Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Septem, Sunday’s Honey Golden Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Septem, Sunday’s Honey Golden Ale

    Minibrowar Septem z greckiej Eubei, zgodnie ze swą nazwą (septem to po łacinie siedem) w swojej ofercie posiada serię piw dedykowanych poszczególnym dniom tygodnia. Recenzowałem już ofertę piątkową a sibarh poniedziałkową. Zatem pora na... niedzielę
    Sunday’s Honey Golden Ale to niepasteryzowany i filtrowany sesyjny ejl z dodatkiem miodu. Piwo ma 6,5% alkoholu i zostało uwarzone z dodatkiem słoweńskiego chmielu Styrian Golding oraz niemieckiego Tettnanger i amerykańskiego Amarillo.

    Barwa bursztynowo-miodowa, z pomarańczowymi odcieniami. Klarowna.
    Wysoka po nalaniu żółtawa piana o zróżnicowanych bąbelkach. Zostawia niewielkie ślady na szkle, opadając do całkiem trwałej i zwartej pierzynki.
    W zapachu piwo ma słodowo-miodową bazę na pierwszym planie. Po chwili pojawiają się kwiatowe chmiele oraz siano. Wyczuwam też odrobinę herbacianych nastrojów.
    Smak na początku uderza wyraźnym, aczkolwiek ciepłym i aromatycznym miodem. Za moment mamy już goryczkę, czytelną, żywą, mocno trawiastą, choć nie pozostającą długo w ustach. Obecne karmelowe i orzechowe nuty oraz szczypta owoców. W posmakach ziarnista słodowość.
    Nagazowanie średnie, w kierunku wyższego.
    Butelka 330ml z prostą, ale estetyczną etykietą, typową dla całej serii. Kapsel firmowy.

    I znów muszę pochwalić piwo z Grecji. Pomimo tego, że nie jestem jakimś specjalnym miłośnikiem piw z miodem, to w tym przypadku dodatek ten bardzo sympatycznie komponuje się z obecnością aromatycznych, barwnych nut odchmielowych. Trunek nie jest w żadnym wypadku ani słodki ani ulepkowaty i posiada całkiem oryginalny profil smakowy. Zasługuje według mnie na 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎