Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perun, [Hoplala] Wolna Czy Zajęta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Perun, [Hoplala] Wolna Czy Zajęta

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pomarańczowy, może i nawet grejpfrutowy , wyraźnie mętne. [4.5]
    Piana: Kremowa, drobnopęcherzykowa, zdecydowanie za krótka i mało trwała. [2.5]
    Zapach: Intensywny, ale mało chmielowy. Przede wszystkim grejpfrut, który jest tu jako owocowy dodatek i zadziwiająco sporo bardzo przyjemnego słodu ( zboże, chlebek). [4]
    Smak: Grejpfrutowa goryczka i kwasek, ponownie raczej od dodatku, a nie od trzech amerykańskich chmieli, spora pełnia, niestety z każdym kolejnym łykiem zaczyna być zbyt kwaskowe. Nie orzeźwia, a na finiszu nawet trochę męczy. [2.5]
    Wysycenie: Niskie, w gardle szczypie kwasek, a nie gaz. [3]
    Opakowanie: Prosta etykieta, oprócz drożdży pełny skład, a w nim sok z hiszpańskich grejpfrutów. [3.5]
    Uwagi: Za dużo grejpfruta w tym IPA, toleruję dodatki, ale subtelne i delikatne. Termin do 20.03.2018.

    Moja ocena: [3.2]

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztynowy, zmętniony [4]
      Piana: écru, początkowo obfita, ze średnich pęcherzyków, opadła do minimalnej warstwy. [3]
      Zapach: najpierw słodowy, potem trochę owoców tropiku i cytrusów od chmielu. Jest nawet reklamowany w składzie grejpfrut. Ale po ogrzaniu wychodzi jakaś niezbyt przyjemna nuta, którą określę mianem gumowej podeszwy od buta. [2.5]
      Smak: zbożowe i kwaskowe nuty. Cierpkość podkręcona została przez grejpfruta. Gryczka na poziomie na pograniczu znikomego i niskiego. [2]
      Wysycenie: Średnie - może być [4]
      Opakowanie: Oszczędne w stylu, dobre info na kontrze [3.5]
      Uwagi: Przyjemność picia jest średnia. Zamiast szlachetnej wytrawności grejpfrutowej mamy puste/wodniste piwo z zalegającą łodygą i kwasek cytrynowy, wykrzywiający otwór gębowy. Nie dopiłem.

      Moja ocena: [2.55]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnozłoty zamglony. [4]
        Piana: Biała, drobna, niezbyt wysoka, ale całkiem trwała. [3.5]
        Zapach: Słodkie owoce cytrusowe z delikatnym powiewem sosnowym. Sympatyczny i intrygujący... [4]
        Smak: Zbyt podkreślone cytrusy i grejpfrutowa goryczka, jak dla mnie. Jakiś dziwny posmak słodu i czegoś niezbyt fajnego, może to słabe zbilansowanie? [3]
        Wysycenie: Średniowysokie. [4]
        Opakowanie: W stylu browaru, choć tym razem jakoś szczególnie mnie nie zachwyca. [3.5]
        Uwagi: Jakoś mnie to piwo zawiodło, nie bardzo potrafię to wytłumaczyć. O ile kojarzę, kiedyś piłem je z beczki i bardzo dobrze mi weszło. O co chodzi?

        Moja ocena: [3.525]

        Comment

        • yavo
          Młóto w butach
          • 03-2009
          • 909

          #5
          Za bardzo wodniste jak na IPĘ, piany zero. Na końcu dziwny posmak, piwo zdecydowanie nie do powtórzenia.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎