Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo bez zboża

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwobezzboza
    Junior
    • 08-2017
    • 1

    Piwo bez zboża

    Jestem na diecie paleo i nie jadam zbóż za wyjątkiem sorgo i gryki. Jadam produkty zbożopodobne typu ryż, kasza. Czy znajdę piwo, które będzie zgodne z moją dietą? Coraz więcej ludzi stosuje tę dietę, więc jest to temat wart uwagi. Oczywiście dieta paleo wyklucza alkohol, ale raz na jakiś czas trzeba się napić. Z góry dziekuję za odpowiedz. Jeśli zostanie mi poradzone żebym robił sobie sam piwo, to prosiłbym o wskazanie z czego najlepiej i jak robić (odnośniki), bo nie jestem zbytnim specjalistą od piw. Lubię po prostu ten trunek.
    PS Zaznaczam, nie chodzi mi o brak glutenu, tylko szerzej o brak zboża!
    Last edited by piwobezzboza; 31-08-2017, 09:41.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    Jakiś czas temu na rynku było piwo z Radugi Kazek Sorgo AIPA. Nie wiem jednak czy sorgo nie stanowiło jedynie jednego z dodatków. Musiałbyś sprawdzić.

    Piłem piwo ze słodem gryczanym, ale tu podobny problem.

    Słód gryczany jest dostępny w sklepach piwowarskich, z sorgo i ryżem też nie ma problemów.
    Próbuj

    Tu była dyskusja o bezglutenowych, ale może coś tam być przydatnego dla Ciebie:

    Podstawa to baza surowcowa, czyli co jest potrzebne by uwarzyć swoje piwo.


    A tu ciekawy tekst o piwach z sorgo:

    Blog o piwie i tematyce piwnej, piwo i jedzenie, recenzje piw, przemyślenia na temat piwa. No to... po piwku!


    Blog o piwie i tematyce piwnej, piwo i jedzenie, recenzje piw, przemyślenia na temat piwa. No to... po piwku!

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19165

      #3
      Nie sądzę, by nasze kraftowe piwa były warzone w 100% na sorgo. Słód gryczany też nie zatrze się bez udziału dużej ilości słodu o dużej sile enzymatycznej lub enzymów. W warunkach przemysłowych właśnie tak to się odbywa - enzymy!

      Jak dla mnie "bez zboża" to jest jak bez piwa, bo zboże (w formie przetworzonej) stanowi główny po wodzie składnik.

      Nie piłem żadnych piw w 100% z sorgo czy gryki, więc nie wiem czy w ogóle smakują jak piwo. Dla mnie bez urazy, brzmi to jak kotlety sojowe imitujące schabowy. Można tylko po co?!

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4

        Comment

        • proKrystian
          Junior
          • 12-2016
          • 8

          #5
          Właśnie też mi się wydaje, że porównanie do kotletów sojowych jest tutaj jak najbardziej na miejscu, aczkolwiek trzeba zrozumieć osoby, którym dieta na to nie pozwala, chociaż w diecie nie powinno się w ogóle sięgać po piwo.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎