Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nepomucen, [Nepomucen][Pinta] Viva Śliwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Nepomucen, [Nepomucen][Pinta] Viva Śliwa

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Wyraźny wędzony aromat. Spora treściwość i potężny boczkowo-szynkowy smak.

    Piwo nie ma typowej rześkości i lekkości. Jest, mimo parametrów, konkretne i mięsiste.
    Bardzo dobre, za jednym posiedzeniem wypiłem trzy, a to oznacza, że jest to mój typ na piwo roku

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Typowy grodziski. Jasny, słomkowy, lekko mętny. Grodzisz podobno powinien być klarowny, tu jednak nie jest to klasyczny przedstawiciel... niech im będzie. [4.5]
      Piana: Średnia / duża, minimalnie beżowa. W miarę jednorodna, drobna i trwała. Pozostawia trochę śladów na ściankach kufla. [4]
      Zapach: Piękny, mocny, intensywny zapach wędzonki. Gdyby to było zwykłe grodziskie to dałbym 6. Obniżam, bo śliwki prawie nie czuję. Zapach jest kwaśny. [4]
      Smak: Wędzonka, lekka słodowość, wyraźna kwaśność. Wędzonka aż popiołowa. Posmak wędzony. Goryczki prawie brak. Podobnie jak w zapachu, śliwka słaba. Zaletą natomiast jest treściwość wyższa niż by parametry sugerowały. [4]
      Wysycenie: Bardzo dobre, umiarkowane i dość trwałe. Może leciutki niedostatek na koniec. [4.5]
      Opakowanie: Wykonanie, parametry, kapsel firmowy, grafika i kolorystyka oraz nazwa są świetne. nie widzę słabych stron. [5]
      Uwagi: Dobry grodzisz, taki tęgi, i trochę kwaśny, wytrawny. Super zapach i intensywność wędzonki. Śliwka jednak najbardziej widoczna w grafice i nazwie.

      Moja ocena: [4.1]
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Warka do 24.04.2019.

        Dość obfita piana, jasnobeżowa z z drobnych pęcherzyków, całkiem trwała, ładnie zdobi szkło.
        Samo piwo ma kolor zbożowy, może lekko blady, minimalnie zamglony.
        Zapach średnio intensywny, wyraźnie wędzona śliwka, ogólnie wędzony i tyle.
        Smak wytrawny, wędzony, najwyraźniej wędzona śliwka, leciutki kwasek, średnia do niskiej goryczka(spora jak na grodzisza), lekki akcenty zbożowe, mało ciała.

        Jak dla mnie zbyt dużo tu wędzonki kosztem innych smaków, ale ogółem nawet może być.

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          Ta sama warka co u "przedpiszcy". Rzeczywiście aromat bardzo delikatny, lekko owocowy, ale smak już konkretny. Mocna wędzoność, oscypkowo-szynkowa, kwasek owoców i na końcu goryczka, specyficzna, coś jak skórka z przypieczonych w ognisku ziemniaków. Ciekawa wariacja na temat grodzisza.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Słomkowy, ale mocno zamglony. [4]
            Piana: Kremowa, złożona z drobnych pęcherzyków, zbyt szybko opadła. [3.5]
            Zapach: Wędzonka zdecydowanie serowa, ale i trochę boczkowa, ciekawe połączenie. Brakuje suszonej śliwki. [4]
            Smak: Treściwe jak na te parametry, niska wędzonka, śliwki kompletnie brak, a także kwasku. [2.5]
            Wysycenie: Średnie. [3.5]
            Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, najlepszy element tego piwa, kapsel Nepomucena. [4.5]
            Uwagi: Zawiodłem się, piwo mi nie smakowało, ale dam jeszcze szansę dla następnej warki. To niesmaczne piwo najlepiej spożyć przed 03.04.2021.

            Moja ocena: [3.35]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎