Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Żywiec Amerykańskie Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Żywiec, Żywiec Amerykańskie Pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Żółty, umiarkowane zmętnienie. [4]
    Piana: Śnieżna, drobnopęcherzykowa, wysoka i trwała, gdyby nie za słaby tzw. lejsing ( czy lacing ) to byłoby perfekt. [4.5]
    Zapach: Słodkie owoce tropikalne, cytrusy, mało pszenicy oraz czegoś od drożdży. Po minucie amerykańskie aromaty uleciały gdzieś w nieznane, niczym pieniądze z Amber Gold i pozostał jedynie chlebkowo-zbożowy niuans. [3.5]
    Smak: Treściwe piwo i to jest główna zaleta, choć w tym stylu akurat mało ważna. Zbożowe i słodowe odczucie dominuje, goryczka jest niska i cytrusowa. Końcówka jest trochę kwaskowata i orzeźwiająca, tak jak jest w opisie i za to 0,5 pkt więcej. [3.5]
    Wysycenie: Średnie, powinno być wyższe moim zdaniem. [3]
    Opakowanie: Brak pełnego składu, zarówno chmieli i drożdży. Prosta etykieta podobna do innych z tej serii. [3]
    Uwagi: Piwo jest dobre, jednak trochę nudne, za bardzo słodowe, nie ma wad, ale też i czegoś co pozostanie w pamięci. Z tej serii jakoś najchętniej kupuję Saison.
    Najlepiej spożyć przed: 14.12.2017.

    Moja ocena: [3.575]

    Comment

    • SteamPunker
      Member
      • 07-2015
      • 59

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
      Uwagi: Piwo jest dobre, jednak trochę nudne, za bardzo słodowe, nie ma wad, ale też i czegoś co pozostanie w pamięci. Z tej serii jakoś najchętniej kupuję Saison.
      Najlepiej spożyć przed: 14.12.2017.

      Moja ocena: [3.575]
      Kupione pewnie w "angielskiej sieci marketów" za kosmiczną kwotę...?

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #4
        U mnie w Tesco jeszcze nie wrzucili tego piwa.

        APA się troszkę poprawiła
        Porter przeniósł się całkiem do ŻYWCA. lecz nadal jest niezły, choć chyba mniej palony
        Saison trzeba sobie odleżakować, wtedy nabiera więcej posmaków

        A tę nowość zakupię jak tylko ujrzę. Internety mówią, że noty ma nawet niezłe
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SteamPunker Wyświetlenie odpowiedzi
          Kupione pewnie w "angielskiej sieci marketów" za kosmiczną kwotę...?
          Rozumiem, że chodzi Ci o mój opis piwa z browaru Amber ( Stout ). To piwo w moim Tesco w dalszym ciągu kosztuje 8,99 zł, ktoś tu się lokalnie pomylił i zwyczajnie nie pojął jeszcze swojej pomyłki.
          A Żywiec Amerykańskie Pszeniczne kosztuje zwyczajnie, czyli 4,49 zł.

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
            Rozumiem, że chodzi Ci o mój opis piwa z browaru Amber ( Stout ). To piwo w moim Tesco w dalszym ciągu kosztuje 8,99 zł, ktoś tu się lokalnie pomylił i zwyczajnie nie pojął jeszcze swojej pomyłki.
            A Żywiec Amerykańskie Pszeniczne kosztuje zwyczajnie, czyli 4,49 zł.
            W moim Tesco amberowski stout po godzinach także nadal kosztuje 8,99zł
            Wpadł do KODU " Amber Po Godzinach" i tak sobie stoi w tej cenie na półce. Aż do kolejnego po godzinach :]
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ooo , to myślałem, że tylko w moim mieście są jakieś ciamajdy.

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                #8
                W moim Tesco również po 8,99 stout stoi.
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • koorchuck
                  Junior
                  • 09-2011
                  • 14

                  #10
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ooo , to myślałem, że tylko w moim mieście są jakieś ciamajdy.
                  Pracownicy takich sklepów nie mają żadnego wpływu na ceny produktów (z wyjątkiem przecen artykułów z krótką datą i błędnej ceny promocyjnej). Wszystkie ceny są ustalane odgórnie w centrali i są najczęściej jednolite dla całego kraju, oczywiście w obrębie danego formatu sklepu.

                  Co do dostępności, to jestem prawie pewien, że dostawy były do wszystkich marketów w jednym czasie, więc jeśli w którymś nie ma, to najpewniej znaczy, że jest na stanie, ale nie jest wystawiony i zalega na magazynie, co się dość często zdarza, szczególnie na większych obiektach. Nowości i artykuły spoza stałej, standardowej oferty (tzw. planogramu) nie mogą być wystawiane ot tak sobie w półce, więc czasem jest problem, bo nie zawsze jest na nie jakaś wolna lokalizacja, tym bardziej, że piwa z KP, GŻ i CP są wystawiane przez przedstawicieli z firmy, którym się ciągle spieszy i robią na odwal się, a nie pracowników sklepu, więc bywa tak, że ani przedstawiciel, ani kierownik stoiska w sklepie nie zainteresują się, albo mają to gdzieś i nie chce im się zajmować "jakąś kolejną nowością", więc taki towar zjeżdża na magazyn, albo trafia w zupełnie przypadkowe miejsce, gdzie akurat jest wolna półka.
                  Więc jak komuś bardzo zależy, to w wątku ze zgłoszeniami nowych piw, gdzie zgłaszałem nowego Żywca, podałem jego ean, więc można podejść do jakiegoś napotkanego pracownika i poprosić, żeby sprawdził zapas w systemie.

                  Comment

                  • Dukat_WSI
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 781

                    #11
                    Ten american weizen to na pewno z Żywca, a nie Cieszyna?

                    Comment

                    • LubieStrongi
                      Senior
                      • 02-2016
                      • 195

                      #12
                      Dobre pytanie, zwłaszcza, że mogą warzyć APĘ i AW na jedno kopyto w Zamkowym.

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #13
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika koorchuck Wyświetlenie odpowiedzi
                        Pracownicy takich sklepów nie mają żadnego wpływu na ceny produktów (z wyjątkiem przecen artykułów z krótką datą i błędnej ceny promocyjnej). Wszystkie ceny są ustalane odgórnie w centrali i są najczęściej jednolite dla całego kraju, oczywiście w obrębie danego formatu sklepu.
                        .
                        no niby tak. Tylko np. w Rzeszowie nadal stout kosztuje 8,99zł
                        Wyjaśnienie jest proste.
                        Kiedyś Amber po godzinach miał cenę 4,99zł. Piwo się zmieniało a cenówka zostawała taka sama.

                        Następnie przyjechał Barley wine, który wskoczył na cenę 8,99zł (no bo wielkie BLG i %)
                        Barley wine się wyprzedał, przyjechał kolejny " po godzinach"
                        Ktoś tam dał dupy i zmienił tylko na cenówce kod kreskowy a kwota została po swoim poprzedniku. No i kilku miastach jest stout po 8,99zł w cenie BW a w pozostałych ktoś ogarnął, że to nie jest jednak to damo piwo co poprzednio i zmienili cenę na 4,99zł
                        Za piątala bym to piwo z miłą chęcią kupił, lecz 9 zł nie dam. Nie będę płacił za czyjeś przeoczenia :]


                        No ale już tutaj nie trujmy, bo rozwadniamy temat, który nie jest o amberze
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          #14
                          Widziałem dziś Amerykańskie Pszeniczne w Polo Markecie po atrakcyjnej cenie 3,49 zł.

                          Comment

                          • SeeJay
                            Senior
                            • 04-2016
                            • 239

                            #15
                            W intermarsche też po 3,49 zł.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎