Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwiwśka, Lwiwśke 1715 Premium Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slawekkazek
    Senior
    • 01-2003
    • 544

    #16
    W Krakowie pojawiło się w sklepie przy Kobierzyńskiej ("po schodkach w dół"), wraz z porterem. Porter znakomity, 1715 przeciętne - może rzeczywiście wypadek przy pracy. Przywiezione z Ukrainy smakowało o niebo lepiej.

    Comment

    • lukex
      Senior
      • 12-2005
      • 262

      #17
      ocena piwa

      Dużo więcej spodziwałem się po tym piwie.Piłem wersje na export polski także,nie wiem jak smakuje oryginał.W smaku - co jest najważniejszą częścią - przypomina tyskie tyle że nie aż tak intensywnie(ze względu na niższą zawartośc alkoholu).No coż 3 złote wyrzucone w tzw (błoto).

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #18
        Nabyte w Auchanie białostockim.

        Całkiem ciekawy, wytrawny pils. Spora goryczka, nieco schowany za nią chmielowy aromat. Niezłe nagazowanie, tylko piana tak na 3,5. Całość prezentuje się nieźle.

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #19
          Przyjemne, lekkie piwo - przyjemna nie nachalna goryczka. Piana początkowo wygląda pięknie, potem przestaje wyglądać wogóle. Dosyć jasne. Gazu w sam raz. Warte powtórzenia.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • rotmistrz
            Senior
            • 06-2005
            • 469

            #20
            Piwo kupiłem w Intermarche w Gryfinie jest tam jeszcze porter Łwowski ceny w granicach 3,50 za butelkę. Piwo lekkie i ciekawe w smaku, piana dość obfita i drobnoziarnista trwała, kolor piwa jasnożółte. Goryczka dla mnie odpowiednia, czuć aromat chmielu i nutę owocową. Etykiety ciekawe kolorystycznie.

            Comment

            • Totus
              Senior
              • 11-2007
              • 326

              #21
              Zaskoczyły mnie nieco pierwsze posty. To piwo na pewno nie jest ani słodkawe ani lekkie. Jest bardzo wytrawne wręczk kwaskowate. Zapach raczej zredukowany do minimum. Ciekawe czy 6 lat kapitalizmu za wschodnia granicą odebrało tej marce pazur?

              Ja przynajmniej 2 raz tego piwa nie kupie.
              Zapraszam do Browaru Sielanka.

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Totus Wyświetlenie odpowiedzi
                Ciekawe czy 6 lat kapitalizmu za wschodnia granicą odebrało tej marce pazur?.
                Odebrało :/ Między rokiem 2000 a 2003 bywałem dość regularnie, kilkakrotnie w ciągu roku na Ukrainie. Wtedy "siemnadcatpietnadcat" było moim zdaniem najlepszym ukraińskim pilsem. Ciężko to porównać do stanu obecnego. Dziś to przeciętna koncernówka.
                Last edited by delvish; 15-02-2008, 20:30.
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • michioso
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 112

                  #23
                  Kolor: jasnożółty.
                  Piana: po nalaniu spora, jednak z czasem znika zupełnie.
                  Zapach: lekka nuta owocowo-chmielowa.
                  Smak: przyjemna goryczka, pełne w smaku.
                  Wysycenie: bez zastrzeżeń.
                  Opakowanie: ciekawa nowa szata graficzna etykiety.
                  Uwagi: bardzo ciekawe piwko warte spróbowania, jeszcze nie raz po nie sięgne.

                  Ogólem ocena 4.3

                  Comment

                  • Sokół83
                    szynkarz
                    • 12-2004
                    • 1598

                    #24
                    kupiłem to piwo to faceliftingu (zielona butelka, nowa etykieta)

                    w smaku koncernowa tragedia: dominuje prostka goryczka i kwaskowość, w tle gdzieś tam pojawia się trochę słodu; wrażenia smakowe podobne do naszych piw znanych z reklam - czuć, że to piwo a nie woda, ale smak bardzo spłycony, zupełnie bez wyrazu
                    Z INNEJ BECZKI

                    www.fotopolska.eu

                    Comment

                    • granat862
                      Senior
                      • 12-2004
                      • 945

                      #25
                      Kolor jasnozloty.
                      Piana średniopęcheżykowa, dziurawa szybko znika
                      Zapach delikatny, chmielowy.
                      W smaku płytkie , wyczuwalna slaba goryczka, wydaje mi się że wersia z brązowej buteki która piłem jakiś rok temu była o niebo lepsza.
                      Kupione w Bełchatowie
                      Importer (www.udh.pl) na naklejce podaje że ma 4,5% choć na stronie jak i na kontrze wśród niezrozumiałych dla mnie krzaczków widnieje 4%.
                      Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                      Comment

                      • jan_niezbedny
                        Junior
                        • 01-2009
                        • 3

                        #26
                        Tak wygląda zielona butelka z ukraińską etykietą oraz naklejką w języku polskim.
                        Kupione w "101 gatunków piwa" we Wrocławiu, za 3,30zł. Co ciekawe producent podaje 4% zawartości alkoholu, a importer wie lepiej, więc na naklejce napisał 4,5% vol.
                        Last edited by sibarh; 02-06-2010, 20:55.

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jan_niezbedny Wyświetlenie odpowiedzi
                          Co ciekawe producent podaje 4% zawartości alkoholu, a importer wie lepiej, więc na naklejce napisał 4,5% vol.
                          Tak, wie lepiej. Bo w UE podaje się wartość przeciętną alkoholu, a na Ukrainie podaje się wartość minimalną.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • danhaj
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 619

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                            Tak, wie lepiej. Bo w UE podaje się wartość przeciętną alkoholu, a na Ukrainie podaje się wartość minimalną.
                            Piwo kupione w "101 piw" we Wrocławiu z etykietą konkursową. Importer na naklejce podaje już informację o 4% zawartości alkoholu.
                            Last edited by danhaj; 02-06-2010, 20:49.
                            Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                            www.czechforum.pl

                            Comment

                            • chitos
                              Senior
                              • 02-2009
                              • 195

                              #29
                              Alk: 4,5 % (obj.), Ekst. 12 %. Dane podane na krawatce oraz na naklejce importera.

                              Kolor: Jasnozłoty, klarowny. Jak na 12 to wydaje się ciut za jasny.
                              Piana: Drobnopęcherzykowa, łatwo tworzy się podczas nalewania a potem utrzymuje się centymetrowa warstwa na piwie.
                              Zapach: Mocno chmielowy z akcentem słodowym.
                              Smak: Smak zdecydowanie goryczkowo-ziołowy. Słodowość pojawia się dopiero po chwili
                              Wysycenie: Wyższe niż powinno, ale nie przeszkadza w piciu.

                              Browar chyba zrezygnował z zielonej butli, po posiadam egzemplarz w brązowej butelce. Nie wiem jak piwo smakowało kiedyś, ale teraźniejszy smak mi pasuje.
                              Data produkcji: 16.12.2009r.

                              (Proszę Administrację o usunięcie wcześniejszego postu, bo za wcześnie wcisnąłem "zamieszczenie odpowiedzi").

                              Comment

                              • TomX
                                Senior
                                • 09-2004
                                • 1035

                                #30
                                Kiedyś, dawno dawno temu wypiłem kilka i zapadły mi w pamięć jako coś wspaniałego. Dziś, gdy do niego wróciłem, nieco się rozczarowałem. Kolor bladożółty, jak siki. Piana przerachityczna. Smak dobry, ale nie wybitnie, mocno chmielone i na goryczkę i na aromat, chmiel skutecznie tłumi słodowość. Mimo wszystko bez polotu. Ot takie sobie...
                                Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                                I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎