasznie mnie znudziły ostatnio ipy-sripy, Młot Peruna był takim światełkiem w tunelu nudy, a to jest świetne, choć może rzeczywiście bliżej wheata.
                            Uwagi: dla mnie daje mega koprem i wydaje mi się, że to połączenie Sorachi z Equinox idzie w tę stronę, ale mi pasuje.
                            Attached Files

                            Comment

                            • Warzywo
                              Senior
                              • 08-2016
                              • 955

                              #15
                              To piwo smakowało mi lepiej niż APA, i moim zdaniem jest naprawdę fajne, smaczne i ciekawe chociaż trzeba lubić dodatki w piwie - bo herbatę czuć jak nie przymierzając w rzemieślnikach za 10 zł. A tu 3.5 hehehe (pewnie regularna cena będzie bliżej 5 zł ale to nadal będzie bardzo dobre piwo w normalnej cenie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎