Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Single Hop Sorachi Ace

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Lwówek, Single Hop Sorachi Ace

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: pomarańczowy, zamglony. [3.5]
    Piana: wysoka, średniopęcherzykowa, dość trwała. [3.5]
    Zapach: niezbyt intensywny, owoce tropikalne, słód i po ogrzaniu kokos. [3.5]
    Smak: słodkawy, słód, owoce, karmel. Goryczka jest lekka. Piwo jest nieco wodniste, pozostawia lekko mdławy posmak. [3]
    Wysycenie: średnie. [4]
    Opakowanie: kapsel firmowy, etykieta dość ładna, podobna do pozostałych z tej serii. [3.5]
    Uwagi: Piwo jest przeciętne, słabsze od SH Equinox.

    Moja ocena: [3.325]

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemno-bursztynowy, wpadający w czerwień [3.5]
      Piana: écru, z drobnych i średnich pęcherzyków , niska, szybko opadła do minimalnej warstwy. [3]
      Zapach: niezbyt intensywny, chmiel cytrusowo-kwiatowy z odrobiną ziołowości. Wchodzi z czasem karmel i słodowość, m.in. kokos, miód i nuta maślana. Po ogrzaniu czuć też nutę …alkoholową! [2.5]
      Smak: mamy słody z kwaskiem na finiszu. Po kolejnych łykach wyczuwalna jest już tylko słodycz. Goryczka, w nucie herbacianej i (znacznie mniej) cytrusowej odgrywa rolę drugorzędną. [2.5]
      Wysycenie: Średnie [3.5]
      Opakowanie: Kolor "sraczkowaty", nigdy z anim nie przepadałem. Niepełnosprawna informacja ma kontrze. [3]
      Uwagi: Piwo jest trochę wodniste, nawet lekko mdłe po ogrzaniu. Do wypicia. Ale tylko na jeden raz.

      Moja ocena: [2.675]

      Comment

      • nietzschee
        Senior
        • 07-2016
        • 319

        #4
        Wygląd: Kolor ciemny bursztyn, piana o dziwo biała (jak na Jankesa, wariację Jankesa), ładny lacing, Equinox nie miał go wcale.
        Zapach: Znów karmel i melanoidyny dobrze schowane, chmiel na pierwszym miejscu, może nie tak intensywny jak w equinox, ale zielisty (o co bym Sorachi Ace nie podejrzewał), cytrynowy, kokosowy.
        Smak: i tym razem nie jest przesłodzone/przepełnione, dosyć wytrawne, czuć karmel i spieczony spód od ciasta, co wraz z lekkim kokosem daje ciastkiem kokosowym, trawa cytrynowa i jeszcze jakieś zielsko, w tym aromat chmielu jest słabszy niż w Equinoksie, ale samo piwo jest gładsze i bardzo ułożone. Goryczka średnia. Ok., pijalne.
        Attached Files

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowo-pomarańczowy, bardzo mocno opalizuje, [3.5]
          Piana: Jaśniutko-kremowa, drobna, niewysoka, jak na ejla długa [4]
          Zapach: Trochę owoców, takich górnofermentacyjnych, bardzo mało cytrusa, mdławy kokos i trochę trawy, ziół albo zwykłej pokrzywy [3]
          Smak: Wytrawne, nieco karmelowe, lekko kwaskowate, z wyraźną nutą ziołową. Końcówka ściągająca, łodygowa i trochę pusta [3.5]
          Wysycenie: Niskie stany wysokiego [4]
          Opakowanie: Żaden cud ale charakterystyczne. Butla zwrotna na plus [3.5]
          Uwagi: Z cech typowych dla chmielu zostały głównie te trudne w ocenie czyli kokos i łodyga
          Plusem jest nienachalny karmel i wytrawność dzięki czemu śmiało można wypić... tyle, że nie za często bo za 4,99 zł jest sporo lepszych propozycji

          Moja ocena: [3.4]

          Comment

          • slyboots
            Senior
            • 03-2014
            • 292

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny mętny bursztyn, metna rdza , mętna herbata [4]
            Piana: kolor kremowy, bardzo wysoka, po czasie opada do zera lecz oblepia delikatnie szkło [3]
            Zapach: karmel, lekkie cytrusy, lekka zywica, ziołowość [3]
            Smak: karmel, trawa, kwaskowe, tak jak w zapachu lekka żywica z cytrusami i zioła, przyjemna chmielowa goryczka - dla mnie za mała, trochę wodniste, w smaku wytrawne słodycz minimalna, kokosa nie wyczuwam może dlatego że nie jest za bardzo treściwe [4]
            Wysycenie: średnie, poprawne [4]
            Opakowanie: Etykiety szału nie robią - po prostu jakieś tam są, co mnie denerwuje to to że opis na kontretykiecie jest ubogi [3]
            Uwagi: UWAGI:

            Warka: 21.11.2017\Z
            Alk. 4,2% obj.
            Ekstr. 12,5% wag.

            Składniki: Woda, słody jęczmienne: pilzneński, karmelowy, melanoidynowy, słód pszeniczny, chmiel Sorachi Ace
            Piwo typu ALE, pasteryzowane, niefiltrowane

            Piwo kosztuje 4,99 ale nie ma co porównywać do piw za 3 zł. Pije je z przyjemnością i delektuję się aromatem jak i smakiem chmielu.

            Gdzie ten kokos ? jak bym nie przeczytał co to za chmiel Sorachi Ace to bym w życiu go z kokosem nie skojarzył.

            Piwo przyjemnie sie piło lecz ze względu na małą treściwość pozostaje niedosmak niestety.

            Polecam spróbować jak najbardziej.

            Moja ocena: [3.5]
            Attached Files
            Last edited by slyboots; 02-10-2017, 19:21.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎