Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Pilsener

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Van Pur, Pilsener

    Piwo jasne, o zawartości alkoholu do 5,5%, ekstraktu 11%, nalane do nietypowej bezzwrotnej butelki 0,5 l.

    Kolor - złoty, zapach - typowy dla pilsów, piana - w miarę przyzwoita, smak - jak dla mnie, ciut za gorzkie (być może takie miało być - "feinherb" to po niemiecku : delikatnie cierpkie).

    W sumie poprawne piwo, ot taki typowy pils.

    Moja ocena - 3,5 (w skali 2 - 5).
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    #2
    Ostatnio nabylem Van Pura w bezzwrotnej butelce 0,66 l. Ciekaw jestem, czy to to samo piwo.
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • Cezar
      Senior
      • 05-2001
      • 1349

      #3
      Teoretycznie powinno to być coś innego. Faktycznie jednak trudno wyczuć, co w rzeczywistości leją do butelek.

      Comment

      • Gambrinus
        • 06-2001
        • 696

        #4
        Ave Caesar !
        To co ja pilem mialo 11,5% ekstraktu i do 5,7% alkoholu, wiec faktycznie bylo inne. Natomiast jesli chodzi o smak i ogolne wrazenie, to Twoj opis pasuje do niego jak ulal.
        Popieraj małe browary!!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • Piecia
          Senior
          • 02-2002
          • 3307

          #5
          koloru i piany nie mogę ocenić gdyż piłem nad jeziorkiem bezpośrednio z butelki ale za to smak oceniam dość wysoko (w sam raz na 33 stopnie w cieniu....) gazu rzeczywiście bardzo niewiele i butelka bezzwrotna ocena ogólna: 3+
          Koniec i bomba,
          Kto nie pije ten trąba !!!
          __________________________
          piję bo lubię!

          Comment

          • BODEK
            Junior
            • 02-2002
            • 7

            #6
            piwo OK pod wzgledem organoleptycznym, szczególnie o ekstrakcie 14%, choć i 11 jest całkiem dobrej jakości.

            Moja ocena: [4.25]

            Comment

            • Czari
              Junior
              • 06-2002
              • 1

              #7
              nie jestem pewien, czy jest to to piwo ale bylo ono w butli bezzwrotnej i kosztowało mnie 1,59 PLN i wbrew cenie nie mialo smaku moczu. Odkąd je spróbowałem od razu stało sie przysmakiem moim i moich znajomych. Doskonała jakość za b. niską cenę. Cudowne!!! Doskonałe na zmeczenie i dla relaxu z kolegami. Wiecej takich piw!!!

              Moja ocena: [4.2]

              Comment

              • Piecia
                Senior
                • 02-2002
                • 3307

                #8
                smak się chyba nie poprawił bo i nie był przecież zły za to spodobała mi się bardzo piana w tym piwku-było jej dużo i długo się trzymała
                dość przyjemny zapach ale za to kiepskie opakowanie(butelka bezzwrotna)

                Moja ocena: [4]
                Koniec i bomba,
                Kto nie pije ten trąba !!!
                __________________________
                piję bo lubię!

                Comment

                • baklazanek
                  † 2014 Piwosz w Raju
                  • 08-2001
                  • 3562

                  #9
                  Pewnie znowu jestem nie na czasie ale na wszelki wypadek to napiszę. Piwka te maja nowe etykiety. No może nie tyle nowe co lekko zmienione. No dole po prawej stronie pojawiła się literka M. Również dolna i górna krawędź(kolor srebrny) jest troszkę dłuższa.

                  Comment

                  • robox
                    = kapslarz =
                    • 11-2002
                    • 8188

                    #10
                    Jakoś nie mogę przekonać się do tego piwa, nie podchodzi mi wcale. Może i cenowo kuszący, ale poza tym nic więcej. Takie tanie piwko dla hipermarketów... (u mnie REAL).

                    Comment

                    • Center
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 133

                      #11
                      A ja uważam, że nie jest takie złe. Moim zdaniem lepsze niż Królewskie, więc na miejscu Brau Union jak już to właśnie z tego piwa zrobiłbym markę ogólnoposką!
                      Jak już, bo osobiście z tej grupy wolę Kaisera i Steffla

                      Comment

                      • rotmistrz
                        Senior
                        • 06-2005
                        • 469

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: bursztynowy, klarowny [3]
                        Piana: biała, drobnoziarnista, szybko siadła nie pozostawiając śladu na szkle [2]
                        Zapach: słodowo-chmielowy, nie zbyt intensywny lekko trącał metalem [2]
                        Smak: wyrazisty, goryczka dobra szczypie w język [3.5]
                        Wysycenie: piwo pracowało przez caly okres konsumpcji, drobne bąbelki gazu odrywały sie od dna [3]
                        Opakowanie: biały kolor dominuje na puszce, informacje o piwie nie pełne, nie ciekawa [2]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [2.7]

                        Comment

                        • GioCare
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 137

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny, złoto-karmelowy [3.5]
                          Piana: Obfita!!! Gruba, sztywna, uciekała mi z butelki! Cały czas się tworzyła! [4]
                          Zapach: Taki troszkę ciężki, mocny zapach słodu. [3.5]
                          Smak: Piwo byłoby lepsze gdyby miało mniej goryczki w sobie. A tak jak dla mnie piwo nieco za gorzkie [3]
                          Wysycenie: Bardzo dobre. W sam raz, nie przepełnia żołądka ani go nie rozpycha. [4.5]
                          Opakowanie: WYPASIONE! Bardzo fajne plastykowe opakowanie, taki mały pecik w którym zawarte jest 0.5l gorzkiego piwa [5]
                          Uwagi: Piwo dobre dla żulów :P Zakupione w Carrefour'rze w Białymstoku

                          Moja ocena: [3.475]
                          ╔═╗
                          ║═╬╦╦═╦═╦═╗
                          ╠═║║║╬║╩╣╔║
                          ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
                          ════╚╝══════════

                          - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
                          "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
                          http://www.kp.pl/

                          Comment

                          • Samoglow
                            Senior
                            • 07-2007
                            • 606

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Dla pilsa idealny, nawet spodziewałem się jaśniejszej słomki, a tu ciemnawa. [5]
                            Piana: Ładnie rośnie, dość drobna, opada w średnim tempie. [4]
                            Zapach: Przyjemny, słodowy, może ciut alkoholowy pomimo małej jego ilości. [4]
                            Smak: Bardzo delikatny w smaku, mogłoby być odrobinkę więcej goryczki. Z tego co pamiętam, to podobnie smakowała Carpatia. Czuć zarówno słód jak i chmiel. Bardzo przyjemnie się go pije. Jest lekkie i miłe. Nie daję wyżej, bo goryczka nieco za słaba. [4]
                            Wysycenie: Za niskie. W 3 szklance z butli 660 ml jest już bardzo nikłe. Początkowo na przyzwoitym poziomie. [3.5]
                            Opakowanie: Niezwykle prosta, wielka butla 660 ml, z napisami po... niemiecku. Napis dość głupawy: Uwarzone i napełnione w browarze.... Czy to ma być jakaś eksportówka? Dziwy nad dziwami. Rzecz jasna brak podanego ekstraktu. Van Pur już też za przykładem koncernów podaje jak widzę siedzibę firmy. Smutne... [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.025]

                            Comment

                            • Mario_Lopez
                              Senior
                              • 08-2009
                              • 991

                              #15
                              Będąc w Realu zakupiłem butelkę 0.66 za 2,29 zł i muszę szczerze powiedzieć, że jak na marketówke to całkiem solidny pils. nie jest ordynarno-chamski w smaku, jest sporo fajnej goryczki, troche słodu, no chciało by się powiedzieć książkowy pilsener Mi smakuje dużo bardziej niż te wszystkie Sarmackie i tym podobne, z marketowych piw wolę tylko Perlenbachera.
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                              EBE EBE

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎