Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Robinsons, IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6130

    Robinsons, IPA

    Angielska IPA czyli ejlowy bitter.
    Piwo dla sieci mniejszych sklepów Co-Op /w UK/ warzone przez Robinsons z Manchesteru.

    Piana - dość szybko opada do cienkiej, pełnej warstewki.
    Lacing - drobny, biały, pełny, efektowny.
    Barwa - jasny bursztyn.
    Gaz - średni.
    Aromat - typowy ejl orzechowy.
    Smak - bardziej wytrawny orzechowy ejl. Goryczka dość wyraźna... orzechowo łodygowa.

    Kolejny tradycyjny "ejlobitter" zaliczony...
    Attached Files
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    Pozwolę sobie tu dorzucić, bo jak wspomniał przedmówca jest to piwo dla sieci Coop, czyli tak jak u mnie. Nabyte w bolońskiej miejscówce. Z parametrów i opisu wynika, że to to samo piwo, tylko z inną etą.

    Jak się szuka we włoskich marketach piwa (a byłem tam już 3 razy) to cieżko coś (już nie mówię kraftowego), ale pijalnego trafić. Od biedy dwa z koncernów dawało się wypić, bez obrzydzenia, ale jak zobaczyłem to - byłem w szoku. Tym bardziej, że cena za butelkę 0,5 litra oscylowała w okolicach koncernowego 0,33. Czyli 3.16€.

    Oczywiście nie jest to jakiś fajerwerk, ot taka już ciut bardziej nowoczesna brytyjska IPA, ale jest poprawna. Bukiet tworzą karmelowe słody i chmielenie brytyjskimi chmielami. Jest goryczkowo i klasycznie. Ja akurat byłem zadowolony, bo już dawno nie piłem takiej klasycznej ipy. Spokojnie bym powtórzył.
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎