Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perun, Budziszyńskie Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Perun, Budziszyńskie Pale Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brzoskwiniowy, ładnie opalizuje, choć trochę jest za ciemne. [4]
    Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, niska, za szybko opadła. [2.5]
    Zapach: Zbożowy i chlebowy, zgodny z opisem. Chmielu mało, czuć trochę kwiatów i białych owoców. Z wad wyczułem lekki miód, którego nie ma w składzie. [4]
    Smak: Niska baza słodowa, goryczka wyższa, ziołowo-kwiatowa. Dobrze orzeźwia, ale piwo jest zbyt wodniste, a na dodatek ta goryczka na końcu przekształca się w jakąś chemiczną gorzkość. [3]
    Wysycenie: Średnie, pasuje. [4.5]
    Opakowanie: Prosta etykieta, perunowy kapsel, brak pełnego składu, a szczególnie chmieli. [3]
    Uwagi: Ciekawe, że piwo na etykiecie deklaruje się jak Pale Ale, ale już w opisie jako stołowe Szkoda wątroby dla takich nijakich piw, jednak to piwo jakieś słabe nie jest. Warka 15.03.2018.

    Moja ocena: [3.425]

    Comment

    • SeeJay
      Senior
      • 04-2016
      • 239

      #3
      A mi w przeciwieństwie do poprzednika to piwo smakuje. Fakt, że nie oferuje jakichś fajerwerków, ale świetnie gasi pragnienie i nie posiada wad. Obecny w zapachu diacetyl tutaj wręcz pasuje.

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #4
        Dość mocno wysycone, ale nie ucieka. Ładna śnieżnobiała czapa piany. W nucie górnej bardzo słodowe, ciasteczka maślane, bakalie, nawet wanilia. W nucie dolnej lekko polski chmiel, wyrażniejszy niż angielski, takie sprawie wrażenie. W smaku słodkie i pikantne zarazem, goryczka zaś ziemista, na samym finiszu. W ogóle nie przypomina Peruna. Zaskoczenie, bo jest dobre piwo, mimo ze kraft, i mimo że kraft, cena normalna: 5,29.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, minimalnie przygaszony. [4]
          Piana: Biała, bardzo drobna z garścią większych bąbli, dość wysoka i trwała. [4]
          Zapach: Chmiel, zioła i trawa, ślad mokrego psa . [3.5]
          Smak: Chmiel, wytrawna goryczka, w stylu piołunowo-pestkowym, posmak grejpfruta. Mało zbilansowane słodem, zbyt jednoznaczny. [3.5]
          Wysycenie: Wysokie. [4]
          Opakowanie: Szyszki i kłosy układają się jakby w serce, zza którego wygląda złote słońce. No, poetycko pojechałem . Biała eta, biały kapsel browaru. Staranne wykonanie. [4]
          Uwagi: Trochę się zawiodłem. Pale Ale nie musi być tak pestkowe...

          Moja ocena: [3.625]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎