Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Lumberjack] Pils z Trawą Żubrową

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Wąsosz, [Lumberjack] Pils z Trawą Żubrową

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • nietzschee
    Senior
    • 07-2016
    • 319

    #2
    Wygląd mnie nie zachęca, dosyć ciemne, bursztyn, mętne, kolor nie wskazuje zbytnio na lekkość, piana drobna, ale bez szału, szybko się redukuje.
    Zapach piękny, zielisty, ziołowy, żubrówkowy, mocno kokosowy, skąd tu kokos?
    Smak: Pils w stylu polskim, czyli i melanoidyny i odrobina karmelu (ostawiałem, że to Wąsosz), natomiast na szczęście nie jest ciężkie, nie jest mdłe, robotę robi tu chmiel i żubrówka, jest bardzo chmielowe, swojsko, żubrówkowe, wciąż kokosowe, trochę ściągające, goryczka wyraźnie zaznaczona. Nie wiem co to jest Lumberjack i kto za tym stoi, „Wyprodukowano dla Bevgroup” nie trąci profesjonalizmem (zielone szkło również). Czy wysłali chociaż do Wąsosza przepis, czy zamówili już gotowy produkt, a od siebie dali etykietę? Niemniej samo piwo się broni, piłem ostatnio kilka pilsów kraftowych, które były gorzej niż średniakami, a to jest całkiem przyzwoity pils, w stylu polskim rzecz jasna.
    Attached Files
    Last edited by nietzschee; 13-07-2017, 23:34.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy zamglony. [4]
      Piana: Biała, drobna, niezbyt wysoka i nietrwała. [3]
      Zapach: Dominujący aromat trawy żubrowej (ale taki z koncentratu, promil wie, co mam na myśli ) zagłusza i wycina wszystko... [2.5]
      Smak: Słodki, mdły aromat skondensowanej "żubrówkowości", w tle lekka goryczka ziołowa. [3]
      Wysycenie: Średniowysokie. [4]
      Opakowanie: W serii, czyli proste, klasyczne, charakterystyczne wzornictwo, brak miejsca warzenia. [3.5]
      Uwagi: Kolejne nieporozumienie, całkiem, jakby pomysłodawcą i sponsorem były Lasy Państwowe .

      Moja ocena: [2.95]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, za ciemny i zbyt mętny. [3]
        Piana: Biała, drobna, średniowysoka, trwała. [4]
        Zapach: Landrynki, wódka żubrówka i trochę zielska oraz zielonych ziół. [3]
        Smak: Słodki i ponownie landrynkowy, żubrówka niższa niż w zapachu, goryczka niska, ale wyraźnie zaznaczona i o charakterze ziół. [3.5]
        Wysycenie: Za niskie dla mnie. [3]
        Opakowanie: Zielona butelka, biały kapsel, prosta i leśna etykieta. [3.5]
        Uwagi: Piwo lepsze od podobnego Super Żuber, choć te drugie akurat bardzo popsuło się ostatnio. Na finiszu objawił się niepotrzebny kwasek. Termin do 25.07.2018.

        Moja ocena: [3.325]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: złociste [5]
          Piana: ecru, drobna, zwarta, dopiero po dłuższym czasie zaczyna powoli opadać, osadza się na szkle niedużymi krzaczkami [3.5]
          Zapach: lekki, słodowo- no jaki? trawiasty? [3]
          Smak: doc treściwe jednocześnie lekkie, goryczka wyczuwalna, dość przyjemna, w tyle posmak słodowy ale no niestety, całość psuje ta nieszczęsna trawa, dominuje w smaku, lekko cierpka, chwilami gorzkawa, ogólnie nieprzyjemna, całości nie zmęczyłem [2]
          Wysycenie: trochę za duże, kłuje lekko w podniebienie [4]
          Opakowanie: bez względu na wszystko, brak podawanego miejsca warzenia dyskwalifikuje producenta, macie się czegoś wstydzić [1]
          Uwagi: Masakra z tymi cudakami w piwie, piwo mogłoby być fajne gdyby nie ta trawa

          Moja ocena: [2.7]
          Attached Files
          Last edited by becik; 10-09-2019, 16:57.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎