Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Single Hop Equinox

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Lwówek, Single Hop Equinox

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bursztynowy, zmętniony. [4.5]
    Piana: wysoka, drobna, średniotrwała. [3.5]
    Zapach: dość intensywny, cytrusy, owoce tropikalne (ananas), karmel i pieprz. [3.5]
    Smak: cytrusy, karmel i nuty żywiczne. Goryczka jest średnia. Piwo jest lekkie. [3.5]
    Wysycenie: średnie. [4.5]
    Opakowanie: kapsel firmowy, etykieta niezła, ładna kolorystyka. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.625]

    Comment

    • SeeJay
      Senior
      • 04-2016
      • 239

      #3
      Jeśli mam porównać go do ostatniego Kinky Ale, którego piłem to mimo, że piwo z Lwówka to APA, a nie IPA to wypada smakowo zdecydowanie lepiej od wypustu Doktorów pomimo dużej ilości melanoidynowych posmaków. W aromacie jednak wyraźny diacetyl, ale jakoś z czasem picia przestał być odczuwalny.

      PS: SH Equinox > Sorachi Ace.

      Comment

      • nietzschee
        Senior
        • 07-2016
        • 319

        #4
        Wygląd: Kolor ciemny bursztyn, mętne, ładna drobna piana, ecru, lacing nieznaczny – to Jankes bez dwóch zdań.
        Zapach: Jakubiak chyba poszedł po rozum do głowy po druzgocących recenzjach poprzednich single hopów, tu w zapachu chmiel jest intensywny jak w dobrych Kraftach i to jest equinox, który manifestuje się jak najlepiej, jest limonka, trochę owoców tropikalnych (papaja, ananas), wyraźne geranium, zielony pieprz, super, za nim w tle karmel i melanoidyny.
        Smak: To jankes, więc jest pełne, jest karmelowe, jest melanoidynowe, to nawet lekko masełkowe, ale chmiel też czuć, cytrusy, owoce tropikalne, zielistość jakiegoś rdestu/kolendry wietnamskiej i geranium, goryczka średnia. Fajne pijalne, oczywiście kupując miałem świadomość, że będzie to Jankes z całym jego karmelowo-melanoidynowym bagażem, który tu oczywiście nie pasuje, ale bałem się porażki jak przy Cascade i Amarillo, a jest znacznie lepiej, piwo choć pełne nie jest słodkawe, jest dosyć wytrawne. Goryczka średnia, wydaje mi się, że wyższa niż w tych dwóch poprzednich
        Attached Files

        Comment

        • slyboots
          Senior
          • 03-2014
          • 292

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemny mętny bursztyn, ciemna herbata z mlekiem [4]
          Piana: bardzo mała, delikatnie oblepia szkło [1.5]
          Zapach: cytrusy, żywiczność, słodycz, karmel, zapach mało intensywny [2.5]
          Smak: Wodniste, mała treściwość, karmel, wytrawne, trawiastość, leciutkie akcenty żywiczne, średnia chmielowa goryczka [3.5]
          Wysycenie: średnie, poprawne [4]
          Opakowanie: Tak jak w Sorachi Ace bez rewelacji, monotonna kolorystyka i słaby opis na kontretykiecie [3]
          Uwagi: UWAGI:

          Warka: 21.11.2017\Z
          Chmiel Equinox, Piwo typu ALE
          Alk. 4,2% obj.
          Ekst. 12,5% wag.

          Czytając opis kolegi nietzschee nie wierze w to co czytam ! Piję chyba "wykastrowaną" wersję Equinoxa z Lwówka ! Jankes zdecydowanie bardziej mi odpowiada a Sorachi Ace wypada bardziej na plus w zestawieniu z Equinox w wydaniu z Lwówka.

          Takie czasy. Rozwodniona wersja pewnie dlatego takie wrażenia smakowe.

          Jak ktoś nie próbował to raz można
          Pozdrawiam

          Moja ocena: [2.975]
          Attached Files
          Last edited by slyboots; 03-10-2017, 20:23.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎