Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Wrężel] Tropical Little

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Zarzecze, [Wrężel] Tropical Little

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • nietzschee
    Senior
    • 07-2016
    • 319

    #2
    Wygląd: kolor słomka, bardzo mętne, piana ładna, średnio pęcherzykowa, ładny lacing.
    Zapach: delikatny, nie ma tu jakiejś eksplozji, która wynikałaby z użycia takiej ilości chmieli oraz owoców, manifestuje się głównie cebula z Mosaic i geranium z Equinox, czuć, że biedny ananas próbuje się przedrzeć, ale nie może.
    Smak: jest tak chlebowe i melanoidynowe jak jakiś helles bock, maślany tost, niemniej piwo jest bardzo wodniste, co dziwi przy tych parametrach, rządzi cebula z Mosaic która kładzie wszystko, potężna zielistość z Equinoxa, geranium i bazylia, żywiczność, ale cytrusów i owoców tropikalnych to trzeba się domyślać (one gdzieś tam w tle są), a użyto od groma chmieli amerykańskich i dodatkowo pomarańczy, ananasa i mango, bo miała to być lżejsza wersja Tropical Imperial IPA. Nie wyszło, porażka po całości, nie ma tu niemal nic z „tropical”, najwyżej tropikalna cebula w ziołach.
    Etykieta mówi, że piwo miało być lekkie i sesyjne, serio? Owszem jest, wodniste, ale po co robić lekkie i sesyjne piwo o woltażu 5,8%? To zaprzeczenie sesyjności.
    Oczywiście to piwa by nie uratowało, bo miała być podróż na Madagaskar, która okazała się przejażdżką PKSem na grilla nad Solinę
    Uwagi: to piwo dostarczyło mi nowego piwnego smaku: spieczonej cebulki
    Attached Files

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Między złotym, a pomarańczowym, zamglony. [4]
      Piana: Całkiem obfita, drobne i średnie pęcherzyki, niezbyt trwała, lekki lacing. [3.5]
      Zapach: Trochę pomarańcza, lekko nafta, odrobina ananasa - ok. [3.5]
      Smak: Tropikalne owoce, skórka mango(lekko zalegająca), lekko słodowo-zbożowy, nafta, średnia goryczka, średnio pełne(nawet słabo jak na IPĘ), całkiem wytrawne. [3.5]
      Wysycenie: Średnie - pasuje [4]
      Opakowanie: Całkiem ładna etykieta, prawie komplet informacji - brakuje tylko browaru w którym to piwo było uwarzone. [3.5]
      Uwagi: Nie zachwyca, ale jest w porządku. Osobiście wolę czyste IPA - bez dodatku soku. Warka do 15.09.2018

      Moja ocena: [3.55]

      Comment

      • slyboots
        Senior
        • 03-2014
        • 292

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: miedziano - pomaranczowy, mętny, w żeczywistości jasniejszy niż na mojej fotce coś jak u kolegi powyżej [4.5]
        Piana: na początku bardzo obfita lecz po czasie opada zupełnie i tylko delikatnie oblepia szkło [1.5]
        Zapach: Cytrusy, ananas, mango, pomarancza, żywica, średnio intensywny [4]
        Smak: Lekkie, robi wrażenie wodnistego, wytrawne, średnio treściwe, goryczka porządna ukryta za owocami, cytrusy, mango, ananas, żywica, orzezwiające [4]
        Wysycenie: średnie, poprawne [4.5]
        Opakowanie: Piekna zielona etykieta, porządne informacje, jestem na tak [4.5]
        Uwagi: UWAGI:

        Warka: 20.09.2018

        Ekst. 14,0 plato
        Alk. 5,8% obj.
        Goryczka 70 IBU
        Fermentacja: górna 18-19 C, Chmielone na zimno

        Woda, słody jęczmienne: Pale Ale, Pilznenski
        Słody pszeniczne: pszeniczny jasny
        CHMIEL: Mosaic, Equinox, Amarillo, Centennial, Columbus
        OWOCE: pomarańcze, ananas, mango
        DROŻDZE: US-05

        Z punktu widzenia zwykłego pijacza Piwa nie fachowca jestem tym Piwem zachwycony. Porządna goryczka i żywiczno - owocowy smak co prawda średnio intensywny zapach ale mi to nie przeszkadza.
        Polecam zdecydowanie.
        Pozdrawiam

        Moja ocena: [3.825]
        Attached Files
        Last edited by slyboots; 10-10-2017, 20:34.

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Kolor pomiędzy złotem a bursztynem, lekko zmętniona. Piana jasna początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków, zwarta, opadła z czasem.
          Aromat niezbyt intensywny, poprawny. Są nuty chmieli amerykańskich: cytrusowe i owoców tropiku. Wyraźna skórka pomarańcza, mandarynka, grejpfrut, mango. W tle majaczy nuta żywiczna i iglasta. Niestety, po ogrzaniu wyszła jakaś mdława nuta.
          Smak bardziej wytrawny od zapachu. Owszem, baza słodowa z karmelkiem plus owoce tropikalne stanowią tu podstawę. Nachodzi na to cytrusowo-żywiczna nuta oraz kontra goryczkowa, coraz intensywniejsza z każdym łykiem. Wysycenie pomiędzy średnim a wysokim.
          Piwo nie jest złe, nawet dobre, ale liczyłem na więcej owocowości.
          7/10

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎