Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropramen, Smíchov

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nietzschee
    Senior
    • 07-2016
    • 319

    Staropramen, Smíchov

    Opis i parametry ze strony producenta, brak ekstraktu
    Na smíchovskej třesk, kterej je věčnej a na dalších 150 let smíchovskýho piva. Oslavte to s námi a připijme si společně na zdraví. Na naše hospody. Na dobrý výčepní. A hlavně na skvělý točený, který si vždycky nejlíp vychutnáme u komína.


    Wygląd: kolor złocisty, ładna drobna piana, spora, bardzo ładny, gęsty lacing.
    Zapach: Ziołowy, chmielowy, z taką szmacianą nutą żateckiego, do tego tostowy, chlebowy aromat.
    Smak: Po 4% koncerniaku spodziewałem się sporej wodnistości, a to całkiem treściwe piwo, owszem jest lekkie, ale chlebowe, tostowe, taki opiekany maślany tost, bardzo chmielowe, zieliste, ziołowe, wyraźna goryczka, powiedziałbym, że powyżej tych 22 IBU, które podają. Bardzo fajny i przyjemny pils, zwłaszcza ze względu na tę chmielowość.

    Uwagi: W Intermarche 3 zł, obecnie jest promocja i dwa kosztują 5 zł
    Attached Files
  • mor842
    Senior
    • 07-2015
    • 114

    #2
    Fakt to piwo wydaje się bardziej treściwe niż wersja 5% dostępna w każdej Stonce. Oprócz chlebowego posmaku przebił mi się biszkopt nie wiem czemu.

    Co do lacingu to u mnie była totalna lipa. Śladowe ilości. Piana niezbyt gęsta o dużych oczkach. Szybko znikła. :/

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6114

      #3
      Czeska koncernówka? a co!

      Piana - średnia na początku potem obwódka.
      Lacing - mało.
      Barwa - złoto.
      Gaz - średni.
      Aromat - zbożowość.
      Smak - zbożowość z czymś gorzkim nie z goryczką

      Nie no w tej konwencji spokojnie spełnia swoją rolę...

      Wersja puszkowa:
      Attached Files

      Comment

      • AaLeX
        Senior
        • 07-2011
        • 572

        #4
        Szczerze? Zawiodłem się. Czeskie piwa zawsze kojarzyły mi się z tym, iż mimo niskiej zawartości alkoholu miały fajny smak i przyjemną goryczkę. Poprzednie wpisy to potwierdzają. Dziś niestety nic z tego nie zostało, przynajmniej w przypadku tego piwa. Kolor złoty, piana nawet coś tam zostało. W smaku puste. Woda. Zapach minimalnie metaliczny. Szkoda, jak widać, czeskie koncerniaki też schodzą na psy. Ocena 1,5/6.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎