Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan (Błonie), Dziecinada

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Artezan (Błonie), Dziecinada

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo jasny, słomkowy, zmętniony, z pływającymi farfoclami. [4]
    Piana: Biała, całkiem obfita, głównie drobnopęcherzykowa, średnio trwała, gęsty lacing. [4]
    Zapach: Słodowy, owoce tropikalne(Mosaicowo), cytrusy, nuta ziół i nafty, mało intensywny, ale w porządku [3.5]
    Smak: Lekko słodowe, za to wyraźnie chmielowe, cytrusy, nieco owocowo, na myśl przychodzi chmiel Mosaic, leciutko żytnie, średnia goryczka, nieco wodniste, wytrawne. [3.5]
    Wysycenie: Średnie - dobrze pasuje. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta typowa dla jednorazowych wypustów Artezana - nudna, niedokładny skład. [3]
    Uwagi: Ogółem może być, choć trochę za lekkie jak dla mnie, są lepsze piwa w tym stylu np. Artezanowa 4 Latka. Wcześniej pity Kormoran 1 na 100 był lepszy, i nie zwróciłem uwagi na wodnistość. Warka do 04.09.2017

    Moja ocena: [3.6]

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemna słomka przechodząca w jasne złoto [4]
      Piana: Biała, drobna, dość wysoka, szybko opadając zostawia grube firany [3.5]
      Zapach: Słodkie owoce tropikalne, dojrzałe pomarańcze i szczypta żywicy [4]
      Smak: W ustach dominują dwa odczucia. Najpierw wytrawność a następnie wyłącznie goryczka - dość wysoka, długa, pozostawiająca przyjemne, sosnowe wrażenie [4.5]
      Wysycenie: Raczej wysokie, nawet pod koniec lekko szczypie w język [3.5]
      Opakowanie: Artezanowy dramat [3]
      Uwagi: Świetna ejlowa desitka. Dzięki wytrawności i goryczce w upale pewnie można by wypić 2 lub 3. Niestety cena jest nieprzyjazna: 8,1 zł butla w slepie

      Moja ocena: [4.075]

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: słomkowy, lekko zamglony [4.5]
        Piana: jasna, obfita, zwarta, z drobnych i średnich pęcherzyków. Pozostała do końca degustacji. [4.5]
        Zapach: głównie amerykańskich chmieli. Na pierwszym planie słodkie owoce tropiku: morela, brzoskwinia, cytrusy, do tego trochę kompozycji kwiatowo-ziołowych. Z czasem dominują nuty bardziej wytrawne, dochodzą też zapachy od słodów z nutą zbożową. Czuć cytrusy, nieco nut sosnowych i odrobinę nafty na finiszu. [4.5]
        Smak: Sporo cytrusów, np. limonki, minimalnie słodyczy od słodów. Do tego dochodzi coraz intensywniejsza z każdym łykiem goryczka chmielowa, szlachetna w nucie grejpfrutowo-cytrusowej. Z czasem nieco zalega na języku i podniebieniu, na krótko. [4]
        Wysycenie: Średnie do wysokiego, optymalne. [4.5]
        Opakowanie: Artezanowe, skromne, brak szczegółowego info nt. chmieli. [4]
        Uwagi: Mimo niewielkiego ekstraktu piwo nie jest wodniste (no! może trochę), a jednocześnie jest rześkie i bardzo pijalne.

        Moja ocena: [4.275]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎