Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Jana, Red Brick

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Jana, Red Brick

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny bursztyn, zbyt mętne. [3.5]
    Piana: Beżowa, średnie pęcherzyki, bardzo wysoka, trwała, obficie zostawia znaki na szkle. [4.5]
    Zapach: Intensywny, sporo słodkich tropików i cytrusów oraz trawa cytrynowa, która jest w składzie. Odczuwalny jest też drożdżowy aromat, trochę niepotrzebny. [4]
    Smak: Goryczka wysoka, bardzo przyjemna już wyłącznie cytrusowa bez słodkich tropików, jednak za wysoka trochę. Baza słodowa odpowiednia, wodniste nie jest. W opisie piwa jest karmel, ale nie ma słodu karmelowego w składzie i na szczęście skład mówi prawdę. Całość gładka i aksamitna ( słód żytni). [4.5]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Etykieta stosowna do nazwy, może tylko tło mało ceglane, ale napis już tak. Z tyłu pełny skład, całość dobrze wykonana choć proste to zwyczajnie... [4.5]
    Uwagi: Podobno piwo w stylu American Amber Ale powinno być przynajmniej trochę karmelowe, a tu tego nie było. I podobno powinno mieć średnią cytrusową goryczkę w stronę wysokiego i takie jest. Nie bacząc na styl jest to świetne piwo. Warka 21.02.2018.

    Moja ocena: [4.25]
    Last edited by DariuszSawicki; 28-08-2017, 16:17.

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: soku pomarańczowego, zmętniony [4]
      Piana: jasna z drobnych i średnich pęcherzyków. Utworzyła zwarta i gęsta czapę, opadając zostawiła ślad. [4.5]
      Zapach: dominują nuty amerykańskich chmieli, gównie cytrusy, skórki owoców cytrusowych, trochę owoców tropikalnych oraz nuty kwiatowe i korzenne. Po ogrzaniu przebija się karmelek i zbożowość. [4]
      Smak: piwo jest nieco wytrawne. Baza słodowa z karmelkiem i zbożowością, chlebkiem nawet wyraźnie się zaznacza. Ale dostaje solidną goryczkę cytrusowo-ziołową. Finisz z lekkim trawiastym akcentem oraz kwaskiem. Brak alkoholu. Sporo ciała jak na ekstrakt. [4]
      Wysycenie: pomiędzy wysokim a średnim. [4.5]
      Opakowanie: Oszczędne -troch za ciemne, b. dobre info na kontrze. [4]
      Uwagi: Piwo jest smaczne i bardzo pijalne.

      Moja ocena: [4.075]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9730

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Mało amberowy, raczej brudnozłoty, mętny, kojarzy mi się z wyrobami Ediego... [3]
        Piana: Brudnobiała, bardzo wysoka, sztywna i trwała. [4]
        Zapach: Lekkie cytrusy w stylu grejpfruta, minimalny karmel. [3.5]
        Smak: Lekko tępawa goryczka, posmak grejpfruta, a raczej jego pestek. Może karmel jest do wymlaskania, ale chyba robiłem to zbyt mało intensywnie... [3.5]
        Wysycenie: Wysokie. [4]
        Opakowanie: Prosta eta, trochę mało czytelna. Kapsel browaru. [4]
        Uwagi: Jednak liczyłem i na więcej "amber", i na więcej "karmel"...

        Moja ocena: [3.575]

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6114

          #5
          Dobra... podaj cegłę!

          Piana - spora i powoli opada do warstewki.
          Lacing - sporo drobnego.
          Gaz - średni.
          Barwa - mętny, żółto pomarańczowy.
          Aromat - egzotyka z cytrusami.
          Smak - słodkawe, fajna owocowość cytrusowa.
          Goryczka - ziołowa.

          Całkiem przyjemna konsumpcja.
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎